Моя подорож по замку Паланок на Закарпатті

257

Доброго дня читачам блогу. З вами Олександр Білий. Сьогодні я не буду розповідати про тренування м’язів, дієтах і різному спортивному харчуванні, а поділюся з вами про свою поїздку в Західну Україну, розповім про прикордонних з Європою містах, про середньовічному Мукачівському замку Поланок та про цікаві події, які мені зустрілися.

Пару тижнів тому я вже писав про літній відпочинок і подорожі в Сколівські Бескиди Карпат. Сьогодні ми перемістимося в Закарпатті і почну мабуть з досить цікавого міста Мукачево, який зустрів нас своїм середньовічним замком Паланок споруджений на горі вулканічного походження в 14 столітті.

Будови замку збереглися в досить пристойному вигляді. Безліч різних прихованих і підземних кімнат, башень, загороджувальних споруд. На центральній площі замку нас зустрів древній колодязь, який рили не один рік через кам’янисті вулканічні породи в надії дістатися до води, щоб фортеця стала незалежною від зовнішніх джерел води в цілях оборони від завойовників.

Самою головною фігурою замку вважається пам’ятник князю Федору Кориатовичу, який довгий час був власником замку і саме він зміг значно зміцнити споруду і вибудувати найглибший колодязь близько 85 метрів.

За легендою, можна загадувати бажання тримаючись за вказівний палець князя, кинувши до ніг пару монет або краще паперових грошей. І я скористався цією можливістю і загадав бажання, через деякий час обов’язково відпишуся на блозі збулося чи ні.

Якщо піднятися на дах будівлі перед нами як на долоні розкинеться місто Мукачево, з досить вузькими вуличками.

А ось такі речі в ті часи одягали неугодним в’язням замку.

Тут кожна кімната містить у собі певну історію і коли там перебуваєш тебе повністю поглинає атмосфера кам’яних, про яких віє холодом і таємничістю тих століть. Всієї атмосфери на блозі не передаси. а історичні довідки я сильно не запам’ятовував. Тому якщо у Вас випаде можливість побувати в Закарпатті обов’язково відвідайте це дивовижне історичне місце.

На цьому думаю буду завершувати. Не забувайте підписуватися на оновлення блогу. Всім пока.

Олександр Білий