Як правильно застосовувати амінокислоти в спорті

289

Вітаю читачів блогу про спорт і здоровий спосіб життя. У сьогоднішній статті я хочу ще раз обговорити тему важливості спортивного харчування для швидкого побудови міцної рельєфної мускулатури і окремо обговорити для чого потрібні амінокислоти в спорті, як правильно застосовувати і що це таке.

Якщо зайти на сайт спорт харчування перед вами відкриється широкий список різних добавок і препаратів, кожен з яких має своє призначення. Потрібно точно розуміти, що і для чого ти купуєш. Якщо ж ваша мета швидко, а головне, якісно наростити м’язову масу, необхідний сироватковий протеїн. Але тут є один нюанс, він не завжди повністю засвоюється. Саме тоді на допомогу зможуть прийти амінокислоти.

Види амінокислот

Амінокислоти в першу чергу це кістяк білка, вони поділяються на замінні (кислоти, які можуть формуватися в організмі) і незамінні ( наприклад, людина отримує за допомогою їжі).

У фізичному вигляді бувають декількох типів :

  • Порошок, який потрібно постійно розчиняти, при цьому, вкрай складно вгадати дозу.
  • Таблетки. Незручність у тому, що проходить тривалий час, поки засвояться корисні речовини, адже таблетка повинна розчинитися. Деякі виробники радять їх подрібнювати.
  • У вигляді рідини, до складу входять вуглеводи.
  • Капсули.

Як правильно вживати

Варто зупинитися на останній формі. Вона має ряд зручностей: по-перше, в капсулах чітко вказана дозування (залежить від виробника, але, найчастіше, це від 0,3 до 0,5 грам), по-друге, капсула швидко розчиняється шлунковим соком, тим самим, дозволяє швидко засвоїться вмісту. Адже, у разі вживання на голодний шлунок, амінокислоти можуть надавати дратівливий ефект на кишково-шлунковий тракт. Тому рекомендується прийом таких капсул саме під час їжі.

Для того, щоб зрозуміти, як правильно застосовувати амінокислоти, варто вивчити рекомендації, які вказані на упаковці обраного виробника і саме їх і дотримуватися. За один прийом людина в середньому може переварити близько 25 грамів білка надлишок буде виведений з організму. Тому не женемося за високими дозуваннями так, як це просто не розумно.

Застосування амінокислот добре тим, що вони виконують важливу роль у підвищенні імунної системи, тим більше, після тривалих і виснажливих тренувань. Спортсмени ж вдаються до амінокислот до і після жорстких змагань, щоб відновити фізичні затрати.

Також капсули регулюють рівень цукру в крові, пригнічує тривогу. Основною функцією амінокислотних капсул є заповнення «прогалин» всіх необхідних речовин, при вживанні протеїну або комплексу, які, в свою чергу, не завжди повноцінно засвоюються.

По суті, культуристи завжди намагаються поєднувати білок і амінокислоти, коли планують швидкий та якісний набір маси. До речі, є різні комбінації амінокислот, більшість з них впливають і на статеві гормони. Наприклад, виділення тестостерону, який є відмінним супутником спортсмена.

Найкраще вживати такі препарати до і після тренувань, бажано з великою кількістю солодкого соку, щоб не було сильного подразнення слизової шлунка. А також під час їжі. Оптимальна кількість – це 10 грам в день.

Позитивні і негативні моменти

Багато дискусій існує з приводу користі або шкоди даного продукту. Мабуть, найпоширеніша – це серйозні проблеми з потенцією. Навіть деякі спортсмени скаржаться. Але, важливо помітити, що протеїн в комплексі з амінокислотою продукує вироблення тестостерону, покращує витривалість і силу. Тому дане припущення залишається таким донині.

Що ж стосується реальних скарг. Справа в тому, що якісні продукт, а тим більше капсули – продукт не з дешевих. Тому багато замінюють їх різними хімічними замінниками . Все зводитися до того, що «хімічні» препарати дають приголомшливий результат, але, щоб його підтримувати, вживати ці замінники потрібно постійно, що і провокує різні больові відчуття, нетравлення, дисбактеріоз і діарею.

В цілому, як і перед вибором і прийомом будь-якого препарату, варто поміркувати. Їжу для роздумів може дати вартість високоякісних амінокислотних капсул, адже вони дорогуваті. Якщо хочете набирати масу без шкоди для здоров’я, при цьому бюджет сильно не постраждає – вперед. Якщо ж зважитеся на прийом замінників, підіть до дієтолога, здайте ряд аналізів і, тільки в разі позитивної відповіді, купуйте і займайтеся.

Для того, щоб більш детально розібратися у вживанні спортивного харчування, розуміти, що і коли необхідно застосовувати, щоб не розтратити в пусту свій час і гроші рекомендую вивчити практичний відео-курс «Секрети спортивної дієти» і ви зможете побудувати якісну рельєфну мускулатуру за 3-4 місяці.

На завершення на вас чекає відео для закріплення матеріалу, головне пам’ятайте займатися спортом ніколи не пізно, а регулярні тренування і правильне харчування допоможе вам виглядати набагато привабливіше і молодше ваших однолітків.

Олександр Білий