В яку спортивну секцію можна віддати дитину

285

Вітаю читачів блогу sportivs. Пропоную сьогодні обговорити тему в яку секцію віддати дитину. Адже багато батьків часто задаються цим питанням. Їм хочеться, щоб дитина була всесторонньо розвинена, але, як правило, доводиться вибирати щось одне і робити це наголос.

Виходити треба з переваг самої дитини. Не потрібно вести дитину в секцію скрипки, якщо воно тягне вас в зал боксу і навпаки. Інша справа – медичні показання або протипоказання до занять яким-небудь видом спорту. Тут все дуже серйозно. Зневага до лікарським радам і докторам може обернутися трагедією. Уважно стежте за станом дитини.

Пам’ятаю приблизно у віці 7-8 років бабуся з батьками наполягали, щоб я пішов у музичну школу. Пам’ятаю своє категоричне. Ні! В результаті пішов займатися плаванням, потім був гандбол, бокс і в даний час займаюся кікбоксингом саме в цьому виді спорту я і знайшов себе. Навіть уявити собі не можу зі скрипкою в руках.

Також варто знати, що найчастіше не вид спорту визначає корисність секції, а діяльність тренера. Наприклад, інший тренер по боротьбі може грамотніші підходити до дітей 6-8 років, ніж тренер з гімнастики. Звертайте увагу на відгуки інших людей і кваліфікацію «коуча»! Варто відразу визначити, чи дитина серйозно займатися спортом або просто прийде в зал, щоб підтримувати форму і загальний фізичний стан.

На чому можна зупинитися

1. Гімнастика. Відмінно підійде практично для всіх. Вправи для маленьких зазвичай малотравматичны і розвивають гнучкість і тонус м’язів. Інша справа, якщо дитина вирішить вдаритися в спортивну гімнастику – тоді потрібно буде підготуватися до серйозного підходу при тренуваннях і травм.

Так, на жаль, травми – часте справа у видах спорту на зразок акробатики та ін. Тут знову ж таки – багато залежить від тренера.

2. Єдиноборства. Дійсно величезний простір для творчості. Існує так багато бойових мистецтв, що, здається, кожен може вибрати щось до душі. Порадьтеся з дитиною, що йому більше подобається і є прийнятним: бокс, боротьба, кікбоксинг, фехтування, карате…?

Нижче наведено короткий перелік бойових мистецтв, їх переваг та можливих складнощів, які можуть з’явитися вже в ході занять:

  • Вільна боротьба, самбо, дзюдо, бразильське джиу-джитсу, греко-римська боротьба по-справжньому зміцнять тіло і дух. Син або дочка можуть постояти за себе. При цьому відсутність ударної техніки сильно знижує травматизм. Але треба бути на сторожі, фактор травм не виключений. Поламані вуха, розтягнуті ноги, руки і шия можуть чекати вас попереду. У виняткових випадках можливі переломи. Загалом, досить жорсткі види спорту. Треба шукати дійсно хорошого тренера для дітей.
  • Бокс. Кікбоксинг. Ударні види. Думаю, не варто пояснювати мінуси у вигляді мають місце бути розбитих губ і носів. З плюсів: вміння постояти за себе, фізичний розвиток, тренування витривалості і зміцнення морально-вольових якостей. Треба шукати дійсно хорошого тренера для дітей. Займатися можна практично в будь-якому віці.
  • Фехтування. Красиво і безпечніше ніж у двох вищевказаних єдиноборствах. Синці не виключені. Правда, екіпірування коштує недешево.
  • Кендо. Японський варіант фехтування. Естетика інша. Все ті ж мінуси у вигляді синців і дорого спорядження.
  • Стрільба з лука. Стрільба з гвинтівки. Яка бажана стрілянина. Не рекомендується дітям до 14 років. Габарити зброї і техніка безпеки розраховані на дорослу людину.
  • Карате кіокушинкай, контактні види карате. Руками в голову не б’ють, але через розмаїття ударної техніки можливі травми. По травматизму всі ці види близькі до боксу. Карате і в цілому традиційні єдиноборства спрямовані на розвиток морально-вольових якостей як однієї з головних характеристик бійця, тому для виховання японські школи підходять дуже добре. Це стосується і дзюдо. Але тут, знову ж таки, варто згадати про тренера!
  • Змішані єдиноборства. Кудо. АРБ. Інші види рукопашного бою. Дійсно жорсткі вид спорту. Віддавати дітей потрібно з розумінням того, чим вони будуть займатися. Можливий весь набір травм: і «борцівські», і «боксерські». Вміння постояти за себе – точно. Шукати треба ДУЖЕ грамотного тренера.
  • Айкідо і споріднені йому. Досить м’який вид спорту. Можливі тільки травми кистей і синці від падінь. Важкі каліцтва – швидше виняток.

Це був список найбільш популярних єдиноборств. Якщо якесь бойове мистецтво суду не увійшло – не турбуйтеся. Зрештою, вибір завжди залишається за вами.

Повернемося ж до загальних видів спорту!

3. Важка атлетика. Дасть відмінний фізичний розвиток, але не підходить для дітей до 16-17 років. Їм можна виконувати тільки обмежена кількість вправ.

4. Легка атлетика. Загальна фізична підготовка у дитини буде на висоті. Але потрібно відразу з’ясувати, чи немає медичних протипоказань. Наприклад, проблем з легкими або важких форм астми і т. п.

5. Шахи. Як бокс, тільки менш динамічний. Так, це вид спорту. При тому великий вид спорту. Навчить вашого нащадка терпінню і концентрації.

6. Фітнес. Загальна фізична підготовка – те, що треба, та й підходить усім. Плюс, можна вибрати індивідуальний графік і вправи для чада.

7. Спортивні танці. На початковому рівні та ж гімнастика. Плюс, навчать красиво рухатися, покращитися розтяжка. Відмінно підійде для дівчаток.

8. Плавання. Відмінно підійде як для хлопчиків так і для дівчаток. У ранньому віці допоможе зміцнити м’язові тканини і зміцнити спину. За рекомендаціями лікарів буде корисно при порушенні постави. Для досягнення великих результатів у цьому спорті максимальний вік, з якого можна починати 8 років.

Загалом, вищенаведений список повинен допомогти вам зорієнтуватися. Пам’ятайте, що головне – це тренер. 50% підготовки будуть залежати від нього. Він буде проводити купу часу з вашими дітьми і при цьому застерігати від поганого впливу вулиці. Тому в рівній мірі звертайте увагу і на спорт, і на викладача дисципліни!

На цьому думаю буду завершувати, здоров’я вам і вашим дітям. Всім пока.

Олександр Білий