Симптоми розвитку гіпертонії та ефективні способи лікування

250

Гіпертонію по праву називають «тихим вбивцею» викликає підвищений артеріальний тиск (АТ)? Кров передається від серця до всіх клітин кровоносними судинами, які ми називаємо артеріями. Кров’яний тиск на стінках артерії називається кров’яним тиском. При кожному серцевому ритмі (60-70 разів на хвилину) кров піддається впливу артеріальної системи. У цей момент високий кров’яний тиск і називається систолічним тиском. Період між двома ударами, коли кров’яний тиск нижче, називається діастолічним тиском.

Значення артеріального тиску завжди виражається двома числовими значеннями. Перше, більш високе значення, завжди являє собою систолічний тиск, а інше, менше значення, діастолічний.

Значення незначно змінюються протягом дня. Тиск є найнижчим під час сну і трохи збільшується після підйому і в ситуаціях збудження, нервозність, фізичної активності, прийому кофеїну або після куріння сигарет. У здорових людей оптимальне кров’яний тиск має бути близько 120/80 мм рт.ст. Якщо ПЕКЛО перевищує 140/90 мм рт.ст., мова йде про гіпертонії.

Симптоми розвитку

Гіпертонія як хвороба часто не має симптоматики, але в деяких випадках можуть бути більш м’які симптоми, такі як ранкові головні болі, шум у вухах, порушення зору, а також прояви у тяжких формах — сонливість, нудота і блювота. Гіпертонія є однією з провідних проблем громадської охорони здоров’я, особливо при розгляді частоти і пов’язаних з нею ускладнень. Органи-мішені гіпертонії — серце, головний мозок, нирки, очі і периферичні артерії.

Серце і кровоносні судини тісно пов’язані з гіпертонією та займають провідне місце серед причин смерті в нашій країні. Численні епідеміологічні дослідження показали, що висока смертність від серцевих нападів обумовлена не тільки підвищеним кров’яним тиском, але особливо з-за недостатнього контролю і лікування донного захворювання.

Раніше класифіковане нормальний артеріальний тиск 120-139 / 80-98 мм рт.ст. тепер класифікується як предгіпертонія. Керівні принципи для початку антигіпертензивної терапії засновані на двох критеріях: загальний серцево-судинний ризик і систолічний та діастолічний артеріальний тиск. Основним показанням до терапевтичного втручання є загальний рівень серцево-судинного ризику, а також значення артеріального тиску є більш або менш неминучими показниками необхідності терапії для зниження тиску.

Як жити з гіпертонією

Якщо у вас нормальний артеріальний тиск, підтримання здорового способу життя може запобігти або затримати розвиток гіпертонії. Якщо ваші показники артеріального тиску збільшені, поєднання здорового способу життя та оптимального лікування допоможе вам відрегулювати кров’яний тиск і зменшити ризик потенційно небезпечних ускладнень гіпертонії, яка має певні стадії розвитку.

Вивчаючи фактори ризику, змінюючи свою дієту, регулярно контролюючи артеріальний тиск, уникаючи стресових ситуацій, ви поліпшите своє здоров’я. Якщо ви людина, що страждає високим кров’яним тиском, разом з усіма цими радами регулярно приймайте визначені ліки. Тільки тоді ви можете зупинити прогресування захворювання.

Насправді, деякі люди навіть і не підозрюють у себе наявність гіпертонії. Високий кров’яний тиск — дуже серйозна хвороба з тяжкими наслідками.

Першим заходом у лікуванні є дієтичні заходи й зміна способу життя.

Як відомо, сіль – це біла смерть. Ну, якщо вже ви зовсім не можете відмовитися від неї, то хоча б обмежте кількість або контролюйте вживання солоних продуктів. Сіль можна замінити травами і спеціями.

Грунтуючись на епідеміологічних дослідженнях, рекомендується зменшити споживання натрію для зниження артеріального тиску людям з гіпертонічною хворобою. Проте недавні дослідження показали, що споживання натрію не впливає на кров’яний тиск, але все залежить від того, чи є людина «чутливим до солі».

Рух зменшує навантаження на серце і кровоносні судини. Таким чином, тиск падає, і стислі кровоносні судини розслаблюються, що дозволяє легше циркулювати крові. Фізична активність є кращим природним стимулом серцевої діяльності дозволяє очистити судини. Тим не менш рух має бути дозовано, згідно з порадою і з контролем експерта, щоб не отримати протилежне, несприятливий вплив на кров’яний тиск. Практикуйте щоденні вправи і займайтеся спортом в якості вкладу в ваше здоров’я.

Медикаментозне лікування

На сьогоднішній день існує десятки хороших і перевірених лікарських препаратів для лікування і контролю гіпертонії. Тому з допомогою лікаря можна підібрати правильне ліки і дозу або комбінацію ліків.

При лікуванні гіпертензії з використанням ліків важливо дотримуватися деякі перевірені принципи. Найважливішим є початком лікування, так як необхідно знайти відповідний препарат (або комбінацію) і правильну дозу. Не завжди легко визначити з першої спроби, які ліки краще всього підходить саме для вас.

Періодична перевірка і діагностика вашого організму за допомогою портативного приладу Биосканера «Велнес» дозволить оцінити судинний тонус, а також визначити протипоказання для проведення косметичних процедур і оздоровчих тренувань. Дана діагностика дозволяє правильно підібрати дієти, види і рівень фізичного навантаження. Більш детально про діагностику організму можна дізнатися на http://www.bioscaner.com.

Потрібно бути терплячим до початку лікування, тому що деяких ліків потрібна певна кількість часу, щоб протидіяти хвороби і поступово привести до нормалізації тиску. Завжди розумніше вводити препарат в поетапних дозах на початку терапії.

Лікування гіпертензії зазвичай проводиться шляхом об’єднання двох або більше антигіпертензивних засобів. У дуже невеликого числа пацієнтів можна досягти цільових значень артеріального тиску із застосуванням тільки одного препарату.

Антигіпертензивні препарати поділяються на кілька груп — діуретики, блокатори бета-адренергічних рецепторів, блокатори кальцієвих каналів, інгібітори АПФ, блокатори рецепторів АТ-2, прямі і периферичні судинорозширювальні засоби.

Ліки розрізняються за своїм діям, ефективності та вартості. При лікуванні артеріальної гіпертензії існують також важливі загальні, не фармакологічні заходи, які включають зміну звичок життя, зниження споживання солі в раціоні і зменшення надлишкової маси тіла.

Олександр Білий