Комплекс лікувальної гімнастики при остеохондрозі поперекового відділу

370

Доброго дня шановні читачі спортивного блогу sportivs. З вами Олександр Білий, і сьогодні ми продовжимо тематику захворювань спини так, як це в даний час проблема торкнулася не тільки літніх людей, але й молодь, яка веде досить пасивний образ життя засідаючи цілодобово перед монітором. У минулій статті ми вже розглянули комплекс вправ при шийном остеохондрозі, а сьогодні пропоную поговоримо на тему лікувальна гімнастика при остеохондрозі поперекового відділу хребта.

Основні поняття

Однією з найбільш поширених проблем зі спиною є остеохондроз. Це хвороба, що вражає міжхребцеві хрящі і диски, в наслідок чого виникають хворобливі відчуття. В основному, поперековий остеохондроз зустрічається у людей вікової категорії 30-45 років. Проте юні й літні люди також мають проблеми зі спиною, в більшості випадків це саме остеохондроз.

В нинішній час існує дуже багато різних процедур і методів, які допомагають вилікувати остеохондроз, проте всі вони вимагають хірургічного втручання. Але є і інший спосіб – ефективний комплекс вправ, спрямований на лікування остеохондрозу. Давайте поговоримо про це.

Лікувальна профілактика

До лікувальної профілактики відносяться різні вправи в сидячому, горизонтальному положенні, також ефективним вважається вправи для хребта на фітболі, давайте поговоримо про це.

1. Першим і розминковим вправою буде нахили тулуба в різні боки. Виконуючи необхідно стежити за рівним рівнем дихання.

2. Ляжте на спину, важливо щоб ви перебували на твердій поверхні, найкращим варіантом стане підлогу. Розташуйте руки вздовж тулуба. Суть вправи – вигнути спину і максимально розтягнути спинні хребці. Оптимальною кількістю буде 8-12 разів.

3. Початкове положення таке ж, як і в першій вправі. На цей раз вам потрібно витягнути руки і плавно потягнутися. Важливо, щоб ваша спина була максимально розслаблена. Зробіть 8-12 повторень.

4. Лежачи на животі потрібно спертися руками в підлогу. Виконати так зване вправа планка. Відмінно напружуються м’язи кора і спинні. При виконанні потрібно щоб ви зберегли спокійне дихання. Виконайте 8-12 повторень.

5. Лежачи на спині, покладіть руки вздовж тулуба. Необхідно здійснювати повільні, плавні повороти нижній частині хребта в різні сторони. При виконанні я рекомендую максимально близько розташовувати спину до підлоги. Зробіть 6-8 повторень.

6. Лежачи на спині необхідно виконати піднімання ніг до 45-градусного стану. Для початку виконайте 8-10 повторень. Через деякий час, коли ви освоїте і зміцните м’язи спини і преса, можна виконувати від 20 повторень.

Ми з вами розглянули кілька найбільш ефективних вправ, які допоможуть позбутися від поперекового остеохондрозу, зараз я б хотів розповісти про основні причини появи цієї хвороби, щоб ви, дорогі друзі були в курсі і оберігали себе.

Причини появи остеохондрозу

  • Слабкі м’язи спини
  • Надмірні фізичні навантаження
  • Викривлення природного положення спини – сколіоз
  • Спадкові фактори
  • Плоскостопість
  • Поганий обмін речовин
  • Травми і пошкодження хребта
  • Незручне взуття.

Всі ці фактори при тривалому впливі чинять негативний вплив на хребетні хрящі і диски, в результаті виходить остеохондроз. Важливо давати помірні фізичні навантаження, щоб ваше тіло завжди знаходилося в тонусі. Передбачено комплексне лікування, яке потрібно виконувати 3-4 рази на тиждень.

За одноразове заняття ви не позбудетеся від настирливої проблеми, тому переборіть себе, виховайте в собі силу волі і дисципліни. Заняття займе 10-15 хвилин в день, зробіть це частиною вашого дня і через деякий час ви помітите координальное поліпшення стану здоров’я. При поширеному остеохондрозі необхідно звернутися за допомогою до лікаря.

Корисні поради

До всього цього можна додати водні процедури, такі як плавання в басейні. Плаваючи, ви максимально витягаєте всі хребці, регулярні заняття позитивно позначаться на вашому стані. Також м’язи спини отримують необхідну релаксацію, яка так важлива, особливо при остеохондрозі.

Досить корисним будуть вправи на турніку або як мінімум в кінці дня повисіти на перекладині протягом 1-2 хвилин, щоб розслабити м’язи і розтягнути суглоби хребта, які збилися за добу і в кінці дня стискають нервові закінчення, викликаючи відчуття болю.

Для більш наочного сприйняття вищевикладеної інформації рекомендую завантажити відео курс «Секрети здорової попереку», з якого ви дізнаєтеся, як по кроках позбутися від проблем викликаних поперековим остеохондрозом і нарешті знайти легкість не тільки в попереку але і у всій спині.

Також важливим фактором є масажист або костоправ. Він цілеспрямовано спеціалізується на певній ділянці, за кілька занять зможе поліпшити ваше становище.
Заняття йогою. Дуже корисна річ, як для звичайних людей, так і для тих, хто має проблеми зі спиною.

Недарма йоги є довгожителями, і в 90 років практично не скаржаться на своє здоров’я. Йога допомагає максимально розслабитися, покращується дихання, концентрація.
Вправа з фітболом – м’ячем. Завдяки пружному м’ячу можна виконувати максимально згинають вправи. Різні прогини хребта, лежачи на фітболі зміцнюють спинні м’язи, міжхребетні диски знаходяться в стані тонусу.

Дорогі друзі, ми поговорили про найбільш поширеною проблеми спини – остеохондрозі. Я розповів основні поняття, причини появи, дав корисні рекомендації та лікувальні вправи.

Якщо ви будете все вищеперелічене виконувати регулярно і з правильною технікою, то в короткі проміжки часу ви відчуєте поліпшення стану спини і здоров’я. Рекомендую подивитись цікаве відео, яке я прикріпив. Всіх благ.

Олександр Білий