Як вибрати ідеальний протеїн для набору маси і не тільки

293

Доброго дня читача блогу. Сьогодні розглянемо досить популярну тему серед спортсменів-початківців про те, як вибрати протеїн для набору маси. Дуже часто початківці бодібілдери в гонитві за швидкими результатами в качалці обирають перший попався на очі протеїновий коктейль. При цьому вони не знаються, який вид протеїну їм підійде більше, враховуючи їх фізичні навантаження, особливості організму і поставлені цілі.

Як зробити правильний вибір і купити протеїнову добавку, яка максимально повно задовольнить ваші потреби у чистій енергії і ресурсах? Постараємося розібратися.

Що таке протеїн і в чому його користь

Купити протеїн – це білок, який є основною складовою практично всіх тканин і клітин тіла. Під час виснажливих спортивних тренінгів цей будівельний матеріал руйнується і м’язи відчувають гостру нестачу ресурсів для швидкого відновлення і прискореного зростання.

Наприклад, багатокомпонентний протеїни Syntha-6 повноцінно заряджає м’язи енергією і потенціалом до моментальної регенерації після стресового тренінгу. Натуральний протеїн в мега-кількостях міститься в м’ясних і молочних продуктах, печінці, рибі, злакових. Це незамінні і взаємозамінні амінокислоти, які потрапляють в організм ззовні і ефективно живлять м’язи, дозволяючи створювати виражену мускулатуру тіла.

Для того, щоб тіло функціонує в нормальному режимі, необхідно 1,5 грама протеїну на один кілограм ваги на добу. Спортсмени-силовики, бодібілдери, атлети, які займаються пауерліфтингом, веслуванням і іншими спорт-навантаженнями, потребують 2 грамів білка на кілограм.

Тільки уявіть, скільки відбивних, курячих грудок і яєць потрібно з’їсти, щоб забезпечити свої м’язи високоякісним і бистроусвояемим білком для росту м’язів і сили. При цьому ви будете одночасно вживати зайві жири і вуглеводи, які не принесуть користі фігурі. Тому експерти спорт-піта радять замінювати два-три прийоми їжі білковими препаратами.

Види протеїнових препаратів

Сучасні спортивні добавки складаються виключно з натуральних компонентів, з яких завдяки багаторівневому очищенню видаляють все зайве. Розділяють декілька форм:

  • Ізолят – це мультифильтрованный протеїни з максимальним вмістом білка високої міри засвоєння. Протеїнові препарати на основі ізоляту відрізняються супер-ефективністю, преміум-якістю і звичайно високою ціною. Однак вона окупається екстремальних результатом і шаленим зростанням мускулатури. Такі протеїни рекомендовано приймати відразу після навантажень і після сну, щоб ліквідувати «білкове вікно».
  • Концентрат. Очищення тут менш глибока порівняно з изолятом. У формулу можуть входити деякі домішки білків і вуглеводів від 20% до 60% від загального складу. Вартість таких препаратів більш доступна, так як їх біологічна цінність трохи нижче.
  • Гідролізат. Це не тільки очищений протеїн, але і ще ферментований, тобто він миттєво засвоюється клітинами з-за пептидної форми речовин. Єдиний недолік таких препаратів в тому, що зменшується природна вироблення власних ферментів для розщеплення білків.

При виборі варто звернути особливу увагу на рівень вмісту чистого білка на одну порцію препарату. Амінокислотний склад теж грає важливу роль. Варто віддавати перевагу протеїновим матрицям з максимальним вмістом незамінних аміно-структур і ВСАА. Багато добавки збагачені вітамінами, мінеральними складовими, а також містять підвищують ефективність препарату протеїн і креатин.

Який вид протеїну вибрати

  • Яєчний – це лідер серед білків за легкістю засвоєння. Він по праву вважається еталоном для порівняння інших протеїнів, оскільки засвоюється клітинами на 100%.
  • Сироватковий – найбільш цінний протеїн max вмістом аміно БЦАА. У формі ізоляту цей білок розщеплюється з миттєвою швидкістю, тому він є бездоганним відновником енергії, фізичної сили і функціонування для росту м’язів.
  • Казеїн – відрізняється складною структурою, тому забезпечує тривале і рівномірне живлення клітин потрібними ресурсами та амінокислотами. Його п’ють перед сном і для тривалої підживлення.
  • Соєвий – чудовий регулятор рівня холестерину. Ідеальний для людей з проблемним вагою та непереносимістю лактози.
  • Колагеновий – протеїн, який незамінний для спортсменів з проблемами і хронічними недугами кістково-м’язової тканини. Він чудово зміцнює зв’язки і суглоби, чудово впливає на стан шкіри і сприяє омолодженню.
  • Молочний протеїн – білкова суміш з формулою 20/80, де 20% — це сироватковий протеїн, а 80% — казеїн.

Підводячи підсумки, слід підкреслити, що вибір правильного протеїну залежить від ваших кінцевих цілей і суто індивідуальних потреб організму.