Як приймати дитяче харчування в бодібілдингу

587

Здравствуйте шановні спортсмени, які постійно відвідують тренажерні зали, провадять інші тренування для формування гарного, мужнього, м’язистого тіла. Так або інакше, але щоб досягти цієї мети, часто буває необхідно істотно збільшити свою м’язову масу. З цього приводу, практично стільки ж, скільки на пострадянському просторі взагалі існує бодібілдинг, має місце дискусія про те, наскільки корисно, і корисно взагалі дитяче харчування в спорті.

Періодично то з’являється, то знову іде в небуття спори про це і сьогодні.

Давайте і ми підключимося до обговорення, щоб раз і назавжди, хоча б для себе, повністю прояснити ситуацію, що склалася навколо дитячого харчування в бодібілдингу, спробуємо розібратися, раціонально його вживання як добавок при заняттях спортом, корисно і ефективно.

Історія застосування

Звідки взагалі взявся інтерес спортсменів до дитячого харчування? Особисто я вважаю, що подібне можливо тільки в нашій країні. Не секрет, що ще в далекі радянські часи був певний інтерес до бодібілдингу, у сто крат підігрітий після появи перших фільмів з Арнольдом Шварценеггером. І так як якесь спортивне харчування просто відсутнє, радянським качкам доводилося шукати що-небудь, хоч віддалено його нагадує своїм складом: білками, вуглеводами.

І в якийсь момент хтось звернув увагу на дитяче харчування, резонно вважаючи, що для росту молодого, навіть маленького, організму необхідно чимала кількість тих самих білків, вуглеводів, та ще плюс вітамін. А це означає, що для набору маси, для росту м’язів воно повинно підходити як не можна краще. І так як краще все одно нічого не було, то воно увійшло в раціон бодібілдерів радянського і перебудовного періодів.

Об’єктивно

А тепер давайте спробуємо з’ясувати, з урахуванням всіх наших сучасних знань про дитячому і спортивному харчуванні, про добавках та мікроелементів, що сприяє набору м’язової маси.
Звичайно, немовлятам необхідні для росту, для розвитку м’язової і кісткової тканин легкозасвоювані білки і вуглеводи, але і жири також, у відносно чистому вигляді, так маленький організм, на відміну від дорослого, поки ще не в змозі розщеплювати звичайні продукти харчування і видобувати з них всі необхідні компоненти.

Так як у складі дитячого харчування присутні жири, і в не малій кількості, то, самі розумієте, набір маси може перетворитися на відверте растолстение, боротися з наслідками якого Вам потім буде ой як непросто. Тому спочатку категорично не рекомендую використовувати його в якості добавок при заняттях спортом людям з уповільненим метаболізмом, тобто схильних до повноти. Ті ж самі білки Ви прекрасно можете отримувати з курячих грудок.

Тим більше, що харчування на набір маси, як Ви пам’ятаєте, передбачає обмежену кількість і вуглеводів також, чого не можна сказати про дитячому.

Однак тим, чий метаболізм швидкий на розправу з вступниками через шлунок корисними елементами, тобто навпаки мають худорляву статуру, воно, в принципі, може піти на користь, сприяючи набору маси.

В принципі, можна провести певну паралель між дитячим харчуванням і гейнери, тільки гейнер містить дійсно чистий протеїн і тільки швидкі вуглеводи і, що важливо, абсолютно не має в складі ніяких жирів.

Але факт залишається фактом воно дійсно може виявитися непоганим помічником в справі набору маси. Тільки як Ви потім будете боротися з отриманими жирами – Ваша справа, причому не просте.

За і проти

Думаю, ніхто не буде сперечатися з тим, що дитяче харчування, в переважній більшості, проте не без рідкісних винятків, дійсно дуже якісний продукт, так як контроль за ним максимально строгий у будь-якій державі світу. І практично всі його складові його мають натуральне походження.

Ось саме ці фактами апелюють прихильники вживання його в якості спортивних добавок, в той же час, як правило, будучи затятими противниками спортивного харчування, посилаючись на його хімічне походження.

Що цікаво, прихильники спортивного харчування, в свою чергу, є головними хулителям вживання дитячого харчування в цій якості.

Об’єктивно кажучи, кожен правий по-своєму, проте я, мабуть, візьму бік спеціалізованого спортивного харчування. Чому? Пояснюю:

По суті, натуральність дитячого і є єдиним плюсом. А спортпит цілеспрямовано розроблявся саме для бодібілдингу, враховуючи всю специфіку цього виду спорту, що всі необхідні для правильного зростання м’язового об’єму компонентів. Якщо Ви ще не стикалися зі спортивними добавками, то почитайте рекомендації до правильного вживання, як брати і скільки, щоб зростання м’язів під час Ваших тренувань був максимально інтенсивним.

А тепер зайдіть в пошуковик гарненько полазьте, вивчайте ціни та запам’ятайте їх. А тепер зробіть те ж саме з дитячим харчуванням, особливо найбільш якісним. Раджу ще добре вивчити анотації до нього, щоб знати кількість у грамах вмісту білка, що є, по суті, будівельним матеріалом для м’язів.

Зробили? А тепер візьміть листочок і порахуйте, як доведеться приймати дитяче харчування, щоб досягти порівнянних результатів з спортпитом. Порахували? А тепер на хвилинку уявіть ту суму грошей, яку доведеться відвалювати щодня, щоб забезпечить собі досить інтенсивний набір маси. І це при тому, що Ви, виходить, будете кінськими дозами і жири!

Та за ці бабки Ви зможете собі дозволити якісний креатин або L-карнітин, не кажучи вже про таких «дешевках», як протеїни і амінокислоти, які, до речі, борцям за натур-продукт чудово підійдуть, так як забезпечать максимальну видобуток корисних елементів з натуральних продуктів харчування плюс їх засвоюваність.

Організм дорослої людини здатна сама виборювати все необхідне для свого зростання з тієї їжі, яку ми вживаємо. Якщо Ви категорично налаштовані проти будь-яких спортивних добавок, краще витратьте гроші на ті продукти харчування, які самі по собі забезпечать Вам всі необхідні речовини. Одним словом, не вигадуйте, не відбирайте у немовлят необхідне їм дитяче харчування, і просто побільше їжте.

Однак відомі випадки, коли на ринок за заниженими цінами викидаються нещодавно прострочені партії дитячого харчування. Умови його упаковки, насправді, дають йому чималий запас збереження після прострочення. Тобто дійсно ціна знижена реально раз в 5. У такому випадку, справді можна було б використовувати їх в якості стимуляції набору маси. Але знову ж – вуглеводи, жири.

Тому, підводячи підсумок, якщо все-таки спортивне харчування неприйнятно, краще просто побільше їжте, завалите себе калоріями, які навіть при інтенсивному тренінгу Ви не будете встигати розтрачувати.
А якщо ж Ви просто шукаєте підходящий варіант в якості спортивної добавки – карнітин, L-карнітин, протеїн і т. д. – Ваш вибір.

На цьому прощаюся, бажаю досягти всього, що загадали при записі в тренажерний зал. До швидкої зустрічі.

Олександр Білий