Як правильно почати бігати для схуднення та краси тіла

285

Вітаю читачів блогу про спорт і здоровий спосіб життя. Мабуть, кожна людина хоча б раз у житті замислювався про те, що непогано б зайнятися бігом. Зазвичай причиною таких думок стає бажання схуднути до літа у жінок і позбутися округляющегося «пивного живота» у чоловіків. Однак більша частина тих, хто все-таки переходить від думок до дій і починає виходити на пробіжки, кидають заняття через пару тижнів. Пропоную сьогодні розглянути, як правильно почати бігати для схуднення та побудови красивої статури.

Найчастіше це відбувається із-за неправильно підібраною навантаження, прагнення одержати результати миттєво або класичним небажанням організму вносити зміни в звичний хід речей (особливо якщо ці зміни корисні), прикриваючись відмовками про надмірну зайнятість і відсутністю часу.

Щоб правильно почати бігати і не кинути заняття в той самий момент, коли почнуть з’являтися перші і такі довгоочікувані видимі результати.

Поради для початку тренувань

1. Мотивація. Як відомо, жодна справа не зрушиться з мертвої точки, якщо у вас немає залізобетонної мотивації до того, а навіщо вам усе це, власне, треба. Бажання схуднути дійсно може бути сильним двигуном на шляху до мети, але найчастіше це працює тільки у тих, хто страждає скільки-небудь зайвою вагою. З тими, хто просто подумує про те, що добре б підтягти своє тіло, це зазвичай не прокатує.

Людський мозок всіляко перешкоджатиме нововведень в буденному ритмі життя, тому без усвідомленого одергивания себе щоразу, коли вам хочеться полежати перед телевізором замість того, щоб йти на пробіжку, тривалих у часі занять бігом не чекайте. Куди більш вагомою мотивацією може бути підготовка до забігу на певну дистанцію, будь то 5 кілометрів або марафон.

Поставте собі мету, яка може бути виміряна в цифрах. Іншими словами, не просто абстрактне «схуднути», а скинути 3 кілограми. Виходячи з цієї мети підберіть собі бажаний рівень навантаження і режим тренувань, таким чином ви найбільш ймовірно не кинете заняття, не встигнувши їх розпочати. Щоб сформуватися новим звичкам потрібно 21 день. Умовний місяць стабільних бігових навантажень допоможе перетворити пробіжки в корисну звичку, і тоді питання мотивації буде вирішено сам собою.

2. Тихіше їдеш, далі будеш. Для початківців в залежності від рівня підготовки в бігу важливо правильно почати. Якщо ви новачок, тренуйтеся 2-3 рази в тиждень по 10-15 хвилин. Перед пробіжкою необхідно зробити розминку. Це можуть бути класичні вправи, які все робили на уроках фізкультури, – присідання, махи ногами, віджимання. Важливо розігріти м’язи перед фізичним навантаженням, тим більше що при бігу задіяні всі частини тіла. Після пробіжки потрібно зробити затримку, щоб привести в норму серцевий ритм і дихання. Найкраще для цього підійдуть вправи на розтяжку. Якщо ви бігаєте на вулиці або в парку, можна почати і закінчити пробіжку п’ятихвилинної ходьбою.

3. Вранці або ввечері? Це питання, з яким стикається будь-який початківець бігун. Абсолютно не принципово, в який час дня бігати. Увімкніть пробіжки в свій режим дня згідно ваших біоритмів та розкладом. Якщо вам легко вставати вранці і робота дозволяє, бігайте вранці, якщо ви сова – бігайте ввечері. Прислухайтеся до свого організму, спробуйте обидва варіанти і досвідченим шляхом установіть, який із них найбільше вам підходить.

4. Ситим або натщесерце? Ще один популярний питання серед бігунів. Багато хто вважає, що бігати, особливо вранці, можна натщесерце, проте машина не поїде, якщо в баку немає бензину. Так само і з людським організмом. Вранці, щоб зарядитися енергією, перед пробіжкою можна з’їсти банан або невелику порцію вівсянки. Якщо ви бігаєте ввечері, останній прийом їжі краще планувати не менш ніж за годину до занять.

5. Щоб зробити пробіжки не тільки корисними, але й приємними, можна взяти з собою друга, чиї підбадьорювання будуть додатково мотивувати вас. Якщо ж ви віддаєте перевагу бігати в самоті, а плейлист встиг набриднути, спробуйте аудіокниги. Бажання дізнатися, що ж відбувається в історії далі, підштовхне вас вийти на наступну пробіжку. Для відстеження своїх тренувань можна скористатися мобільними додатками, яких досить багато: RunKeeper, Runtastic, Nike Running, Endomondo, Couch to 5K та інші. Вони допоможуть порахувати час, кілометраж, швидкість, пульс, прорахують маршрут і, з вашого дозволу, викладуть результати в мережу. Це теж може бути перевагою, щоб не пояснювати своїм читачам у Фейсбуці, які неодмінно запитають, чому ви пропустили заплановану тренування.

Біг, мабуть, є єдиним видом спорту, який доступний кожному і не має недоліків (якщо, звичайно, бігати з розумом). Він сприяє насиченню крові киснем, збільшення об’єму легень, приведення всього організму в тонус, злагодженій роботі внутрішніх систем і зняття стресу. Так що наступного разу, коли ви зловите себе на думці про те, щоб зайнятися бігом, не зрушуйте її на периферію свідомості, а випробуйте на собі всі переваги і користь бігу. На цьому все, до зустрічі.

Олександр Білий