Скільки води потрібно випивати людині

321

Вітаю читачів мого блогу. У сьогоднішній статті ми поговоримо про жизнено необхідному споживання води на людину в добу. Вода…як багато закладено в цьому слові. Здавна вона була джерелом існування всього живого на нашій планеті. Надлишок або брак її може призвести до тяжких наслідків, і невідомо, чим все це закінчиться.

Нещодавно я став замислюватися над цим і виміряв кількість випитої в день чистої води-1,3 літра. Виявилося, для підтримки організму у формі, потрібно випивати 2 л (5-6 склянок) негазованої, некип’яченої води в добу.

Для чого це треба? В першу чергу, напевно, всі знають, що наш організм складається з 75% рідини, і для нормального функціонування потрібно підтримувати кількість вологи в тілі. Без води шкіра стає в’ялою і слабшають м’язи. Все це супроводжується сильною втомою і втратою уваги. Стає ясно, як вода важлива в нашому житті. Багато хто думає, що пити її можна в будь-який час і в хаотичному порядку, АЛЕ! Слід дотримуватися певні порядки, пити воду з ранку і за 30 хвилин до прийому їжі.

Так само, потрібно враховувати фізичну активність. Адже якщо людина займається спортом, то і рідину з організму видаляється швидше.

Для середньої людини (60-85кг) добова норма:

1. При низькій фіз. активності потрібно близько 1,8 л;
2. При середній фіз. активності потрібно близько 2,5 л;
3. При високій фіз. активності потрібно близько 2,6 л.

Взагалі треба виходити з такої системи, що на кожен кілограм припадає середнє споживання близько 30-50мл води.

Разом з тим не можна повністю спиратися на дану теорію, адже, наприклад, діти п’ють трохи менше дорослих, т. к. вода бере активну участь в їх рості і розвитку. До того ж, худі потребують питної води набагато більше, ніж товсті. Це досить-таки цікаво!

Ніколи не виконуйте поради дієтологів і уявних газет. Завжди прислухайтеся виключно до свого організму. Ніяке зневоднення вам не страшно, якщо не хочеться пити. Я повторюю, що у кожної людини різна фізіологія і всі теорії розраховані на середньостатистичного людини.

Звичайно, не варто забувати, що рідина надходить в організм разом з різними продуктами (супи, молоко, кефір тощо), тому потрібно враховувати і це. Загалом потрібно вживати близько 3 л рідини в добу.

Величезну роль у споживанні води відіграє час року, тобто не варто лякатися, якщо у зимовий період кількість випитої Вами води менше норми, адже в зиму осіб менше рухається, менше потіє, а ось влітку все навпаки.

Вода сильно допомагає людині при голоді, тому якщо Вам не вдається з якихось причин перекусити, то просто випийте склянку води, і почуття голоду зникне. А от чи варто вживати будь-які напої під час їжі багатьом невідомо. На перший погляд може здатися, що це дурниці, але більшість вчених говорять, що вода розбавляє шлунковий сік і порушує процес травлення. Між цими протиріччями варто дотримуватися нейтралітету і пити воду перед їжею(вона готує шлунок до їжі),а потім трохи під час прийому їжі.

З величезного розмаїття напоїв (безалкогольних) можна виділити найбільш шкідливий тип це фруктовий (соки, лимонад). Вони містять величезну кількість калорій, і при частому їх споживанні з мрією «схуднути» можна розпрощатися. Тому їх треба уникати.

Ми поговорили про користь води, але що ж буде, якщо переборщити з випитою рідиною:

1. Часте ходіння в туалет;
2. Вранці зайва набряки, темні кола під очима;
3. Втома, бажання спати.

Не варто пити багато води, маючи захворювання серця і нирок так, як можна отримати набряк. Не вживайте холодну воду, особливо людям з ревматизмом.

Погано очищена вода може сильно вплинути на організм, залишивши таке неприємне захворювання, як камені в нирках. Щоб цього уникнути, потрібно ретельно фільтрувати воду. Звичайно, повністю позбутися від осаду не вийде, але все ж, так ризик захворювання значно спаде.

Дійсно, більше не значить краще. Тому не варто зловживати водою. Кожна людина має виробити свій графік споживання води, і найголовніше, стежити за чистотою води. Ставте фільтри та інше. Обов’язково пийте воду під час тренувань. Не вживайте велику кількість цукру, солі та жирів.

P. S І на останок, для тих, хто стежить за своєю фігурою хочу порекомендувати обладнаний відео-курс “Струнка фігура перед телевізором“, завдяки якому ви дізнаєтеся як скинути зайву вагу і стати підтягнутим без обвислого живота не використовуючи виснажливі тренування!

До зустрічі в наступних публікаціях.

Олександр Білий