Дробове харчування як дієта для схуднення

239

Вітаю читачів блогу. Дробове харчування для схуднення та зміцнення здоров’я саме про це піде мова в сьогоднішній статті. Ми всі збираємося зберегти здоров’я. Одним із самих головних правил, яке належить виконувати — це правильне харчування. Близько цього питання маса суперечок і море різних думок.

Якщо зазирнути в глибину часів, то наші пращури навряд чи мали уявлення про систему харчування. Приймали їжу тоді люди хаотично, і як трапиться. З розвитком культури, рівнем життя і темпом, люди переступили певний розпорядок годування. Сьогодні багаторазова система їжі — сніданок, обід і вечеря, з легкими перекусами між ними. Основна кількість їжі, що з’їдається в 3 прийоми.

Основне поняття

В дієтології присутня думка як дробове харчування. Що це таке? Це коли основний обсяг їжі не ділиться на 3 рази, а на найбільший обсяг в день. Проміжок між способами їжі не більше 4-х годин.

Дробове харчування — це 1 з відповідних видів харчування в лікувальному режимі при хворобах живота і шлунково-травного тракту. Такий вид харчування дає менше навантаження на шлунок, пригнічує смак голоду і їжа краще засвоюється. Якщо хочеться скинути зайву вагу з подмогою дробового харчування, то неминуче, як і при інших видах дієт, врахувати кількість уживаних калорій.

Наш організм, визначено так, що він завжди намагається нас «убезпечити». Тому-то він і створює жировий прошарок, на той чи інший випадок, раптом настануть важкі часи. Беручи до уваги цю винятковість, потрібно розуміти, що чим менше ми їмо, тим більше організм намагається накопичити жир. Тому, дробове харчування підходить для людей, які хочуть знизити вагу. Цей спосіб схуднення економний і ефективний.

При цьому, дробове харчування може допомогти набрати вагу. Слабким, хворим людям, які перенеси операції рекомендують дробове харчування, щоб швидше відновити сили. Люди, зайняті бодібілдингом роблять дробове харчування для нарощування м’язів.

Як можна зменшити вагу з підтримкою дробового харчування? Все просто, головне — вважати обсяг калорій. Суть дрібного харчування не в тому, скільки хочеш з’їсти. Сенс цього годування в тому, що людина, їсти здорову їжу, і роздроблені частини їжі не будуть перевищувати денну норму.

Рахувати калорії не треба. Достатньо знати калорійність споживаних продуктів і розраховувати частку їжі на день.

Має важливе значення при дробовому харчуванні правильно приготувати їжу. Зловживати смаженою їжею не можна. Продукти бажано зварити, загасити, запекти, виготовити на пару. Якщо мета зменшити свою вагу, то необхідно зменшити використання солі, цукру, або зовсім виключити з раціону.

Велику місію в обміні речовин виступає вода. Напередодні прийомом їжі необхідно випивати склянку води. Вона допомагає знижувати відчуття голоду, і ви насыщаетесь малої порцією їжі. У день треба пити до 2 літрів води. Про користь води я вже раніше писав тут.

Види дрібного харчування

Є 2 види дрібного харчування. Перший спосіб: коли кількість їжі не обмежена. Це є тоді, коли з’явиться відчуття голоду і зовсім трошки. Поїли трішки, зросло відчуття голоду і знову дозволено з’їсти зовсім трішки, чогось легкого.

При 2 способі, приймають їжу за порядком, п’ять — шість разів на день. Денну норму їжі ділимо на п’ять-шість прийомів, головне не перевантажувати шлунок. Прийом пиши повинен здійснювати приблизно 1 раз в 3 години. Порції розміром з склянку. Допоможе в цьому відмова від буденних столового приладдя, замінивши їх меншими за розмірами.

Всі можливі перекуси повинні бути не жирними і корисними. Не варто вживати шоколад, горіхи, насіння так, як в цих продуктів досить багато жирів і через короткий час почуття голоду вас наздожене. Краще використовувати не солодкий йогурт, мюслі, нежирний сир і звичайно ж овочі.

Перевагу перед іншими дієтами

Перше — немає стійкого почуття голоду, а стало бути, відсутність зривів, точнісінько при строгій дієті. Людина відчуває себе комфортно, спокійно. Так як, почуття голоду немає, то і людина наїдається зовсім невеликими порціями. Зменшується число калорій.

Друге — при дробовому харчуванні величезного навантаження на шлунок немає. Організм не функціонує на перетравлення величезного кол-ва їжі і не обділяє мозок і інші органи харчуванням кров’ю, тому людина постійно відчуває себе енергійним і в тонусі.

Вага при точному підборі продуктів потихеньку зменшується, а значить, що він не повернеться. Поліпшується єдиний стан самопочуття, нормалізується тиск, поліпшується сон.

Дотримуючись простих правил дробового харчування, вибираючи заздалегідь денне меню, ви зможете розвинути свій загальний стан, виправити здоров’я, привести свою персону в порядок. Крім того, не можна забувати про фізичних навантаженнях. Для більш наочного сприйняття рекомендую переглянути відео по цій темі. Всім величезного здоров’я!

Олександр Білий