Композитні матеріали для пломбування

7-14-2021

Можливості стоматології за останні кілька десятиліть змінилися докорінно. Також хочемо вам порекомендувати ТЕКСТ. Це стосується не тільки технологій, технік лікування і протезування, а також стоматологічного обладнання. Нові горизонти в лікуванні зубів відкриває також різноманіття матеріалів, зокрема, використовуваних для пломбування. Сучасні матеріали, з яких встановлюють постійні пломби, відрізняються безпрецедентною довговічністю. За умови правильного лікування карієсу, пломбування і дотримання правил гігієни порожнини рота такі пломби служать роками, а іноді і десятиліттями.

Ще 15-20 років тому найбільш «ходовими» пломбувальними матеріалами в росії були стоматологічні цементи. У деяких випадках використовувалися і застарілі металеві пломби. Перший тип, що виготовляється за формулою “порошок + рідина”, перешкоджає утворенню вторинного карієсу, але при цьому відрізняється крихкістю і підвищеною схильністю до кришіння (про це не з чуток знає практично кожен володар цементних пломб). Другий (металеві пломби з різних видів амальгами) сьогодні використовується рідко – через наявність небезпечних для організму сполук і вкрай неестетичного зовнішнього вигляду.

У xxi столітті на зміну застарілим матеріалам прийшли світлополімерні матеріали, що виготовляються на базі светоотверждаемих цементів, композитів, а також композитних полімерів. Светоотверждаемие (фотополімерні) композити недарма вважаються найпопулярнішим рішенням для пломбування зубів в нашій країні. По суті, мова йде про суміші полімеру, а також особливого наповнювача, яка здатна тверднути під впливом синього світла, в свою чергу випромінюваного спеціальною лампою.

Єдиними недоліками тут будуть практично неминуча усадка пломб, а також крайове прилягання. Саме з цієї причини при наявності надто великої області ураження показано не пломбування, а протезування.

Поширення також отримали композитні матеріали, що демонструють високу стійкість до стирання і багатьом іншим механічних пошкоджень і деформацій. У той же час, далеко не всі композити однаково безпечні для організму (зокрема, мова йде про досить токсичних акрілосодержащіх складах). У числі інших проблемних моментів композитних пломб можна згадати їх недовговічність (зазвичай до 3-4 років) і не дуже привабливий зовнішній вигляд.

Назад до списку матеріалів