Коли потрібно робити тест на вагітність

12-17-2021

Велика кількість жінок, які мріють про народження дитини, цікавляться питанням про те, коли можна робити тест на вагітність. Зазвичай все рекомендують не робити тести до затримки місячних. У цій статті ми проаналізуємо цю тему і спробуємо зрозуміти, чи існує залежність між ймовірністю отримання позитивного результату і кількістю днів після овуляції (дпо).

Тест на вагітність відображає наявність хоріонічного гонадотропіну. Вироблення даного гормону відбувається незабаром після того, як запліднена яйцеклітина імплантується в ендометрій матки. Будь-які зміни гормонального фону відбуваються тільки після цього моменту. Імплантація встановлює особливий зв’язок між ембріоном і організмом жінки. Це трапляється приблизно через 1-1, 5 тижні після зачаття. Хочемо порекомендувати почитати про визначення вагітності на сайті https://leleka.com.ua/media-center/article-information/kogda-nado-delat-test-na-beremennost/, тут багато порад.

1. Зробимо невеликі розрахунки. В якості основи будемо використовувати тест на вагітність, чутливість якого становить від 25 mui. Він реагує на присутність хоріонічного гонадотропіну в крові жінки. Якщо вміст гормону в сечі становить мінімум 25 mui, результат тесту буде позитивним. Варто згадати про те, що спочатку хгч з’являється в крові, а через деякий час – в сечі. Також слід брати до уваги той факт, що рівень хоріонічного гонадотропіну збільшується не моментально, а поступово (в два рази через кожні 1-2 доби).спробуємо припустити, що імплантація трапилася на сьомий день після овуляції і в цей день вміст гормону досягло 2 mui. Вже наступного дня показник зріс удвічі-до 4 mui. На наступний день (вже 9-ий день після овуляції) чергове збільшення до 8 mui. Хоча жінка завагітніла, тест з рівнем чутливості 25 mui покаже негативний результат. Лише на 11-й дпо вміст гормону складе більше 25 mui і це зможе визначити тест. Треба згадати також, що ми не беремо до уваги той факт, що рівень хгч в сечі іноді нижчий, в порівнянні з кров’ю (це індивідуальний показник, який залежить від особливостей роботи жіночого організму).

Розглянемо ситуацію, коли імплантація відбувається лише на 10-й день після овуляції, що є цілком нормальним показником. В такому випадку побачити позитивний результат тесту можна лише на 14-й день після овуляції. Це допомагає зрозуміти відповідь на питання про те, через скільки днів краще робити тест на вагітність. У більшості випадків друга фаза триває приблизно 14 днів, в зв’язку з чим тести на вагітність краще робити лише після затримки, тобто мінімум на 15-й день після овуляції.

Ймовірність імплантації з урахуванням кількості днів після овуляції

Імплантація припадає приблизно на 7-10 дпо, проте треба розуміти, що вона також може бути ранньою або пізньою. Імовірність імплантації в залежності від кількості днів після овуляції наведена в таблиці.

Ймовірність найбільш раннього позитивного тесту

З огляду на всю опубліковану вище інформацію, спробуємо зрозуміти, яка ймовірність найбільш раннього тесту на вагітність. Будемо вважати, що чутливість тесту дорівнює 10 mui. Побачити позитивний результат в такому випадку можна через 4 дні після імплантації яйцеклітини. Якщо дана подія відбулася на 3-5 день після зачаття, що зустрічається лише в рідкісних випадках, теоретично тест покаже позитивний результат вже на 7-й день після зачаття. Але в реальному житті таке відбувається вкрай рідко. Тому наявність негативного результату тесту через 7-8 днів після зачаття ще не можна вважати достовірним показником.

 З висновками поспішати не варто. Перший тест краще робити мінімум через 1,5 тижні після овуляції і якщо результат негативний, спробу рекомендується повторити через кілька днів.