Комплекс вправ зі скакалкою для схуднення

388

Вітаю Вас, дорогі читачі блогу sportivs.com. З вами Олександр Білий. Визирніть у вікно. Бачите дітвору зі скакалкою? Уявіть собі, що це справжній універсальний тренажер! Сумніваєтеся? Зараз аргументую: тренування на скакалці для схуднення дуже ефективна і не вимагає від Вас практично нічого, окрім бажання. І для чоловіків корисно: для тих, хто займається в тренажерному залі, скакалка незамінний підручний засіб, і сьогодні про це ми також поговоримо.

А ще стрибки зі скакалкою вкрай корисні для хребта, для корекції фігури, для серцево-судинної системи. Уявляєте, скільки корисного ефекту від якогось-то, грубо кажучи, мотузочки з ручками! Зацікавив? Ну тоді давайте по порядку.

Яку вибрати скакалку

Основний фактор вибору для Вас – це довжина. Тут все дуже просто: складіть скакалку навпіл, наступивши на неї посередині. Ваш варіант – коли руки знаходяться на рівні пахв або трохи нижче. Зверніть увагу на ручки: у будь-якому випадку Ваші долоні будуть потіти, тому матеріал підбирайте відповідний. Хоча, за великим рахунком, можете залізти на антресолі і дістати звідти кохану в дитинстві скакалку.

Якщо ж ви не змогли відшукати будинку скакалку та інші спортивні приналежності, тоді вам допоможе інтернет-магазин Activizm з широким спектром товарів для активного відпочинку і спорту.

Протипоказання

Після того як, дивлячись на скакалку, Ви трохи поностальгировали, давайте напружимо пам’ять і згадаємо: а чи не було у нас серйозних травм хребта або проблем з колінами? Якщо були – покладіть скакалку на місце – на жаль, стрибки не для Вас. Також не варто займатися і страждають хронічною гіпертонією і тим, чия вага понад 90 кг, так як стрибаючи, Ви будете не корисно навантажувати свій організм. Також якщо Ви носите під серцем дитину – відкладіть будь-які фізичні навантаження на потім. Пройшли відбір? Переходимо до тренінгу.

З чого почати?

Як і будь-які тренування, стрибки зі скакалкою також вимагають попередньої розминки. Добре розімніть, розтягніть м’язи рук і особливо ніг. Тепер про вправи. Упевнений, Ви погодитеся, що чим довше тренування, тим більше калорій вона спалює і, слідчо, більший ефект досягається. В ідеалі Вам бажано стрибати по 30-40 хвилин не менше 3-4 разів на тиждень.

Однак скажу відразу, що для початку занять це дуже велике навантаження, користі від якої буде мало. Тому почніть з 15 хвилин. Можете вправлятися щодня, або навіть по кілька разів на день, якщо необхідна інтенсивність. Поступово, приблизно раз на тиждень, збільшуйте тривалість занять на 5 хвилин. Начебто нічого не забув. Тоді давайте пострибаємо, або, як говорять затяті спортсменки: займемося скиппингом.

Як стрибати з максимальним ефектом

Перше, що Ви повинні знати: стрибки зі скакалкою – це кардіо тренування. Це означає, що йде навантаження на серцево-судинну систему, на легені і т. д. Тому займатися треба обережно. Не варто хапатися за качалку і стрибати на ній годину і більше, намагаючись спалити зайві калорії. По-перше, це не так вже й корисно, а по-друге, ідеальний варіант для похудения – інтервальні тренування. Що це означає?

Існує не одна спеціально розроблена програма тренувань, яка дозволяє Вам комбінувати високі навантаження з малими. Спробуйте займатися за наступною схемою:

 • Як я вже казав не раз: завжди починайте з розминки;
 • Тепер 30 секунд інтенсивно, тобто швидко-швидко, пострибайте зі скакалкою;
 • Відпочиньте трохи (півтори-дві хвилини). Важливо не стояти на місці або сидіти з задишкою, а повільно походити, щоб відновити пульс і дихання;
 • Повторіть попередні два пункти кілька разів. Нехай Ваша тренування на перших порах буде займати, як ми вже говорили, не більше 15 хвилин;
 • Поступово збільшуйте час навантаження, при цьому зменшуючи час, відведений на ходьбу.
 • Якщо Ви не будете пропускати заняття, то результат довго чекати не доведеться. Повірте, Ваші ноги і треновані сідниці поступово, і досить швидко, змінять свою форму, ставши підтягнутими і пружними. Така жиросжигающая тренування дуже ефективна і для чоловіків. Займаючись на тренажерах або зі штангою, спробуйте розбавити Ваші підходи описаним варіантом інтервального скіппінгу. Упевнений, незабаром ви відчуєте результат.

  Регулярні тренування корисні також і для преса. Однак в цьому напрямку скакалку можна використовувати і інакше. Хто сказав, що вона тільки для стрибків? Склавши її вчетверо, набагато зручніше качати прес, тримаючи її за головою. Іншими словами – візьміть скакалку, додайте фантазії – і вперед.

  Види пыжков

  Варіантів стрибків, справді, предостатньо. Стрибки на місці двома ногами, стрибки на місці однією ногою, кругові стрибки, біг через скакалку і т. д. Природно, що ідеальне тренування полягає в поєднанні різних варіантів скіппінгу. Ви повинні розуміти, що, стрибаючи по-різному, Ви робите акцент на різну групу м’язів. Тому Вам вирішувати, які вправи потрібніше, актуальніше для Вашого тіла.

  І чоловіки, і жінки, нехай Вас не бентежить простота цього тренажера. Скакалка не раз зробила диво, підтягнувши жіночу фігуру після пологів, не раз допомогла в бою, натренувавши витривалість, не раз виграла змагання, збільшивши швидкість, вирівнявши дихання і пульс, не раз поєднала серця, підтягнувши стегна і живіт.

  Як завжди, не забувайте про розминку, давайте тілу і всьому організму відпочивати, правильно дихати, майте бажання і трішки сили волі, і все у Вас вийде.

  На цьому буду завершувати сьогоднішню статтю. Якщо залишилися питання задавайте в коментарях, обговоримо. Всім пока.

  Олександр Білий