Користь чорниці для здоровя і зміцнення організму

346

Вітаю моїх читачів. Нещодавно я повернувся з Карпатських гір, де на галявинах серед лугових квітів можна знайти досить смачні і дуже корисні лісові ягоди. Однією з них є чорниця – це невеликий чагарник сімейства брусничних, має кисло-солодкі чорні ягоди. Дозріває в липні-серпні. Користь чорниці для здоров’я людини задоволена обширна і робить позитивний вплив на багато органів.

Росте чорниця, як правило, у хвойних лісах, а її врожайність кожен рік відрізняється, тому що залежить від безлічі різних факторів, але можна з упевненістю сказати, що ягода все більше поширюється в горах Карпат. Також її можна зустріти поблизу Прибалтики. В принципі, зараз без особливих проблем можна виростити чорницю і в саду садиби або на дачі, просто підібравши певний сорт, яких досить багато.

Корисні властивості

Для різних цілей люди використовують ягоди, а також листя. З найдавніших часів чорницю вважають чи не омолоджувальної, і це не без причини. Самі ягоди, це неймовірний склад вітамінів, які в ній довго зберігаються як у свіжому стані, так і в замороженому або висушеному. Крім того, вони просто дуже смачні самі по собі.

Завдяки вмісту в ній антиоксидантам, чорниця допомагає боротися, а також запобігати багато хвороби, так як її вживання ягід або препаратів, що містять ягоду в складі, значно підвищує імунітет. Причому неважливо, чи будете ви споживати її ягоди або ж чай з листя. З її допомогою можна вивести шлаки з організму, тим самим запобігши його руйнування і значно поліпшивши травлення. А калорійність складає всього 50 ккал, тому вживати її можна в необмежених кількостях і людям, що сидять на дієті.

Чорниця містить такий багатий набір, як вітамін A, C, PP і цілий комплекс вітамінів групи В. Їх недолік не дуже сприятливо позначиться на самопочутті, шкірі, нігтях, волоссі. Також підвищується ризик підхопити простуду, і тому подібні хвороби. Наступне її оздоровче властивість давно ні для кого не секрет – вплив чорниці на зір.

У старі часи, люди складали легенди, про те, що чорниця може навіть повернути зір сліпим. Це виявилося одним з народних помилок, але все ж, дещо поліпшити його вона цілком в змозі. Впливає вона і на мозкову діяльність – непогано збільшує пам’ять, мислення, ви зможете краще концентрувати свою увагу. А з каменями в сечовому міхурі чудово допоможе настій з листя дивного плоду.

Не так давно було виявлено, що антиоксиданти, що містяться в чорниці, допомагають запобігати навіть ракові пухлини. Крім них, у цій диво-ягоді міститься і безліч інших корисних речовин. Це вуглеводи, необхідні нашим м’язам; калій, допомагає тримати в нормі артеріальний тиск; магній, нестача якого може позначитися на гіршій переносимості стресових ситуацій і депресіях; і фосфор – один з життєво важливих елементів для всього організму. Чорниця корисна до вживання для діабетиків, так як здатна знизити рівень цукру в крові.

На стародавньої Русі, чорниця була одним з найулюбленіших рослин знахарів і травників. Її називали «теремницей», «черницей», «черничкой», і зовсім вважали мало не магічним рослиною. Ходило думка, що в родині, де їдять чорниці, лікар навіть не потрібен. Художники, використовували ягоди для створення фарб фіолетового кольору, а також при змішуванні з іншими плодами, майстри фарбували тканини.

Продовжувати про неймовірні властивості непоказною і скромної на перший погляд ягоди можна ще дуже довго. Проте всього перерахованого вище, вже більш ніж достатньо, щоб не упускати влітку сезон її дозрівання, і насолодитися смачними соковитими ягодами з величезною користю для свого здоров’я, а також по можливості запастися дивовижною чорницею або її листям на цілий рік. На цьому буду закінчувати. Всім здоров’я і довголіття.

Олександр Білий