Види основних вправ для жінок в тренажерному залі

595

Всім доброго часу доби! На зв’язку Олександр Білий. Сьогодні розмова торкнеться милих дам. Розберемо з вами вправи для жінок в тренажерному залі і взагалі доцільність тренувань як таких для жіночої статі.

Так уже повелося, що встояли стереотипи, особливо це стосується країн СНД, довгий час диктували свої норми. І як наслідок зародилося багато міфів про те, що жінка повинна бути жіночною, що тренування з залізом зроблять її чоловікоподібною, що робота з вільними вагами погано впливають на здоров’я та інше. Інша подібна нісенітниця. Чому нісенітниця? Та тому що, є мільйон прикладів і наукових доказів свідчать координально про зворотне. І якщо ви подумки не залишилися жити в радянському союзі (а я щиро покладаюся, що це не так!), то Welcome в сучасний світ.

Світ, де жінка вміє поєднувати в собі силу, характер і ніжність, м’якість. Яка виглядає пружно, підтягнуто і при цьому має гарне здоров’я.
Давайте тепер детальніше…

Переваги силових для жінок

Більшість приходять в зал, помилково вважають, що для того, що б виглядати добре, їм потрібно схуднути, а для того, що б схуднути, потрібно робити багато кардіо і мало їсти. Знайома логічний ланцюжок? Трохи вас прикро вражу, ця невірна доріжка. По-перше, не завжди дівчині потрібно саме худнути, іноді їй просто не вистачає м’язової маси і виглядає вона з-за цього дрябленькой.

Так, саме наявність м’язів робить нас пружними та підтягнутими. Ми зараз не говоримо про купи м’язів, які ви бачили у бодибилдирш на змаганнях. Мова зовсім про інших обсягах. Про тих, які створюють пропорції і м’язовий корсет, утримуючи всі внутрішні органи і кістковий скелет. А повертаючись до питання кардіо (доріжка, еліпс), воно не здатне дати вам таких переваг. Ви тільки спалюєте причому і жир, і м’язи, друге навіть більше. Ні, не подумайте, я не заперечую, кардіо теж корисно, як мінімум для серця і в поєднанні з силовими дає хороший ефект. Ключова фраза тут: у поєднанні з силовими!

Ще такий момент, під час кардіо тренування, ви спалюєте за годину близько 500 ккал (в залежності від інтенсивності, вашого власного ваги тощо), а під час силової всього 200-300 ккал. Але не поспішайте з висновками! Тому що, після закінчення вашого улюбленого кардіо активну жиросжигание припиняється. А після силової триває ще майже добу! Ну як вам, вагомий аргумент? Наступний факт, що чим більше у вас м’язів на тілі, тим більше вони самі ж будуть допомагати спалювати жир, навіть в стані спокою! А на рахунок того, що скажіть?))

До речі, до категорії кардіо можна сміливо віднести і веселі попрыгушки, вибачте, групові. Вони впливають на тіло за тим же принципом, це аеробна навантаження, кардіо. А для гарного пропорційного тіла, ефективніше буде анаеробна, тобто силові. Тим більше навантаження з тренером підбирається індивідуально, згідно вашим особливостям і цілям. На відміну від групових, на яких жінки скачуть все в одному ритмі. І вже, ще раз вибачте, але як би не сумно звучало, люди відвідують групові не змінюються роками.

В той час, як попрацювавши в тренажерному залі з вагами, ви можете помітити відмінні результати вже через декілька місяців і повністю перетворитися за пів року-рік. Але не чудово?

А з приводу страху перекачаться, трохи смішно звичайно, але багато хто вірить.)) Про це можете не переживати, це на щастя фізично неможливо! В жіночому організмі немає стільки тестостерону, чоловічий гормон відповідає за ріст м’язів (не тільки за нього, звичайно, але в контексті нашої статті розглядаємо тільки цю його функцію)! Тому при всьому бажанні, наростити жінці м’язи досить складно і вимагає багато сил, часу і відповідного харчування (споживати більше калорій, ніж витрачати).

Зате досить багато гормону естрогену, який навпаки не дає вам досягти таких м’язових об’ємів! А що стосується тих, страшних гіпертрофованих жінок, яких ви бачили на сцені, ну повірте не заняттями єдиними там робота виконана. Іншими словами, без втручання хімічних препаратів там справа не обійшлося! Так що спіть спокійно, вас це не торкнеться, з яким би вагою ви не присідали. Зате сідниці точно красиві, апетитні форми придбають. Гарантія 100%!))

Види тренувань і вправ

Умовно для простоти розуміння усі вправи можна розділити на «базові» (многосуставние) і «ізольовані» (односуставные). Базові — це основні вправи, які повинні займати більшу частку тренувального процесу, найбільш ефективні для м’язового зростання. А ізольовані, використовуватися як доповнення до перших, це більш ретельне опрацювання конкретних м’язових волокон.

Які вони бувають? Кращі базові вправи:

  • станова тяга;
  • присідання зі штангою;
  • жим лежачи;
  • тяга штанги до пояса в нахилі;
  • підтягування на турніку;
  • віджимання на брусах.

Тобто, це вправи, які задіють максимальна кількість м’язових груп, простіше кажучи при їх виконанні у вас працює все тіло. Обов’язкові навіть для новачків.

Ізольовані вправи, навіть перераховувати не буду, тому що це всі інші вправи, яких просто десятки різновидів. Вони спрямовані на більш детальне опрацювання конкретної м’язової групи, але так само ефективні і необхідні.

Для того, що б домогтися максимально позитивного результату, треба обов’язково включати і одні, і другі. Але не просто набрати перелік вправ, бездумно виконуючи на кожному тренажері, а саме скласти якийсь тренувальний комплекс. Який буде відповідати бажаним цілям та індивідуальним особливостям вашого організму.

Про що ще вам варто знати

Наш організм чудово пристосовується до будь-якому навантаженні. І через певний час відбувається адаптація тіла. Тому програму тренувань слід періодично видозмінювати, приблизно 1 раз в 7-8 тижнів.

Хочете прогресу? Поступово збільшуйте складність: це може бути вага обтяження, кількість повторень, підходів, зменшення часу між підходами. Не всі звичайно, а поетапно.
Скільки має тривати силове тренування? Оптимально 45-70 хвилин, знову-таки в залежності від мети та обсягу вашої програми.

Ось в принципі і всі основні принципи тренувань в залі для жінок. І головне, не забудьте контролювати своє харчування. Адже це відіграє основну роль у побудові тіла. Але про це докладніше в наших майбутніх статтях! Гарних вам тренувань і до зустрічі!

Олександр Білий