Як знизити і лікувати травматизм у важкій атлетиці

365

Доброго дня шановні читачі. З вами Олександр Білий. Сьогоднішня стаття буде присвячена травматизму в спорті і розглянемо найбільш поширене пошкодження плечового поясу у важкій атлетиці. Травма плеча в бодібілдингу лікування, якого як правило досить значно розтягнутий у часі і з цим стикається на певному етапі майже кожен атлет.

Безумовно спорт це здоров’я і фізична гармонія організму. Незважаючи на те, що бодібілдинг дозволяє реалізувати себе і дає можливість бути здоровим, травми – побічний дефект позитивних дій. У бодібілдингу ризик отримати різні пошкодження значно високий. Зокрема якщо людина вправляється з важкою штангою або гантелями негативна тенденція до травматизму досить часто помітна. Потрібно не забувати про способи запобігання подібних ситуацій.

Як уникнути травматизму

Знизити травми у важкій атлетиці допоможе своєчасний і правильний підхід до занять. Перед тим як почати тренування слід завжди розігрівати м’язи. Крім того, від правильності виконання вправ також багато в чому залежать ваші подальші тренування.

Чимало важливим у бодібілдингу є партнер. Напарник допоможе підстрахувати у важких ситуаціях. Це вкрай необхідно при виконанні вправ з особливо великою вагою. Щоразу, проводячи певну процедуру, штанга або гантелі виснажують сили організму, і настає момент втрати контролю над своїм станом. Надійний партнер тут зіграє ключову роль.

Найбільше трапляються травми легкого характеру. Різні розтягування це найбільш часте явища. Якщо таке сталося, то все ж треба припинити заняття в спортзалі. Такі моменти, безумовно, слід перечекати і дати організму час на відновлення. У тому разі, якщо під час не зупиниться, халатна помилка переростає у хронічні захворювання. Таким чином, в майбутньому спортсмени просто не зможуть виконати необхідні максимальні навантаження на конкретну частину тіла.

Особливо слід відзначити наявність у бодібілдингу важких травм. Тут не варто чекати і потрібно йти до лікаря. Багато тягнуть зі своєчасним зверненням до медустанови і в результаті роблять операцію.

Напевно всі знають, що бувають випадки, коли людина чекає поки травма пройде, і в результаті отримують деформацію на певну частину тіла, яка вже не може функціонувати як раніше. В наслідок істотну навантаження виконати на пошкодженій ділянці вже не представляється можливим. Це може стати причиною інвалідності. Грижі, вискакування дисків, травми плеча, ліктя, суглобів, хребта, варикозне розширення вен – далеко не повний список результатів невмілих дій.

Будь спорт вимагає до себе унікальний і розумний підхід. Наслідки можуть бути важкими, якщо не думати про безпеку роботи з максимальною вагою. Причини таких негативних тенденцій закладені в елементарні правила дотримання при виконанні вправ.

Ще одним мінусом може стати необізнаність новачків, які беруть при перших заняттях велику вагу і на початковому етапі не думають про наслідки. Під час незвичних для організмів підйомів відбуваються мікропошкодження.

Крім того людина під час відпочинку вживає білок. Таким чином, травми заліковуються набагато швидше і м’язи стають більше. Коли немає часу на відновлення тоді і виходить розрив м’яза.

Травмонебезпечні вправи

Станова тяга – в тому випадку якщо робити неправильно техніку вправи із застосуванням великої ваги. В результаті таких дій виникає травма біцепса, плечового пояса, попереку, спини.

Присідання — високий ризик травматизму хребта, колін, а також характерний розрив м’язових волокон ніг при великих вагах.

Жим лежачи – розрив грудної м’язи, пошкодження переднього пучка м’язів плеча.

При виконанні даних вправ зі штангою йде сильне навантаження на суглоби колін і спину. Під час такої роботи завжди потрібно брати ремінь.

Травматизм плечового пояса

Безумовно найпоширенішою травмою, яка зустрічається у бодібілдингу є плече – найбільш страждає частину тіла при активних вправах. Простий не розігрів м’язи перед тренуванням може стати причиною серйозної травми плеча. Як вже було зазначено вище при індивідуальній роботі зі штангою максимального ваги, слід скористатися ременем.

Непідготовлена людина при неправильному підході здійснює різкий рух штангою. Істотна біль у плечі – результат таких невмілих процедур. Якщо з’явилася біль у плечі потрібно все ж перестати ходити в спортзал 2-4 тижні. Багато скажуть, що це занадто довго і така перерва не обов’язковий. Занепокоєння за зниження показників змушує ігнорувати це правило. Фактично в якійсь мірі так і буде. Все ж подібний перерву покаже, наскільки людина володіє силою волі, яка може стати вирішальною у майбутніх перемогах.

Якщо ж ви вже зіткнулися з неприємними відчуттями в суглобах м’язах і не знаєте, як позбавитися від цих болів, як можна швидше. Тут два шляхи йти до лікаря або ж застосувати обладнаний спеціальний крем від болю в суглобах і м’яких тканинах, який також запобіжить від відкладення солей.

Після лікування, коли настане момент йти на заняття, потрібно починати з меншої ваги, оскільки м’язи відвикли, і великий вантаж явно не вітається. Тут сила волі і доведе, що можна почати поступово з меншого збільшуючи обсяги.

Слід робити розминку і слідувати певним правилам:

1. Зарядка і розтяжка м’язів перед початком вправ підготує тіло до тренування.

2. Потрібно створити план необхідних перерв. Мікро пошкодження в м’язах і вживання білка дають можливість зростання. У теж час, якщо не робити паузи, то організм не встигає за процесом. Таким чином, ризики збільшуються в рази.

3. Тягати велике залізо без помічника – пропаща справа. У цьому випадку серйозна травма неминуча. Багато можуть поставитися до даного пункту не серйозно, але поглянувши на жахливі травми відомих культуристів, стає зрозуміло, чому вони вдаються до страховці.

Біль у м’язі, тріск або хрускіт, а також червоний набряк, що переростає у синяк, це перші ознаки розриву м’яза і сигнал припинити тренування.

На цьому буду завершувати сьогоднішню статтю, підходите до спорту з розумом і будете здоровими, сильними і красивими, і все буде Ок. Всім пока.

Олександр Білий