Подорож по Карпатах відкриваємо середньовічну Тустань

284

Вітаю читачів блогу про спорт. З вами Олександр Білий і сьогодні пропоную вам зануритися в середньовіччя і трохи дізнатися про загадкове селищі Тустань, який розташувався в Карпатах в декількох кілометрах від містечка Східниця.

В цьому році мені довелося подорожувати по гірських масивів Карпат, які розкинулися в західній частині України. У попередніх статтях я вже писав про рибалку на форель, а також про Мукачівському замку Паланок. Самі Карпати несуть у собі безліч цікавих історичних місць одне, з яких Тустань.

Тустань прийнято називати містом фортецею адже в IX-XIII століттях тут між гірських хребтів раскидывалась неприступна фортеця. Сама фортеця по теперішній час мало збереглася так, як була виконана в основному з дерева, але кам’яні будови, ущелини і височини все це несе в собі дух древніх століть.

Зараз вся ця територія є музеєм де можна досить цікаво провести час на свіжому повітрі, занурившись в історичні події.

У цьому місці щорічно проводять лицарські турніри, як правило фестиваль проходить у серпні місяці, куди з’їжджаються учасники з різних країн. Обладунки, мечі, катапульти все це безпосередні атрибути фестивалю. На сам фестиваль я не потрапив так, як він був закінчився на пару тижнів раніше до моїх поїздок по Карпатам.

Але приміряти обладунки мені все ж вдалося. Сама кальчуга важить близько 20 кілограмів і це не рахуючи обладунків, які одягалися зверху. Щоб вистояти у такому вбранні в бою необхідно мати дійсно богатирську силу.

Піднявшись на вершину можна побачити наскільки серйозно підбиралися в ті часи місця для будівництва замків і фортець. Тут кругом неприступні скелі та кам’яні брили, але при цьому відмінний огляд місцевості. Так, внизу на площі видніється репродукція катапульти і невелика фортеця, де любить грати дітвора.

На території цього місця можна знайти джерело, який ділитися цілющою живою водою, що містить у собі молекули срібла. Набравши води там вона простоїть не зіпсувалася досить тривалий час, а якщо вмитися то помолодієш відразу на кілька років.

Як і скрізь тут можна придбати сувеніри і скуштувати справжньої богатирської їжі безпосередньо серед розлогих Карпат.

На цьому буду завершувати сьогоднішню статтю, з якої ви довідалися ще про одному унікальному місці нашої планети, в якому варто обов’язково побувати.

Олександр Білий