Як тренувати вестибулярний апарат

798

Доброго дня шановні читачі спортивного блогу sportivs. Сьогодні я б хотів поговорити про таку цікаву тему під назвою як тренувати вестибулярний апарат. Стаття буде корисна для людей зі слабким вестибулярним апаратом, які страждають від дискомфорту, а також для бійців, які не хочуть піти в нокдаун після легкої плюхи. За прочитання статті ви дізнаєтеся про найбільш ефективні вправи для тренування, я поділюся корисними порадами, які допоможуть поліпшити самопочуття.

Як влаштована наша система

Місцерозташування вестибулярного апарату знаходиться в середині вуха, без нього людина не зміг нормально рухатися, а також знаходиться в стані рівноваги. У всьому цьому процесі бере участь зір, чутливість шкіри, а також інстинкти.

У внутрішньому вусі знаходиться ендолімфа – спеціальна рідиною. Волокна вестибулярного нерва підходять до цятками, які складаються з рецепторних клітин з волосками. Ці волоски занурені в масу з кристаликами карбонату кальцію.

У круглому мішечку плямочка розташований у вертикальному положенні, в маточке і овальному мішечку горизонтальному. Завдяки силі тяжіння кристалики тиснуть на волоскові клітини, які допомагають визначити положення тіла. Активні руху змінюють тиск, відбувається збудження волоскових клітин.

Цікавий факт: Блокування функціонування лабіринту у голуба призводить до того, що він перестане літати. Таким ось чином влаштована наша система. В детальному вигляді я розписав для того щоб у вас не виникало питань по ходу статті.

Збій вестибулярного апарату настає за активного задіяння рецепторів, які перезбуджують орган, відповідальний за орієнтування в просторі. Результатом стає так звана морська хвороба, яка супроводжується нудотою, погіршенням роботи серця і дихання.

Якщо людина раніше захоплювався спокійними іграми, то в один прекрасний момент при спуску по звивистій гірській дорозі або морській прогулянці може відбутися збій роботи апарату.

також в єдиноборствах якщо ви пропустили сильний удар і маєте слабку вестибулярну систему то однозначно підете в нокаут. Щоб цього не було, потрібні регулярні тренування. Як розвинути вестибулярний апарат, запитаєте ви?

Тренуємо вестибулярний апарат

Фахівці стверджують, що зміцнювати рефлекторний апарат корисно для людей будь-якого віку. Невід’ємним плюсом є те, що його можна тренувати в домашніх умовах. Слабка робота рефлекторного апарату не завжди говорить про проблеми зі здоров’ям. Просто цей апарат подібний м’язі, якщо її не тренувати, вона атрофується, перестане нормально функціонувати. Нормальне функціонування апарату безпосередньо залежить від способу життя людини – пасивного або активного.

Займаючись звичайними вправами можна повноцінно розвинути рефлекторний апарат. Регулярне виконання таких вправ як перекиди, берізка, повороти голови, обертання тазом допоможуть вам у цьому.

Існує ще один метод, який вимагає повного контролю над своїм тілом і думками – йога. Завдяки регулярним заняттям йогою і медитацією можна досягти вищого рівня концентрації, дихання стане спокійніше, думки очистяться, стан життя покращиться.

Вихідне положення всіх наступних вправ буде наступним: сидячи на стільці з випрямленими ногами опустіть руки вниз.

  • На видиху нахилити голову вниз, на вдиху повертаємося у вихідне положення. Відмінною підійде як для дорослих, так і для дітей.
  • Повороти голови в сторону. Повертайте голову вліво-вправо, при цьому зберігаючи спокійне глибоке дихання.
  • Нахили голови. На два рахунки нахиліть голову до лівого плеча, поверніться у вихідне положення. Повторіть з іншим плечем. Вправа допомагає розвинути гнучкість і пластичність м’язових волокон шиї.
  • Креслимо коло головою.

Кожну вправу слід виконувати 8-10 разів.

Після застосування вищевказаних тренувань, коли трохи окрепните можна переходити до круговим обертання стоячи виставивши перед собою руку, голову піднявши вгору. Досить по 10-15 оборотів в кожну сторону.

Якщо ви відвідуєте спортивні секції, де є матове покриття виконуємо без зупинок 6-10 перекидів. Після чого піднімаємося і намагаємося зловити себе в просторі.

Регулярні прогулянки на свіжому повітрі, біг, їзда на велосипеді, плавання також покращує вестибулярний апарат.

Корисні рекомендації

1. Сталість. При відкритті будь-якої справи пам’ятайте, щоб воно у вас увійшло в звичку потрібно робити його протягом 21 дня. За цей час організм починає звикати і адаптуватися до нововведень, а через зазначеного терміну тіло людини сприймає те чи інше як належне.

2. Правильне дихання. Незалежно від того хороший чи поганий у вас вестибулярний апарат, я рекомендую ретельно попрацювати над своїм диханням. Якщо людина напружений — він дихає швидко і помалу, якщо людина знаходиться в спокійному стані його дихання повільне і глибоке. При спокійному диханні очищаються думки, які і створюють наше життя. Для тренування дихання краще всього використовувати медитацію.

3. Регулярні прогулянки і заняття спортом на відкритому повітрі. Древні монахи, що живуть у горах, постійно займаються медитацією, спортом при появі перших променів сонця. Вони регулярно проводять час на відкритому повітрі. Виробіть в собі звичку по 20 хвилин гуляти перед сном, таким чином ви поліпшите стан сну, розвинете вестибулярний апарат.

Якщо у вас виникли проблеми з координацією в ранньому віці, то в цьому випадку будуть корисні вправи, представлені в цьому відео. По початку виконання може бути важким, але з часом ви самі помітите що це не важко, до того ж коштує того. На питання чи можна розвинути вестибулярний апарат за тиждень я відповім немає. Важливо займатися цим постійно, з кожним днем ваш апарат буде стає краще.

Дорогі друзі, я описав таку цікаву тему як тренування вестибулярного апарату, а також пропоную подивитися відео тренування вестибулярного апарату в боксі. При виконанні моїх рекомендацій ви неодмінно поліпшите свій апарат і життя в цілому. До швидких зустрічей друзі, гарної та плідної вам тижні.

Олександр Білий