Ефективні вправи для красивої постави в домашніх умовах

374

Доброго дня дорогі читачі мого спортивного блогу sportivs. З вами Олександр Білий. Поступово наближаються теплі часи і на зміну курток і светрів прийдуть відкриті майки і футболки, і щоб виглядати красиво — до цього потрібно підготуватися. Сьогодні я хотів би торкнутися теми вправи для постави в домашніх умовах, завдяки яким знизиться сутулість і спина стане рівніше.

Просто чарівним чином виглядає жінка, яка має красиву, рівну поставу. Вона впевнена в собі і тримає голову прямо. Люди похилого віку виглядають набагато молодше і красивіше за рахунок того що вони займаються спортом і мають рівну поставу. Давайте дізнаємося правильна постава у нас чи ні?

Як перевірити вашу спину

Існує цікавий метод перевірки, який можна застосовувати в домашніх умовах, він допоможе перевірити пару дотичних точок, які відповідають за справність постави спини.

Правильна здорова постава виражена наступними факторами:

 • Голова з хребтом розташовуються в одному положенні.
 • Лінія ключиць розташований у прямому положенні.
 • Сідниці завжди симетрично розташовані, ноги однієї довжини.
 • Стопи торкаються внутрішньої поверхнею.

На даний момент у дітей і дорослих дуже поширена проблема – пряма постава спини. Для цього були розроблені спеціальні методики, які допомагають позбутися від цієї проблеми, зараз я вам розповім про одну з них.

Вправи для прямої постави

Перед будь тренуванням я рекомендую проводити розминку. Хороша розминка допомагає розігрітися перед вправами, це дозволить запобігти різні розтягнення та пошкодження м’язів і суглобів. Перед будь-якою навантаженням потрібно добре подумати, адже ви можете тільки погіршити становище. Збільшувати навантаження потрібно поступово, в іншому випадку ви можете отримати купу різних ускладнень.

1. Одне з найпростіших і найбільш робочих вправ для прямої постави, яке підійде як для дівчат, так і для чоловіків вважається вправу із застосуванням книжки.

Вихідне положення: станьте біля стіни, притисніться спиною, важливо щоб у вас вийшло кілька точок дотику – ступні, хребет, сідничні стегна, потилицю.

2. Наступним вправою буде нахили з гантелями. Початкове положення – ноги на ширині плечей, слід виконати так звану тягу, щоб ваші лопатки торкнулися один одного. Виконайте 10-12 повторень і так 4 підходи. Для новачків можна замінити гантелі на півтора літрові пляшки з водою.

3. Чимало цікавим вправою буде веслування. Характерною особливістю його, як і інших є те, що його можна робити вдома, лежачи на ліжку. Вихідне положення – ляжте на живіт, витягніть руки вперед. Слід одночасно відірвати руки і ноги від підлоги і імітувати плаваючі рухи. Я рекомендую зробити 40-50 таких повторень.

4. Завершальна вправа на нашій тренуванні це вправа з палицею на плечах. Повертайте тулуб в різні сторони, при цьому рівна палиця повинна знаходитися у вас на плечах. Виконайте 25-30 повторень в кожну сторону, для того щоб домогтися максимального ефекту, палиця повинна розташовуватися нижче шиї, це дасть максимальний вигин хребта.

Ми з вами розглянули найбільш ефективні вправи для вирівнювання постави, але зараз я б хотів розповісти вам про першоджерелах проблем зі спиною.

Основні причини викривлення спини

 • Надмірна вага.
 • Мікро-травма хребта.
 • Травма при пологах.
 • Слабкі м’язи каркаса спини.
 • Надмірні фізичні навантаження.
 • Носіння каблуків.
 • Неправильне носіння сумок.

Якщо у вас є ускладнення з поставою — не засмучуйтеся, адже позбутися такої проблеми не дуже складно. Зараз я вам дам декілька рекомендацій, які, я впевнений, зможуть вас змотивувати і показати позитивний результат.

Практичні рекомендації

1. Всі вимагає наполегливості, ніяке заняття за 1 раз не принесе вам бажаний результат. Тому налаштуйтеся на регулярні заняття і виконуйте комплекс вправ 3-4 рази в тиждень. Через деякий час можна робити кожен день. У вас це займе 20 хвилин часу.

2. Якщо вам легко виконувати вправи, додавайте кількість повторень. Через деякий час, ви здивуєтеся наскільки просто вам робити ті 15 повторень, які спочатку здавалися надзвичайно важкими. У вас зміцнюються м’язи спини і кора, тому, я рекомендую збільшувати навантаження, але це потрібно робити з розумом.

3. Оптимальною кількістю часу, який вам знадобиться на відпочинок, вважається 30 сек-хвилина.

4. Слідкуйте за правильним диханням. На опусканні робіть видих, коли піднімаєтеся вдих. Правильне дихання допоможе розвинути вашу витривалість. Якщо у вас порушиться цей процес, то ви швидко втомитеся.

5. Найбільш оптимальним часом тренування вважається ранок. Тренування послужить відмінною профілактикою для спини, а також хорошою розминкою перед початком робочого дня.

Для того, щоб закріпити вищевикладену інформацію рекомендую завантажити відео-курс «5 перевірених принципів лікування остеохондрозу хребта».

Ми з вами розглянули основні поняття, вправи, причини та рекомендації, які допоможуть позбутися від проблем з неправильною поставою. Я прикріпив інформативне відео, яке принесе вам цікаву інформацію. До швидких зустрічей.

Олександр Білий