Моя рибалка на форель влітку в Карпатах

290

Вітаю читачів блогу sportivs.com. У продовження статті про мій сімейний відпустці і мандрівках по горах Карпати, сьогодні розповім про рибалку на форель, як і де я її ловив і наскільки мені це взагалі вдалося. Якщо хто не знає форель це такий сорт риби, який любить чисту воду із швидкою течією і водитися як правило в гірських районах.

Відразу хочу сказати, що я далеко не фанат рибалки і якщо на неї вибираюся, то це в кращому разі один раз на рік в першу чергу для зміни обстановки і відпочинку від міської суєти. Але раз вже забрався в Карпати не спробувати форелі підсмаженої на грилі це просто знущання. Поспілкувавшись з місцевими я зрозумів, що влітку знайти рибні місця в Сколівських Бескидах Карпатах саме там я і знаходився досить не просто так, як течія в літній час досить слабке, річки не повноводні. Пік клювання риби приходиться на весняний час, коли рясно таять снігу і пригріває сонечко.

Вообщем ідея лову форелі в гірських річках відпала і в одному з довколишніх селищ я знайшов розплідник з розведення форелі та щуки, який надає повний комплекс послуг для риболовлі з подальшим приготування за вашим бажанням і смаком.

Коду я підійшов до місця лову те, побачив просто зграї риби, які розсікали і вистрибували з води.

Скажу чесно побачена картина мене навіть трохи засмутила. Адже хотілося порибалити хоча б годинку, а тут така кількість, яка має ловитися блискавично. Вообщем закинув удило і став чекати поклева, але не тут-то було. Риба ходила навколо волосіні і поплавця, але наживку не чіпала. У вигляді наживки був хліб перетертий з рибним кормом. Просидів я напевно хвилин 40 результату нуль. Вже навіть намагався зловити рибу просто підсікти її гаком на плаву, але і це не вдалося. Сонечко виходило все вище вже було вже близько 10 годин і досить жарко, зловити в денну спечу шансів ще менше.

Почав припускати, що наживка не та і зловити на неї не реально. Почав ліпити з наживки кульки просто кидати їх воду без гачка. Яке було здивування, коли форель кидалася на цю приманку, як зграя піраній. Закидую слідом вудку, результат нуль, вже вожу крюком з приманкою прям перед рибиною і все одно не вистачає. Кидаю корм без гака з’їдають за секунди. Так напевно я рибалив ще близько години і почав розуміти, що якщо тут не можу зловити, то в гірських річках і поготів не вийшло б.

Вже змирився, що смаженої на грилі форелі сьогодні не буде, як і не буде юшки. Але минуло ще якихось півгодини і почався рибний жор. Приблизно протягом 5 хвилин упіймав 3 примірника до кілограма кожен.

Це мій улов, якого вистачило на великий казан вужі гриль.

Далі все це нам досить смачно приготували. Поки ми розташувалися в затишній дерев’яній альтанці з видом на підносяться гори.

Сама риболовля тут платна. Вартість спійманої риби становить 170 гривень (7,5$) за 1 кілограм, приготування однієї рибини (0,7$). Взагалі ціни цілком адекватні особливо враховуючи навколишню природу і смак самої форелі.

Ось така буває рибалка на форель. На цьому буду завершувати сьогоднішню статтю всім до зустрічі.

Олександр Білий