Як підвищити кількість тестостерону в організмі спортсмена

312

Здравствуйте, шановні читачі. Пропоную сьогодні заглибитися в надра нашого організму і простежити за різними гормональними процесами. Ні, звичайно, за всіма ми спостерігати не будемо. Але так як ми з Вами активно і регулярно тренуємося, займаємося спортом, нас цікавить певний гормон. Напевно, Ви вже здогадалися про що мова. Так, Ви праві. Сьогодні будемо обговорювати, як вітаміни в організмі.

Так як ми з Вами вже досить дорослі люди, далеко не перший день тренуємося будинку, в залі, то думаю, що Ви погодитеся опустити розмови про те, для чого він потрібен, на що впливає і т. д. Давайте краще сьогодні зосередимося на те, які способи підвищити тестостерон застосовувати у своїй спортивній практиці.

Як правильно харчуватися

Почнемо з харчування. Пам’ятайте, що ми нещодавно обговорювали, правильне, здорове харчування під час занять? Тут, однак, режим дещо відрізняється: треба наїдатися перед тренуванням – добре, щільно, але не переїдати. А це означає більше калорій. Чесно кажучи, не самий здоровий варіант. Однак саме він, у поєднанні з силовими тренуваннями, найефективніше буде впливати на зростання рівня тестостерону.

Уявляю Вашій увазі продукти, що підвищують тестостерон. Налягайте на яйця, біле м’ясо птиці, яловичину, знежирені молочні продукти, устриці, горіхи, бобові, броколі, брюссельську капусту, авокадо і багато іншого. Знайомий список? Як бачите, переважають білки. Однак вуглеводи теж потрібні. І навіть клітковина. Тому можете додати в свій раціон макарони і здобу. У розумних межах, звичайно.

Дуже важливо використовувати в своїх тренування збалансоване спортивне харчування, від якого ваші результати вас буде тільки радувати.

Холестерин нам теж буде необхідний, так як з нього також відбувається потрібний нам гормон. Дуже круто підвищує власний холестерин протеїновий коктейль до і після тренування. Взагалі, в той день, коли Ви тренуєтеся, у Вашому раціоні повинні переважати вуглеводи. В день відпочинку ж, навпаки, білки.
З харчуванням, сподіваюся, розібралися. Підемо тепер в тренажерний зал?

Як необхідно тренуватися

Ви поки розминайтеся, розігрівайте м’язи, а я в цей час розповім і покажу Вам вправи, що підвищують рівень тестостерону в організмі. До речі, Ви знаєте, що саме бодібілдінг і фітнес є кращими стимуляторами збільшення статевого гормону? Ніякий інший вид спорту навіть поруч не стоїть! Краще всього для цієї мети виконувати силові вправи.

Найбільш ефективними в цьому плані є базові вправи на великі групи м’язів: на груди, спину, ноги. Ні, це не означає, що тільки їх треба виконувати. Звичайно, працюйте над пресом, руками. Але це суміщення необхідно виключно з естетичної точки зору.

Займатися краще не більше трьох разів на тиждень – організм повинен набиратися сил. Це Ви і самі знаєте. Ну що, розім’ялися? Тоді давайте проводити тренування. Сьогодні ми почнемо з жиму штанги лежачи.

Працюйте в звичному для Вас режимі. Робіть те кількість підходів, яке Вам необхідно. До речі, бажано трохи підвищити інтенсивність. Тобто не рассиживайтесь між підходами – відпочили 2-5 хвилин, залежно від навантаження, і вперед, до снаряду.

Закінчили? Відпочили? Тоді беріть гантелі, лягайте на похилу лаву і робіть розлучення рук.

На сьогодні вправ на груди вистачить. Займемося біцепсом. Беріть штангу і виконуйте її підйоми стоячи.

Після цього повертаємося до гантелей. Так сьогодні працюємо над «бицухой», то зробіть-но, напевно, ще кілька підходів «молотка». Знаєте ж, як це?

Можете виконувати його одночасно двома руками, так і почергово. А тепер присідаємо. Беріть додатковий вантаж, якщо треба, і виконуйте.

Наступну свою почніть тренування з підтягувань широким хватом – працюємо на спину. Потім робіть Т-тягу. Це дуже гарна вправа не тільки на спину, але і на прес, на плечі.

Після цього віджимайтеся на брусах, більшу роблячи акцент на трицепс. А закінчуйте заняття французьким жимом штанги лежачи.

Таким чином ми збалансовано підвищуємо тестостерон і, в той же час, пропорційно прокачуємо тіло.

До речі, після проведення інтенсивних силових тренінгів в жіночому організмі рівень тестостерону також підвищується. Очевидно, що не так сильно, як у чоловіків, але тим не менш. Співвідношення приблизно таке: у чоловіків вміст цього гормону збільшується в середньому на 21,6%, а у жінок – на 16,7%. Але не забувайте, що спочатку рівень тестостерону в організмі чоловіка і жінки істотно відрізняється. Як думаєте, у кого менше?

Анаболічні стероїди

Існує ще один варіант підвищення рівня тестостерону в організмі, широко поширений серед професійних бодібілдерів. Чому? Ну як же, адже саме тестостерон, чоловічий гормон, стимулює ріст м’язів.

Давайте відразу зруйнуємо поширене уявлення про те, що можна зробити одну ін’єкцію, і твої м’язи попруть як на дріжджах. Насправді, це досить велика відповідальність перед своїм організмом. Саме тому кожен спортсмен, що приймає подібні препарати, вкрай вимогливо підходить до складання курсу, або циклу, прийому анаболіків.

Вирішувати тільки Вам – почати приймати стероїди чи ні. Моє ж завдання надати Вам максимально повну та об’єктивну інформацію про варіанти підвищення в організмі рівня чоловічого гормону. Тому я зобов’язаний розповісти про препарати, що підвищують рівень тестостерону.

Як ми вже говорили, професіонали дуже ретельно вибирають курс. Їх існує безліч, однак всі вони спрямовані на одне і те ж. Ось найпопулярніші з них: тритижневий бліц, подвійний міні курс стероїдів, перевернута піраміда, алмазний курс і багато-багато ще різних. Всі вони полягають у комбінованому прийомі різного роду стероїдних препаратів типу метандиенона, сустанону, анаполона, примоболана і т. д. Лікарська форма цих препаратів абсолютно різноманітна.

Якщо Ви все ж зважилися і знаходитеся в скруті, з чого почати і починати взагалі, то почніть просто з природного бодібілдингу. І пам’ятайте, що анаболіки мають досить великий список побічних дій, про які я писав тут.

Що ще варто знати

Та що тут знати? Не пийте алкоголь, як будь-які шкідливі звички, зменшує рівень цього гормону в організмі. Постарайтеся особливо не нервувати, а максимально знаходиться в гарному настрої – це сприяє нормальному росту тестостерону. Стрес, переутомляемости, неправильне харчування, недоїдання – все це негативні чинники впливу.

А взагалі… Чоловіки, частіше займайтеся здоровим способом життя, ходити в тренажерні зали, тренуйтеся на спортивних майданчиках, любите себе і ваших дівчат. Обіцяю, що так з Вашим тестостероном все буде добре. До швидкої зустрічі.

Олександр Білий