Світовий тренд на зелену енергію

11-19-2021

Світ майбутнього, яким його часом представляють у фантастичних романах, вже стукає в нашу реальність. Мобільні мережі нового покоління 5g, як високошвидкісне шосе, на якому гаджети зможуть буквально “літати”, миттєво виконуючи складні команди, кілька завдань одночасно або завантажуючи важкі файли з інтернету. Будинок стане розумним завдяки 5g і інтернету речей, з яким побутові пристрої пов’язані в домашню екосистему і управляються з єдиного центру за допомогою смартфона – гряде посилення автоматизації всіх процесів.

Не залишилися осторонь і питання екології. Одним з найважливіших є питання скорочення викиду шкідливих речовин. Одна з головних задач, яка вирішується виброси від автомобілів , тому зараз по всіх країнах світу все більшим попитом коритується електромобілі. Мультимодальний центр “Євротермінал” не стоїть осторонь, не так давно на його тереторіії зьявилася зарядна станція для електрокарів. Читайте докладніше за посиланням Евротерминал

У західних країнах посилюється тренд на відновлювану енергетику. За даними британського аналітичного центру ember стан ринку електроенергетики країн єс змінився в 2020 році – вперше в історії частка відновлюваних джерел енергії – вітру, сонця, води і біомаси – перевищила частку викопного палива – природного газу і вугілля. Завдяки вітровим і сонячним установкам виробництво відновлюваних джерел зросло на 11%, незважаючи на те, що через пандемію попит на електроенергію в єс впав на 7%.

Китай, світовий економічний лідер, і тут опинився попереду планети всієї. Як пишуть аналітики фінама в стратегії за четвертий квартал (скачати): “у 2019 році на частку китаю припадало близько 30% відновлюваних джерел енергії в світі, а другому місці – сша з 10%. Уряд китаю поставив за мету збільшити загальну частку сонячної і вітрової енергії в загальному енергобалансі майже до 30% до 2030 року”. При цьому частка відновлюваної енергетики зростає в країні швидкими темпами – за даними міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (irena), з 2008 по 2018 рік потужність вітроенергетики китаю зросла в 22 рази, а сонячної енергетики – майже в 700 разів.

У сша Джо Байден, кандидат на пост президента від партії демократів, представив проект по “зеленій енергетиці” на $2 трлн терміном на чотири роки. Згідно з ним, в секторі електроенергетики фінансування, в основному, піде на розвиток вітрової, сонячної енергетики, а також на зарядні станції для електромобілів і лінії передач.

Коли справа стосується чистого транспорту і електромобілів, на перший план відразу виходить компанія tesla, що займається їх виробництвом. Генеральний директор tesla-відомий підприємець-мільярдер ілон маск, капіталізація tesla становить понад $414 млрд, що робить її однією з найдорожчих компаній сша. Інвестори розділилися на два табори: одні вірять у феноменальний успіх tesla, інші ставляться до нього насторожено і вважають за краще не поспішати з інвестиціями. Перемога байдена, ймовірно, піде на руку компанії, вважають аналітики фінам.

Незважаючи на те, що через пандемію витрати на іт-сервіси знизилися на 6,8%, в уже наступному році аналітики прогнозують приріст сектора на 5,5%.