Що таке кортизол і його вплив у пауерліфтингу

321

Вітаю всіх читачів мого спортивного блогу. На зв’язку з раніше Олександр Білий. Всіх хочу привітати з наступаючим 2016 роком, побажати всього найкращого і побільше, а найголовніше кожному міцного здоров’я. Саме про те як ставати більш міцним і здоровим ви знайдете досить багато інформації на сторінках мого блогу. Продовжуючи розкривати секрети здорового способу життя пропоную сьогодні зачепити тему присвячену гормональної частині наших організмів, а саме кортизол що це таке і як його уникнути в тренувальному процесі.

Основні причини появи

Кортизол – гормон, який виникає в стресових ситуаціях. Виникає внаслідок фізичного та емоційного стресу. Вид гормонів впливає на нашу нервову систему, що є негативним фактором. У добі є проміжок часу, коли викид гормону кортизолу є мінімальним. Буває якась проблема, яка пов’язана з порушенням функцій щитовидної залози, з-за чого концентрація кортизолу стає підвищеною.

Причини появи:

 • куріння;
 • алкоголь;
 • недосипання;
 • стресові ситуації;
 • діабет;
 • ожиріння;
 • фізичні тренування.

Основна дія гормону кортизолу працює наступним чином. Якщо ви перебували протягом 2-х годин в стресовій ситуації, то у вас буде підвищений рівень кортизолу протягом тих же 2-х годин. Я настійно рекомендую уникати стресових ситуацій, так як це все негативно може вплинути на силові результати в пауерліфтингу, а також на загальному стані здоров’я в цілому.

Нижче розглянемо наслідки стресового гормону:

 • поганий апетит;
 • депресія;
 • погіршення стану здоров’я і настрою;
 • занепад сил і силових результатів;
 • організм повільніше відновлюється;
 • руйнування м’язових волокон;
 • зниження імунітету.

Після того, як ми розглянули наслідки шкідливого гормону, давайте поговоримо про симптоми, адже чим раніше ви зможете визначити слабка ланка, тим швидше ви впораєтеся з цим страшним кортизолом.

Насторожуючі симптоми

 • Знервований стан;
 • Посилений пульс;
 • Падіння рівня тестостерону, лібідо;
 • Проблеми з кишечником;
 • Пітливість і надмірне сечовипускання;
 • Безсоння, депресія;
 • Набір жирового прошарку.

Всі ці фактори свідчать про виявлену проблему, яку, я рекомендую викорінити. В іншому випадку можуть виникнути проблеми зі здоров’ям, як у чоловіків, так і у жінок.

Як боротися

Коли ми дізналися, що з себе представляє цей гормон, то нам потрібно дізнатися, як знизити його, щоб він не заважав нам активною, веселою життя, а також видатних результатів на тренуваннях.

1. Як ми говорили раніше, стрес виникає не тільки в емоційних ситуаціях, але і при фізичних перенапруженнях. Адже коли ви тренуєтеся 2-3 години, м’язи шоковані, і вони знаходяться в стресовому стані. Нормою буде 45-60 хвилин тренування. Тривалі тренування посприяють надмірного руйнування м’язових волокон, це не до чого, тому я раджу займати в межах години.

В основному, надлишок стресового гормону спостерігається при регулярному синдрому перетренованості. Проте нестача гормону також негативно позначиться на результативності тренувань. Гормон має дуже сильну протизапальну дію, що допомагає м’язам розслабитися.
Додайте краще одне тренування в тиждень, але робіть все правильно і помірно, і тоді при обліку всіх нюансів ви досягнете гарних результатів.

2. Спортивні добавки допомагають знизити рівень кортизолу. Певна доза незамінних BCAA амінокислот дасть організму додаткові ресурси на придушення вироблення стресового гормону.

Підібрати якісне спортивне харчування, яке помітно поліпшить ваші результати в тренажерному залі і допоможе стати більш активним в повсякденних буднях ви зможете знайти в інтернет магазині по посиланню.

3. Застосування правильної дієти також допомагає подолати страшного ворога. Необхідно їсти багато корисних жирів, мінімізувати кількість кави і алкоголю. Через голодування або неправильного харчування також з’являється стресова ситуація, яка негативно позначиться не тільки на роботі внутрішніх органів, але і на роботі організму в цілому. Рідкісне харчування, або переїдання порушує метаболізм, що негативно позначається на здоров’ї. Я рекомендую їсти кожні 3 години невеликими порціями. В день для підтримання життєвоважливих процесів, а також для будівельного матеріалу для набору м’язової маси оптимальною кількістю прийомів їжі буде 5-6 разів.

4. Спеціальні вітаміни і добавки покращують роботу органів, це позитивно позначається на загальному стані здоров’я. Магній допомагає знизити рівень кортизолу після тренувань, але це допомагає тільки при аеробних навантаженнях.

5. Навчіться боротися зі стресом самі. Заняття йогою, самодисципліна допомагає навчитися контролювати своє тіло і думки, це допоможе вам позбавитися від негативу, який в подальшому переросте в стрес. Для жінок можна також приймати різні чаї з травами, які заспокоюють організм.

6. Більше смійтеся. Сміх не тільки продовжує життя, але і ще покращує настрій. Гарний настрій – запорука прекрасного дня. Це допоможе вам бути в веселому настрої з ясними думками, а також ви мінімізуєте вироблення кортизолу.

Дорогі друзі, ось ми і розглянули поняття про кортизоле, виявили причини його появи, дізналися як з ним боротися. Я вам ще рекомендую подивитись цікаве відео, яке принесе вам корисну інформацію. Усім спасибі, до швидких зустрічей.

Олександр Білий