Основи здорового способу життя та зміцнення організму

320

Вітаємо читачів блогу. З Вами Олександр Білий. Якщо Ви почали читати статтю значить підтримуєте починання в побудові корисних звичок! Давайте ненудно розберемо що таке здоровий спосіб життя, з чого він починається і як довго триває. Сьогодні ця тема активно пропагується серед населення через мережі спортзалів, магазини здорового харчування та інтернет (чим займаємося і ми).

Якщо ви цікавитеся здоровим способом життя, вирішили почитати інформацію про це явище, значить лід рушив, і ви вирішили щось змінити у своєму житті. Ці зміни не будуть відразу очевидними для оточуючих (як зміна зачіски, наприклад), але при системному підході принесуть значні результати в ваше перетворення.

Основні поняття ЗСЖ

Що відносять до неправильного способу життя ми всі знаємо не з чуток, темп життя і неправильна розстановка пріоритетів (а точніше нехтування якістю їжі і руховою активністю), призводить до порогів аптеки та лікарні. Більшість хвороб бере початок в невігластві до свого здоров’я, тому давайте від демотивационных страшилок перейдемо до освоєння основного питання.

До здорового способу життя (ЗСЖ) відносять вироблений навик повторення дій, які приводять до збереження та поліпшення здоров’я, а також відмова від шкідливих звичок.

Профілактичні заходи попереджають:

 • поява шкідливих факторів (наприклад, при сидячій роботі заповнювати потребу в русі);
 • прогресування хвороби (наприклад, опрацювання слабкого м’язового корсету);
 • попередження рецидивів (не дати розвинутися сколіозу до 3 ступеня).

До ЗСЖ відносять перший вид профілактики, але якщо до заняття спортом привела хвороба (як кажуть: «Півень клюнув»), то з цього дня можна починати відлік нового життя.

Мотивація і як не кинути ЗСЖ

Підійдемо з усією відповідальністю до вирішення перебудувати своє життя, адже це не ситуативна заняття і не тимчасове захоплення, а спосіб життя на все життя. Якщо вас це лякає і здається борошном, то значить ви не готові до переформатування і у вас немає вагомої причини міняти своє життя, з чим вітаємо і чекаємо на сторінках нашого блогу через N років.

Отже, дайте відповідь на питання: «Для чого мені вести здоровий спосіб життя?» Від серйозності мотивації і причин формування звичок здорового способу життя залежить, наскільки легко ви зможете перебудується. Це може бути бажання зберегти наявне здоров’я, запобігти хворобі, збільшити працездатність, відчувати зміни в самопочутті і в самооцінці, подобатися протилежній статі, долучити свою сім’ю до спорту, стати визнаним у змаганні, накачати кубики преса і т. д.

Підживлювати своє бажання можна:

 • веденням щоденника результатів, де порівнюються основні параметри;
 • натхненням чиїм прикладом;
 • позитивними зауваженнями ваших рідних.

Побудова ЗСЖ ─ шлях довжиною в життя, який може іноді обриватися (а найчастіше так і є) з-за подорожей, завантаженості, стресів, бажання кинути. За це не варто себе картати, а потрібно поступово формувати в собі культуру активної людини з перспективами на довге здорове життя. Ось кілька правил, їх розуміння допоможе впоратися з лінню, яка накриває початківців:

1. Віддавайся процесу і не чекай результату. Він прийде не відразу, але величезна робота з боку твого організму вже запущена і зупинення цього процесу на півдорозі буде дуже нерозумна. Умова успіху – отримання задоволення від процесу, вивчення можливостей свого тіла і вироблення звички піклуватися про себе.

2. Оточуючі тебе не розуміють тільки перший час, а також часом перешкоджають твоєї затії як умисно (щоб ти не став краще і раптом не затьмарив їх, грубо кажучи), так і з добрих спонукань (щоб ти відпочив і поїв нарешті-то). Але якщо ти будеш твердий у своєму рішенні вони відстануть від тебе, а близькі через півроку, побачивши результат, захочуть долучитися, ну або точно будуть захоплюватися твоєю волею (але ти-то знаєш, що це не катування, а спосіб життя, який вибрав і полюбив).

3. Став велику мету і розбий її на завдання. Наприклад, я планую поліпшити розтяжку сісти на шпагат. Для цього потрібно систематично чергувати виконання декількох комплексів на розтяжку ніг. Таким чином велика мета розбита на щотижневі завдання і адекватний план дій.

4. Ти отримаєш результат за свої старання 100% у вигляді компліментів, відступу хвороби, поліпшення самопочуття, але не відразу. Будь готовий до цього.

5. Порівнюй себе з собою вчорашнім.

Основи переходу на здоровий спосіб

Те, з чого слід почати свій здоровий спосіб життя:

 • Відмовитися від шкідливих звичок (алкоголь в міру і по святах, а сигарет скажіть «ні». Позбавтеся від тяги до солодкого і дивана).
 • Почистити холодильник не в прямому сенсі і планувати закупівлі продуктів. Відмовтеся від магазинних соусів на користь домашніх, від цукерок на користь сухофруктів і т. д., навчитеся читати склад (чим список довше, тим продукт гірше) і готуйте їжу з собою.
 • Налагодити режим сну (це означає не тільки висипатися, але і лягати і вставати в один час. Досягай рівня гуру ЗОЖа і навчися вставати без будильника).
 • Зайнятися фізичною культурою і адекватно оцінювати свою фізичну підготовку (наприклад, якщо ви страждаєте зайвою вагою, то вам заборонені біг і скакалка. Почніть ходити на роботу пішки і виконуйте ранкову 20-ти хвилинний комплекс вправ для підняття тонусу).
 • Не впадати в крайність (підрахунок з’їденого і відпрацьованого в залі, щотижневі заміри і порівняння можуть вкрасти вас у сім’ї. Не забувайте про простих життєвих радощів і свої захоплення).

Ви робите величезну користь для ваших дітей (в першу чергу) і сім’ї, якщо переходите на ЗСЖ, так як контролюєте їх раціон, мимоволі подаєте свій приклад, долучаєте до зарядки і виховуєте любов до спорту.

Загалом, якщо ви усвідомили значення руху і правильного харчування, прийняли для себе рішення перейти на бік здорового образу, підписуйтесь на наш блог і поширюйте репостом цю ідею серед друзів у соціальних мережах. Також вас чекає цікаве відео.

Олександр Білий