Яким вимогам повинен відповідати спортивний купальник для басейну?

3-31-2021


Спортивний купальник повинен дозволяти своїй власниці відчувати комфорт і впевненість на тренуваннях. У спортивно-оздоровчих басейнах прийнято плавати в злитому спортивному купальнику. Спина повинна бути більш-менш відкрита. Суть в тому, що спортивне плавання має на увазі активне переміщення людини у воді, на відміну від звичайного купання в річці або морі.

При заняттях аквааеробікою жінки також багато рухаються. Цілісний спортивний купальник зшитий таким чином, що забезпечує комфортне виконання фізичних вправ у воді, не впивається в шкіру, не натирає її, дає можливість здійснювати розмашисті рухи, не турбуючись за те, що якась частина тіла в процесі заняття виявиться оголеною. Основне завдання спортивного купальника-забезпечити хорошу обтічність тіла, свободу рухів. Тому такі купальники не прикрашають декоративними елементами: рюшами, стразами, кріпленнями, завязочками, воланами. Маскування недоліків фігури досягається дизайнерськими хитрощами при пошитті: яскравими контрастними вставками, глибиною вирізів, високим вмістом лайкри (більше 20%). Вибрати для себе такий Ви зможете за посиланням спортивные купальники.

У продажу є і роздільні купальники для спортивного плавання. Купальник такого типу складається з спортивного ліфа і трусиків-шортиків (або звичайних плавок з посиленою гумкою). Вибір цих купальників не можна назвати широким, оскільки вони розраховані на невеликі навантаження, а також пред’являють високі вимоги до жіночої фігури. Іншими словами, такі купальники не користуються великим попитом у спортсменок.

Воду в басейнах очищають і знезаражують за допомогою хлору (до 0,6 мг на 1 л води). Також використовуються способи очищення, Комбіновані з хлором (озон, ультрафіолет). Дані обставини диктують окремі вимоги до якості матеріалу, з якого шиється спортивний купальник. Звичайний купальний костюм для пляжного відпочинку при плаванні в басейні з цих причин дуже швидко набуває непотрібний вигляд.

Для виробництва спортивних купальників використовуються такі матеріали, як лайкра, нейлон, поліамід, поліестер, мікрофібра, ПБТ. Дуже часто зустрічаються комбінації ПБТ (43%) з поліестером (57%), лайкри (до 20%) з поліамідом. Останній склад відрізняється багатьма перевагами: моделюють жіночу фігуру властивостями, еластичністю, хорошою обтічністю, ідеальною посадкою. Другий склад максимально стійкий до хлору. Зовсім недавно у продажу з’явилася особлива лайкра “extra life” (X Life), яка володіє набагато більшою стійкістю до впливу хлору, ніж звичайна лайкра.

Хлор впливає не тільки на саму тканину, але і послаблює гумки бретелей. Тому розумно вибирати такі моделі, де функцію гумок виконує та ж оброблена оверлоком тканину, з якої зшитий купальник. Еластичні властивості матеріалу відмінно справляються з цим завданням.

Вибирати купальник для спортивного плавання краще згідно за розміром. Він не повинен впиватися в шкіру, тягнути, тиснути, завдавати дискомфорт при рухах, або навпаки, спадати, морщитися або пузиритися. Слід пам’ятати, що ефективність тренування буде високою тільки при правильному підборі розміру спортивного купальника. Визначаючись із забарвленням і фасоном, обов’язково враховуйте особливості своєї фігури, адже естетичний зовнішній вигляд — це свого роду мотивуючий фактор для тих, хто тільки планує займатися водними видами спорту. Адже людині завжди приємно усвідомлювати, що в вона виглядає красиво.

Отже, основні вимоги до спортивних купальників:

  • щільне прилягання до тіла, відсутність складок;
  • простота у використанні (повинен легко надягатися і зніматися);
  • підбір строго за розміром;
  • володар купальника повинен мати можливість здійснювати розмашисті руху;
  • гіпоалергенність тканини; її стійкість до впливу води, що містить хлор;
  • стійкість матеріалу до впливу морської солі, УФ-променів, якщо тренування проводяться на відкритій воді, а не в басейні;
  • властивість швидко висихати.


Інтернет-магазин  www.amarea.ua пропонує спортивні купальники для дорослих і дітей, на будь-який смак і гаманець, а також широкий вибір одягу та аксесуарів для спортивного плавання.