Повітроводи: класифікація та правила експлуатації

10-17-2021
воздуховоды для вентиляции

В будь-якому приміщенні, будь то житлова квартира або виробничий цех, дуже важливий комфортний мікроклімат. Від того, в якій атмосфері знаходиться людина, безпосередньо залежить не тільки її психологічний стан, а й загальне самопочуття. Крім того, робочий настрій і продуктивність визначається також зовнішніми факторами: освітлення, шум, стан повітря та ін. Повітря – один з найбільш важливих критеріїв, який визначає стан мікроклімату всередині приміщення. Його якість залежить від того, наскільки добре налагоджена вентиляційна система в будівлі, функція якої полягає в очищенні повітря в просторі. Дана система складається з безлічі елементів і пристроїв, найголовнішим з яких є повітропровід. Обрати потрібний саме вам, можна за посиланням гнучкі повітропроводи.

Вентиляційний повітропровід виконує завдання циркуляції повітряного потоку в приміщенні. Вибір даних виробів повинен здійснюватися ще на стадії проектування будівлі.

Характеристика повітроводів

Повітря, яке потрапляє з вулиці в приміщення, проходить через вентиляційні труби. У конструкцію труби входять повітроводи і спеціальні фасонні вироби, що забезпечують плавні повороти в системі і службовці вигинами і з’єднаннями. Повітроводи бувають декількох типів і розрізняються між собою площею перетину, формою і ступенем жорсткості.

Форма: повітроводи можуть бути або круглими, або прямокутними. Круглий повітропровід відрізняється найменшим опором повітряним масам на відміну від прямокутного воздуховода. Найвищий опір відповідає гнучким видам повітропроводів, на що впливає нерівна (гофрована) поверхню труб. Дана модифікація трубопроводу вкрай необхідна і незамінна в разі, коли відбуваються багаторазові повороти на маленькому проміжку і здійснюється підключення до кухонної витяжки.

Розводити повітроводи в приватному будинку можна таким чином: всі магістральні елементи відрізняються особливою жорсткістю, оскільки виготовляються з цинку, а відгалуження навпаки гнучкі з гофрованих деталей.

Класифікація повітроводів

Всі існуючі повітроводи, які призначені для вентиляційних систем, діляться на види виходячи зі ступеня тиску і швидкості передачі повітря.

Повітроводи бувають низького тиску (до 900 па), середнього (до 200 па) і високого (більше 2000 па). Дану характеристику вкрай важливо враховувати ще при проектуванні вентиляційної системи. Для приміщень невеликої площі досить використовувати повітроводи з низьким ступенем тиску. Для більш масштабних приміщень, відповідно, підходять більш потужні вироби.

За рівнем швидкості повітроводи можуть бути низькошвидкісними і високошвидкісними. Швидкість повітряного потоку не повинна перевищувати конкретного показника. Дотримання даного правила допомагає уникнути виникнення зайвого шуму.

Саме тому габарити труби розраховуються на основі показника повітрообміну і максимальної швидкості повітряного потоку.

Як правильно проводити очищення повітроводів?

Найважливіше призначення вентиляційної системи полягає в очищенні повітря від різних шкідливих домішок. Отже, в процесі експлуатації на складових елементах відкладається жир і пил, від яких потрібно своєчасно позбавлятися. Якщо ж не займатися очищенням повітроводів, то система вентиляції перестане якісно виконувати свою роботу або ж взагалі перестане функціонувати. Більш того, всередині системи під дією температури можуть розмножуватися шкідливі бактерії, які в подальшому поширюються в приміщенні і можуть бути причиною серйозних захворювань. Саме тому вкрай важливо регулярно проводити чистку повітроводів.

На сьогоднішній день існує величезна кількість спеціальних виробів для видалення забруднень з вентиляційних систем без необхідності її розбору. Тобто, конструкція розділяється на певні ділянки за допомогою перекриття регулюючих клапанів. З одного кінця приєднується спеціальний апарат для фільтрації і вентиляції, з іншого вводиться чистячий агрегат. Продуктивність останнього підбирається виходячи з швидкості руху повітря, яка повинна бути вище 10 м/с. Спеціальний чистячий апарат оснащений щітками, які ефективно видаляють пил з поверхні повітроводів.

Для того, щоб мікроклімат в тому чи іншому приміщенні був комфортним і сприятливим для людей, важливо правильно підібрати вентиляційну систему за всіма параметрами, а також ретельно і регулярно проводити її очищення.

Компанія Ліка-Комфорт рада представити своїм покупцям величезний асортимент товарів кліматичної техніки. Також ви можете знайти велику кількість пристосувань для вентиляційних систем, в тому числі і різні види повітроводів.