Як правильно приймати лляне масло

322

Вітаю вас, нові та справжні друзі! Сьогоднішня стаття буде досить корисна для кожного з вас, незалежно спортсмен ви або просто людина, яка хоч іноді замислюється про своє здоров’я і хоче додати життєвих сил і підвищити свій імунітет! Ми поговоримо про те, як приймати лляне масло, про його користь і зміцненні організму.

Чому саме лляне масло

Ви, напевно, не раз чули, що потрібно включати в свій раціон різні масла. Частіше у всіх на слуху оливкова. Безперечно воно заслуговує уваги, будучи джерелом олеїнової кислоти і великої кількості вітамінів. Але сьогодні не про це. Саме лляне масло зараз рекомендують приймати практично всі лікарі і тренери в залах, і повірте, не випадково! В чому його перевага перед іншими?

Та хоча б тому, що це масло — рекордсмен за вмістом Омега-3! Якщо взяти, наприклад, Омега-6, то вона міститься також в інших оліях (гірчичне, соєва, оливкова). Що ж стосується Омега-3, вона знаходиться тільки в льняному маслі і риб’ячому жирі! Ось тільки лляному її кількість в два рази більше, та і вартість нижча, що теж приємно!)) Які ще є незаперечні плюси для здоров’я? Розглянемо докладніше…

Основні компоненти

1. Як вже говорилося вище, рекордна наявність ненасичених жирних кислот Омега-3 і Омега-6.

2. Вміст вітамінів: А, В, Е, К.

3. Мінеральні компоненти: цинк, калій, селен, йод, фосфор.

4. Не велика частка насичених жирних кислот.

Користь для організму

 • Почати цей пункт варто з того, що абсолютно всі наші клітини тіла складаються з мембран, які в свою чергу складаються з жирних кислот. Тут думаю логічний ланцюжок повинна привести вас до головного висновку: чим корисне масло і яка його основна задача!
 • Лляна олія стимулює імунні клітини до руйнування різних пухлин, профілактика ракових захворювань.
 • Щодня рекомендується використовувати при лікуванні цукрового діабету, склерозу, астми, екземи, сечокам’яних хворобах.
 • Олія сприятливо впливає при шлунково-кишкових захворюваннях, загоєнню ерозій і виразок, при гастриті, різного роду запалення порожнини рота.
 • А ще вченими доведено, що льняне масло ефективно застосовувати для зниження холестерину, значно зменшуючи виникнення тромбів і розвиток атеросклерозу! Уявляєте яке сильне дію на наш організм?!

Користь для статури

Ми обговорили вплив лляної олії на наше здоров’я, тепер давайте розглянемо його в дію з іншою не менш важливою боку — на тіло! Сучасні дієтологи і тренери сходяться на думці, що лляне масло для схуднення грає не останню роль. Як же так, запитаєте ви? Масло — це жир, а хіба може жир сприяти схудненню? Ще й як може, щоправда, з невеликим застереженням, не просто жири, а саме правильні жири — допомагають схудненню!

Взагалі це тема для окремої статті і ми з вами неодмінно розберемо і її. А зараз продовжуємо говорити про нашому маслі. На чому ми там зупинилися? Ах так, дієтологи… Дієтологи вважають, що 20 мл лляної олії в день:

 • контролюють апетит стимулюючи насичення;
 • потрапляючи в організм, не відкладаються, а навпаки нейтралізують інші менш корисні жири і виводять їх;
 • прискорює метаболізм (обмін речовин);
 • сприяє розщепленню жирових клітин.

Роль у спорті

А ось цей пункт буде новиною для багатьох. Виявляється масло важливо і в бодібілдингу.
Головна мета цього виду спорту — побудова тіла, створення правильних пропорцій. Іншими словами, прибрати зайве, відсутні додати: схуднення і м’язовий набір. Чим нам може допомогти масло?

 • сприяє схудненню;
 • скорочує час відновлення м’язів після тренування;
 • підвищує витривалість під час тренування;
 • покращує засвоєння кальцію;
 • збільшує почуття нейром’язової зв’язку мозок-м’язи;
 • прискорює відновлення зв’язок після різних розтягнень.

Спосіб застосування та дози

«Все є ліки і все є отрута і тільки міра відокремлює одне від іншого» (Парацельс).

Про який би продукт не йшла мова, завжди потрібно пам’ятати про правила застосування та дози. Як же правильно вживати лляну олію?

Для загальної підтримки здоров’я, дорослим достатньо буде 1-2 ст. л. в день. Активно займаються 2-3 ст. л. (або в капсулах). Основних способів його вживання два. Перший, додати в готову їжу: салат, гарнір. Другий, в чистому вигляді усередину до і після їжі.

Важливо! Масло слід використовувати в холодному вигляді. При термообробці (смаження) воно втрачає всі свої корисні властивості і вітаміни, виділяючи канцерогенні речовини.

Вибір і зберігання

Виявляється, як завжди, є підступ. Не все те золото, еее… масло, що продається, однаково корисно! При виборі обов’язково звертайте увагу на ємність. Вона повинна бути обов’язково в скляній і краще темній пляшці. Якщо побачите, світлий пластик, біжіть далеко і безповоротно. Так як в такої ємності, та ще й не дай бог, під впливом сонячних променів, утворюються дуже шкідливі сполуки. І воно вже стає не просто марна, а небезпечне для здоров’я! Якщо скло прозоре, але в коробочці і правильно зберігалося, то все в порядку, можна брати.

Вибираємо холодного віджиму, тому що, як вже говорилося, лляне масло не терпить термообробку!
Скільки повинен бути строк зберігання? Норма 6-9 місяців, якщо вказано більше, швидше за все хімія і я не раджу таке купувати. Пам’ятайте, що після відкриття строк зберігання зменшується до 1-2 місяців, у зв’язку з цим не варто брати велику пляшку, масло досить швидко гаркне.

Смак і запах повинен мати ледве вловиму легку гірчинку, а не гіркоту.
Якісне масло коричнево-золотистого відтінку з легким осадом на дні, в іншому випадку ми маєте справу з рафінованим продуктом.

Що стосується її зберігання, то це повинно бути темне місце, далеко від усіх джерел тепла. Можна в холодильнику, але не при низькій температурі.

Ось, власне, і вся інформація, якою я хотів з вами поділитися! Якщо ви вважаєте, що кому-небудь з ваших друзів буде корисно прочитати цю статтю, обов’язково поділіться в соціальних мережах! Не забуваємо коментувати блог і підтримувати живе спілкування! До зустрічі. Попереду багато цікавого!

Олександр Білий