Шкода алкоголю на організм і здоровя людини

334

Доброго дня дорогі читачі. Пропоную сьогодні трохи відволіктися від тренувань, відпочити, розслабитися. Можемо навіть разом куди-небудь сходити, трохи випити. Згодні? Тоді давайте розглянемо кілька різних спиртних напоїв, міцних і не дуже – поговоримо про них і про шкоду алкоголю на організм людини, який є предметом дискусій багатьох вчених мужів.

Давайте спробуємо у всьому розібратися самі: які спиртовмісні напої можна пити, а які не варто, як вони впливають на організм і скільки алкоголю можна пити без шкоди, і чи можна взагалі. Інформація, яку я зібрав, щоб поділитися з Вами, допоможе зробити правильний вибір.

Пам’ятаєте, в одній з попередніх статей ми розглядали шкоду від куріння сигарет, якщо не читали можете ознайомитися, досить пізнавально.

Про етиловий спирт

Почнемо з того, що будь-який, навіть самий якісний алкоголь, містить етиловий спирт або етанол, який, власне, і є головною діючою речовиною. Багато дослідників сьогодні погоджуються в тому, що в будь-яких дозах, навіть самих малих, він руйнує клітини, будучи тим самим отрутою для організму. З одного боку, можна погодитися, так як це можна елементарно перевірити на практиці.

Для цього достатньо краплю етанолу нанести на відкриту рану – до речі, саме такий приклад наводять прихильники суто отруює концепції впливу алкоголю на організм. Дійсно, характерне пощипування буде свідчити про руйнування тканин.

Але ж вся медицина, точніше, навіть фармакологія, заснована саме на отрутах. Більшість наркотичних засобів, при правильному дозуванні, використовуються як ліки. А у випадку з обробкою рани, етиловий спирт – ефективний антисептик, знезаражувальний пошкоджені тканини. Хіба не так?

Про мізки і хімію

Алкоголь, насамперед, впливає на мозок і печінку. Саме в цих органах концентрується етанол, коли Ви вживаєте спиртні напої. Про шкоду для печінки, я думаю, говорити не потрібно – все і так чудово знають і розуміють. Давайте зосередимося на голові, тому що саме в ній, а не в крові, як прийнято вважати, відбувається скупчення при малих бенкети.

Отже, потрапляючи в головний мозок, етанол впливає на нерви, активно знижуючи їх збудливість. Хімічна сторона цього процесу полягає в тому, що гамма-аміномасляна кислота, кількість якої в мозку різко збільшується під впливом етанолу, фактично блокує Вашу нервову систему. У той же час, ендорфін, дофамін – гормони щастя і впевненості в собі, починають синтезуватися в прискореному режимі.

Таким чином, по мірі надходження спиртних напоїв всередину, якісь психологічні бар’єри просто перестають існувати, з’являється відома п’яна знемога, переростає в самовпевненість п’яний апломб і настає ілюзія ейфорії.

Про молодь

Багато в чому із-за цих якостей, спиртні напої сьогодні популярні серед молоді, адже в тому, що вони сприяють легкого, невимушеного спілкування та веселого проведення часу, їм відмовити не можна. Але саме для підлітків шкоду, що наноситься алкоголем, збільшується в рази і часто буває непоправна.
Молодий організм, який перебуває в процесі формування мозок, при залученні етилового спирту, не тільки сповільнить розвиток, але може направити його за іншим курсом. Простіше кажучи – розумові проблеми і емоційне отупіння гарантовано. А при неодноразових пиятиках, зростаючий організм може сприйняти етанол як обов’язковий елемент свого розвитку.

Підліткова алкогольна залежність – процес незворотний. Весело таким чином пропалюючи свою юність, Ви, по суті, скидаєте з прямовисної скелі свій соціальний статус. Повірте, підняти його наверх практично нереально. Озирніться навколо – напевно знайдете хоч одного алкоголіка, з характерними змінами у зовнішності. Є? Задумайтеся, адже він таким не народився.

Навіть, здавалося б, популярний і рекламоване на кожному розі сьогодні, невинне пиво, для підлітків набагато шкідливіше і небезпечніше, ніж дорослій людині. Взяти хоча б його сечогінний ефект, сперечатися з яким, я думаю, ніхто не стане? Ви повинні розуміти, що таким чином втрачаєте мінеральні поживні речовини, яких для Вашого зростання необхідно ой як немало. Це ми навіть не беремо до уваги ті гормональні зміни, які тягне за собою щоденне «попити пивка».

Для молоді куди цікавіше і корисніше тренуватися на турніках і жити на повну, ніж віддаватися пляшці з пивом.

Майбутні сюрпризи

Але це зовсім не означає, що подорослішавши, варто надолужувати згаяне. Дорослій людині алкоголь таїть свої малоприємні сюрпризи:

  • Сюрприз для чоловіків. Крім усього іншого, етанол позбавляє Вас саме чоловічої сили. Ще древні греки знали: «Вино збуджує бажання, але позбавляє можливості її здійснити». Два келиха доброго червоного вина в романтичний вечір може дійсно допомогти Вам справити бажане враження на супутницю. Все, що більш – негативно позначиться на потенції. Регулярні ж пиятики стрімко виключають сексуальну складову з Вашого життя.

  • Сюрприз для жінок. Надмірні дози алкоголю приготували для Вас гормональний подарунок. Ранній клімакс, сиплий голос, мужоподібні риси обличчя, форми тіла – так впливає надмірний алкоголь на жіночі наднирники. «П’яні» вони, мабуть, щось плутають, і починаю активно виробляти чоловічі гормони. Ну а про дітонародження, думаю, відомо і так.

«Невже немає ніякої користі?» — запитаєте Ви. Від слабоалкогольних напоїв, заполонили сьогодні полиці магазинів, точно немає. Навіть Ваші щовечірні пару пляшок пива після роботи, і ті – надають Вам округлості, порушуючи гормональний фон.

Про серцево-судинної системи

Однак обмежене, помірне вживання якісного алкоголю може надавати користь для організму. Здебільшого, вона полягає у стимулюванні роботи серцево судинної системи. Розширюючи судини, запобігаючи тромби, знижуючи рівень холестерину в крові, червоне вино робить менш імовірною можливість захворіти на цукровий діабет.

Також саме молоде червоне вино містить антиоксиданти, які уповільнюють старіння організму, а значить – продовжують життя.

Що пити – вибір за Вами, проте нехай це будуть якісні алкогольні напої. Можна обмежитися червоним вином – його позитивний вплив найбільш вивчений і очевидно.

Тепер нехай вся отримана Вами інформація ляже на ваги. На одну чашу покладіть все, що Ви знаєте про шкоду алкоголю. На інший же – все про користь, включаючи навіть смакові характеристики і старання виробників за оформлення тари. На мою «пити чи не пити», дивлячись на наші ваги, стає очевидним. Зробіть правильний вибір.

Якщо ж вибір зроблено але ви відчуваєте складності у силі волі або у вас просто не виходить кинути, рекомендую ознайомитися з корисним і дієвим відео-курсом «Позбавлення від алкогольної залежності за 12 кроків».

Ну а мені прийшов час Вас покинути – завтра нас чекає тренування, треба підготуватися. І Ви довго не засиджуйтеся. Пам’ятайте, що абсолютно у всьому важлива міра. Тільки так навіть найстрашніша отрута, в якийсь момент, може стати порятунком, панацеєю, ліками. Але і найкорисніший мед може отруїти Ваш організм, якщо не знати міри. Будьте здорові. До зустрічі в залі.

Олександр Білий