УЗД органів малого тазу

8-21-2021
УЗД органів малого тазу

У нашій клініці проводиться високоінформативне УЗД малого таза пацієнтам будь-якого віку. Експерти світового рівня готові прийняти вас у зручний час і запропонувати всю необхідну допомогу в плані діагностики. Хочу порадити УЗД печінки https://urosvit.com/ultrazvukove-doslidzhennya/uzd-organiv-malogo-tazu-u-lvovi// в клініці UROSVIT.

За допомогою ультразвуку можна досконально досліджувати область малого таза. Він дозволяє виявити патології, новоутворення, запальні вогнища, вроджені аномалії, а також встановити строк вагітності, стежити за розвитком плоду, станом матки.

Здійснюється УЗД органів тазу у жінок для оцінки репродуктивної системи. Але також це дослідження проводиться і чоловікам, якщо потрібно виявить онкоочагі, оцінити стан лімфовузлів, передміхурової залози. УЗД дозволяє лікарю отримати повну картину перебігу хвороби або, навпаки, переконатися в повній цілості здоров’я пацієнта.

Як проводиться УЗД органів малого таза?

УЗД органів малого тазу абсолютно безпечно і комфортно для пацієнтів. Немає больових відчуттів, немає небезпечного випромінювання, якого багато хто боїться. Ультразвукові хвилі передаються за допомогою датчика, який лікар-узіст використовує для виведення картинки на монітор.

УЗД передміхурової залози у чоловіків і малого тазу у жінок проводиться в стан лежачи, іноді – сидячи. Пацієнт розташовується на кушетці, досліджувана область обробляється спеціальним гелем. Після цього лікар переміщує трансабдомінальний датчик по всьому малому тазі. Як правило, на УЗД органів малого таза потрібно 15-20 хвилин. Якщо потрібно трансвагинальное УЗД жіночих органів або УЗД передміхурової залози, процедура може займати до 30 хвилин.

Підготовка до дослідження

Для трансвагинального дослідження спеціальна підготовка не потрібна. Для трансабдоминального дослідження необхідно наповнити сечовий міхур. Не варто видалити з нього воду за 2-3 години до процедури, а за 1 годину до обстеження необхідно випити 1-2 склянки води. Вся рідина, вживана пацієнтом, повинна бути без газів.

Для трансректальной діагностики необхідно спорожнити кишечник: приймаючи проносне або за допомогою клізми. За добу до діагностики слід виключити з раціону бобові, газообразующие продукти, кисломолочні напої, капусту. Краще віддати перевагу легкій їжі, але захоплюватися овочами і фруктами теж не варто – вони провокують бродіння.

Отримати більш детальну інформацію про підготовку можна у наших фахівців, звернувшись в реєстратуру або до лікаря.

Навіщо робити УЗД малого таза?

Жіноча репродуктивна система, як і чоловіча, досить чутлива до різних факторів. Про це говорить медична статистика, так як з кожним роком підвищується число бездітних пар, число пацієнтів із захворюваннями органів малого таза. Тому лікарі рекомендують проводити діагностику не тільки тоді, коли з’являються сильні болі або симптоми набувають хронічного характеру.

Після 25 років профілактичне дослідження слід проводити кожні 2-3 роки. Після 40 років – щорічно. При такому підході можна своєчасно виявляти запальні вогнища, кісти, ракові пухлини та інші небезпечні ситуації і вживати своєчасних заходів для збереження здоров’я.

показання

Не варто відкладати дослідження, якщо у вас спостерігаються такі симптоми:

 • болі в животі;
 • поява крові в сечі і / або занадто часте сечовипускання;
 • підозра на онкологію;
 • ускладнення після оперативного втручання;
 • хронічні патології внутрішніх органів;
 • вроджені аномалії, які потребують динамічного спостереження;
 • дискомфорт в області прямої кишки, сечового міхура.

Безумовно, це не весь перелік симптомів, які потребують термінової уваги з боку лікарів. Є й інші свідчення, і залишати без уваги тривожну симптоматику не варто. Захворювання органів малого таза не проходять самі по собі.

Жінкам варто пройти обстеження в наступних випадках:

 • сильні болі при менструації;
 • сильні кровотечі при менструації;
 • тривалі затримки менструації;
 • нехарактерні виділення з вагінального отвори;
 • підозра на міому, ендометріоз;
 • після абортів і викиднів;
 • після пологів;
 • при новоутвореннях в малому тазу (або при підозрі на їх наявність);
 • онкологічні освіти в малому тазу;
 • хронічні урологічні або гінекологічні хвороби.

Всі ціни вказані в прайс-листі нашого медичного центру. Якщо потрібна додаткова інформація, у вас є уточнююче запитання, звертайтеся до наших фахівців – через реєстратуру або по телефону клініки.