Гоблет присідання їх користь та особливості техніки виконання

257

Полум’яний привіт всім спортсменам і просто читачам мого спортивного блогу. З вами Олександр Білий, і сьогодні ми поговоримо про нижній частині тіла, а саме про ногах. Так як пляжний сезон ось-ось почнеться, і всі будуть активно розгулювати в шортах, важливо привести ноги в гарну форму. Завдяки моїй сьогоднішній статті під назвою гоблет присідання з гирею ви зможете зміцнити і підтягти м’язи ніг. Але про все по порядку. Отже …

Користь від присідань з гирею

Присідання з гирею в нинішній час дуже рідко зустрічається, проте завдяки своїй сутності це чудова вправа направлено на розвиток м’язів нижньої частини тіла. Даний вид присідань має чудову властивість – його виконання найкращим чином підійде для новачків, завдяки більш простому технічного виконання. Для людей, які займаються кроссфитом або гирями, ця вправа є панацеєю для м’язів.

Вправа відмінним чином розвиває нижню частину тіла, а саме м’язи стегон, сідниць, тренуються литок. В першу чергу, велике навантаження на себе забирає квадріцепс, саме тому гоблет присідання можуть повноцінно замінити присед зі штангою. Завдяки тому, що ви руками тримайте гирю в області грудей, ваші плечі і руки також навантажуються, це сприяє відмінній прокачування всього тіла.

Розглянемо основні плюси вправи

  • За рахунок великій амплітуді присідань відбувається хороша розтяжка стегон і сідничних м’язів. Якщо м’язові волокна перед скороченням сильно розтягуються, то це сприяє максимальній інтенсивності вправи.
  • Вправа покращує кровообіг в нижній частині тіла, що сприяє профілактиці застійних явищ.
  • Ще одна користь — можна виконувати в домашніх умовах завдяки простій техніці.

Однак не все так просто як здається. Якщо ви раніше були не треновані і не займалися кроссфитом, то велика амплітуда присідань наражає на велику небезпеку ваше тіло, зокрема колінні суглоби.

Тому якщо ви тільки приступаєте до заняттям з гирями, то найкращим варіантом будуть для вас присідання до паралелі. Людям з хворою спиною не рекомендується випробовувати долю, спочатку зверніться за консультацією до лікаря.

Правильна техніка виконання

1. Вихідне положення — стоячи, ноги трохи ширше плечей. Розгорніть Носки на 30 градусів назовні. Існує два хвата як брати гирю – перший передбачає брати гирю в руки, другий – за ручку, беріться так, як вам зручно. Тримати гирю необхідно на зігнутих руках в області грудей, практично притискаючи її.

2. При видиханні, зберігаючи пряму спину необхідно зробити присідання. Як говорилося раніше, новачкам не рекомендується сідати нижче паралелі. Якщо ви раніше займалися кроссфитом, або в тренажерному залі, ваші м’язи в тонусі і мають хорошу еластичність, то ви можете сміливо виконувати глибокі присідання. Важливо враховувати стан колін, так як в першу чергу вправа шкодить саме їм. Лікті направлені вниз, при присіданні вони проходять між ніг.

3. Коли ви присіли до кінцевої точки, зробіть видих і підніміться у вихідне положення. Виконайте 10-12 повторень.

Мої поради

На моїй практиці довелося неодноразово спілкуватися з борцями і гиревиками, які неодноразово виконували гоблет присідання і для, яких тренування з гирями це практично база. Внаслідок нашої розмови, вони поділилися зі мною цінними порадами, якими я хотів би поділитися з вами, дорогі читачі.

1. Слідкуйте за диханням. Дуже важливо, щоб під час підходу ваше дихання проходило в одному режимі, так як при задишка або задышке ваша інтенсивність стрімко падає.

2. Проводите ретельну розминку перед тренуванням, а особливо перед цією вправою. Адже хороший розігрів зв’язок і суглобів позитивно позначиться на вашому настрої і на ефективності тренування. До того ж це запобіжить можливість травмуватися.

3. Підберіть ідеальний робочий вагу. При дуже маленькому вазі ваше тіло не буде відчувати належної навантаженні. Однак взявши занадто велику вагу ви просто напросто можете травмувати колінні суглоби або не втримавши рівновагу впасти. Щоб цього не сталося, я рекомендую підібрати робочий вагу, при якому вам буде достатньо зробити 10-12 повторень при правильному диханні. Пам’ятайте, що якщо ви перестаєте дихати під час підходу, означає вага на снаряді занадто важкий.

4. Слідкуйте за правильною технікою. Спочатку я раджу пристосуватися і навчитися правильному приседанию з гирями, а вже потім підвищувати робочий вагу.

5. Бинтують коліна. Це допоможе зберегти цілісність колінних суглобів.

Дорогі друзі, ось ми з вами розглянули таку цікаву статтю як гоблет присідання. При правильному виконанні і регулярності тренувань, ви зможете домогтися гарних результатів у найкоротші терміни.

Я поділився з вами цікавими порадами, виконуючи які ви поліпшити свої тренувальні результати і стан тіла. На завершення, рекомендую подивитись цікаве відео. Любите спорт, будьте здорові.

Олександр Білий