Чим заспокоїти нерви і як позбутися від стресів

327

Всім привіт з Вами Олександр Білий. У сьогоднішній статті йтиметься про те, який психологічний шкоди здоров’я ми отримуємо щодня, чим це загрожує нам у майбутньому, а також чим заспокоїти нерви і зняти стрес в домашніх умовах. Скільки разів вже обговорювалося те, що наш сучасний світ сповнений проблем і стресів. Швидка, гучна життя, увагу на зовнішній світ, брак часу на себе і на відпочинок, відсутність чіткого режиму харчування і сну.

Вищевказані причини призводять до серйозних порушень емоційної стабільності, депресій, неврозів і неврастениям, синдромів хронічної втоми, спонтанним застуд, дерматитів, екзем та інших негативних відбитків по здоров’ю людини. З цих причин питання психологічного здоров’я стає як ніколи актуальним. І крім самої людини, ніхто не може подбати про його ментальному та емоційному благополуччі.

Психологічну гігієни умовно можна поділити на самостійну роботу та роботу у психолога. Чому умовно? Справа в тому, що самому важко відстежити свій психологічний стан і грамотно його виправити. Тут доречно вираз зі сторони видніше. З іншого боку — робота психолога передбачає і самостійну роботу теж, наприклад, виконання домашнього завдання.

Як уникнути нервових зривів

1. Уникати негативних емоцій. Мова не про те, що якщо наступають на ногу в метро, треба радіти. Ключове слово — непотрібні. Адже часто люди представляють поганий розвиток подій, відчувають почуття заздрості, провини і так далі. Жити правильно тут і зараз.

2. Не працювати через силу. Для цього допомагає мотивувати себе на необхідну роботу або по можливості шукати в ній інтерес.

3. Відпочивати правильно. Це означає, що під час відпочинку не думати про своїх незакінчених справах, а набиратися нових сил. Дуже часто можна спостерігати, як людина у відпустці на пляжі продовжує займатися роботою через інтернет.

4. Розширювати свій кругозір і стає духовно багатшим. Відвідуючи музеї, переглядаючи цікаві фільми, подорожую, людина відволікається від щоденної рутини. Подібні паузи допомагають перезавантажитися свідомості і краще, а також ефективніше справлятися зі стресом і допоможе зміцнити здоров’я особистості.

5. Займатися спортом або активним відпочинком. Почніть тренування на турніку або почніть бігати. Виконуючи це правило, можна підвищити рівень гормонів (таких як серотонін і дофамін) в організмі. Крім того, активна м’язова робота підвищує рівень кисню в крові, що, в свою чергу, збільшує його надходження в мозок.

6. Оточувати себе приємними людьми. Багато стикаються з тим, що їх кращі друзі і близькі замість того, щоб мотивувати, навпаки, висловлюють критику. Потрібно пам’ятати, що оточення людини – це відображення його самого і навпаки.

Однак не завжди, можливо, самостійно впоратися з життєвими труднощами і зняти стрес. Втрата роботи, смерть близької людини, проблеми в особистому житті, непорозуміння між членами сім’ї – це далеко не повний список тих речей, які значно погіршують психоемоційний стан людини. І не завжди вдається адаптуватися до подібних змін без сторонньої допомоги.

Як заспокоїти нерви в домашніх умовах. Найдієвіший спосіб нормалізувати свій стан – звернутися до лікаря фахівця, а також можна стабілізувати свій емоційний стан і роботу серцево-судинної системи спробувавши заспокійливого трав’яного чаю.

Мода на психологів тільки зароджується на територіях російськомовного населення. На відміну від заходу, у нас існує ряд труднощів, пов’язаних з відвідуванням психолога. І в основному це пов’язано зі страхом. Чому ж страшно? По-перше, багато людей не знаю основного відмінності психологів і психіатрів і думають, що їм будуть ставити діагнози. по-друге, страшно перед незнайомою людиною відкривати свою душу, розповідати про свої проблеми. І третій страх випливає з першого – а що про мене подумають інші.

Щоб подолати подібні труднощі потрібно відповісти на три питання – хто такі психологи, навіщо вони потрібні, а так само як і з якими питаннями до них звертатися.

Відмінність психолога і психіатра

Як вже згадувалося вище, люди не поспішають відвідувати психолога оскільки бояться, що їм поставлять психіатричні діагнози. Часто можна почути фразу «навіщо мені психолог, адже у мене немає шизофренії». І тут криється головна помилка. Справа в тому, що психологи і психіатри – це різні спеціальності,з різними завданнями, клієнтами і навіть освітою. Психіатри працюють із захворюваннями, вони ставлять діагнози і призначають медикаментозне лікування. У свою чергу, психологи допомагають психічно здоровим людям усвідомити їх життєві проблеми і вирішити їх.

Для чого потрібні психологи. Завдання психолога вислухати клієнта і допомогти йому самому знайти рішення своєї проблеми. Психолог не має права давати оцінку або рада. І це основна відмінність спілкування з психологом від розмови з одним. Завдання фахівця знайти правильне рішення проблеми з точки зору самого клієнта.

До кого звернутися? Психологічну допомогу ділять на три основних види: психологічне консультування і психотерапія. Вибір одного з цих видів допомоги залежить від потреб людини. Якщо у клієнта є незрозуміла ситуація в житті, він не може зрозуміти своє ставлення до того чи іншого питання і він хоче просто отримати відповідь на питання «чому так відбувається?», досить звернутися до психолога-консультанта. Фахівець допоможе розібратися з конкретною ситуацією. Коли у людини виникає потреба у глибинних зміни себе, то тут доречно звернутися до психотерапевта.

Психічне здоров’я настільки ж важливо, як і здоров’я тіла. Тому важливо самому про нього піклується, і при необхідності не соромиться звернутися до фахівця.

На цьому сьогоднішню статтю буду завершувати бережіть свої нерви. Всім пока.

Олександр Білий