Як вибрати фітнес-тренера в тренажерному залі?

11-12-2020


Розуміння того, що вам потрібен персональний тренер з фітнесу – правильний і мужній крок. Далеко не всі люди, які займаються в залі, визнають необхідність допомоги і наставництва. Як підібрати хорошого тренера? Як визначити професіоналізм? У чому переваги персональних тренувань? Все це ви дізнаєтеся зі статті. Також хотілобся порекомендувати найкращих персональних тренерів, звертайтеся за посиланням найти тренера.
Якщо коротко, то завдання персонального фітнес-тренера полягає в тому, щоб вас направити в потрібний напрямок, контролювати техніку вправ і допомагати йти до мети. Все інше на вас: старанність, бажання, дотримання приписів.


Навіщо потрібен персональний тренер в тренажерному залі?


Тренуватися самостійно і без консультацій досвідченого інструктора малоефективно. Так показує практика. Чому?
По-перше, нерозуміння поставленої мети. Припустимо, вам потрібно підтримувати себе у формі, а ви починаєте крутити педалі велотренажера. Хочете тренувати витривалість організму-йдете до гантелей. Тренер підбере заняття, які будуть відповідати меті.
По-друге, постановка техніки. Неправильне виконання призводить не тільки до низької ефективності, але і до травм. Під час занять тренер страхує, підбирає потрібні вантажі, підказує, який робити хват, і багато іншого.
По-третє, персональний тренер може давати вам додаткову мотивацію. Менторство. Правильні слова. Зацікавленість в результаті. Завдяки цим складовим у вас з’явиться нова віра в себе.


ЯК ПІДІБРАТИ ТРЕНЕРА?


Зайдемо здалеку, почнемо з причин. Чому взагалі люди звертаються за допомогою до тренера? Найпоширеніша причина криється в бажанні прийти в кращу форму і, бажано, якомога швидше. Є клієнти, яким необхідні особливі тренування в період реабілітації. Хтось займається з персональним тренером за рекомендацією лікаря.
Потрібен розвиток силових якостей? Вибирайте бодібілдера або важкоатлета.
Потрібно схуднути? Зверніться до тренера-дієтолога.
Потрібно навесні пробігти марафон? Вибирайте легкоатлета.
Давайте розглянемо найпоширеніше-прийти в форму:
Підбір персонального тренера необхідно почати з самого себе. Так, все починається з особистої усвідомленості. Перед тим як набрати в пошуковику «персональний тренер з фітнесу», дайте відповідь собі чесно на 5 питань:
До якого результату я хочу прийти?
Чому саме до нього?
Яка роль персонального тренера в досягненні мети?
Що я буду вважати мірилом досягнення результату?
До якого терміну?
Відповіді на 5 питань допоможуть вам конкретизувати запит і скорегувати мету. Правильно поставлене завдання – вже половина успіху. Пресональний тренер буде точно розуміти ваші очікування і завдання, і зможе правильніше вибудувати свою роботу.
Для порівняння:
Запит №1:»Хочу схуднути, стати стрункішою”.
Запит № 2:»потрібно зменшити талію на 4 см до серпня”.
Як ви думаєте, яка формулювання буде більш зрозумілою для потенційного персонального тренера? Тому: формулюйте свої очікування і мета максимально розгорнуто, тоді тренер зможе запропонувати вам і впровадити в роботу найбільш ефективну тренувальну програму.
Як знайти свого персонального тренера?
Великі Фітнес-клуби зацікавлені в тому, щоб у них працювали професіонали своєї справи. При низькому рівні тренерів спаде попит, і буде завдано удару по репутації.
Кандидати в тренери проходять атестації та навчання. По закінченню курсу отримують сертифікати, які підтверджують кваліфікацію.
Наявність освіти у персонального тренера говорить про те, що людина як мінімум володіє теоретичною базою. Крім освіти важливий і досвід. Не соромтеся запитати у тренера про людей, яких він особисто тренував, яких результатів домоглися. Для самих допитливих-поспілкуватися з його підопічними.
Якими якостями повинен володіти професійний фітнес-тренер?
Спеціалізована освіта. Важливо не просто наявність диплома, а де тренер його отримав. Наприклад, є фірми, які випадають в пошуку за запитом «купити диплом фітнес-тренера». Побачили назву установи на папері свого потенційного тренера-привід задуматися.
Наявність професійних сертифікатів. Також порядний персональний тренер з фітнесу регулярно проходить сертифікацію. Це якраз і необхідно для того, щоб вам було спокійніше за компетенції Вашого майбутнього наставника.
Досвід роботи тренером і з клієнтами. Наявність такого досвіду необхідно для того, щоб визначити, наскільки тренер хороший вже на практиці. Також, нагадуємо, що ви можете поспілкуватися з колишніми або справжніми підопічними для повного розуміння картини.
Спілкування та комунікабельність. Без цих якостей персональний тренер буде просто людиною-машиною, яка стоїть над душею і каже, що вам потрібно робити. Навряд чи ви будете отримувати задоволення від відсутності комунікативного контакту з людиною.
Особисті досягнення самого тренера. Хороший знак, якщо ваш майбутній наставник сам досі в спорті і досягав значущих результатів (призові місця, рекорди і т. д.)
Отже, ви визначилися з тренером, настав час першого тренування
Перше тренування з персональним тренером в залі починається не з вправ, а з Вашого запиту і інтерв’ювання. Досвідчений тренер зможе підібрати найбільш оптимальний шлях досягнення мети, саме під Вас. Також ваш наставник запитає у вас про фізичний досвід і протипоказання. На основі цього і буде складена тренувальна програма. Ще одна риса хорошого персонального тренера-позитивне підкріплення до результатів. Це вже на майбутнє.


Тренування з досвідченим персональним фітнес-тренером точно допоможуть вам дійти до вашої мети. Все залежить від того, наскільки ви самі до цього готові. Одне з найважливіших-Це місце проведення занять. Краще рішення-фітнес-клуб (там є відповідна інфраструктура: від тренажерів до душа).