Техніка виконання румунської станової тяги для дівчат

427

Радий привітати вас дорогі читачі спортивного блогу sportivs. З Вами Олександр Білий. Пропоную сьогодні обговорити жіночі форми. Не секрет, що всі дівчата хочуть мати гарну фігуру і підтягнуті сідниці і тому ми поговоримо про те, як можна цього досягти хороших результатів. Ми з’ясуємо, чому румунська станова тяга для дівчат стала головним секретом досягнення підтягнутих сідниць і красивої фігури.

Основні поняття

Румунська тяга є прототипом класичної станової тяги. Її відмінність полягає в тому, що вона виконується на прямих ногах.

Даний вид тяги широко застосовується як серед чоловіків, так і серед дівчат. Опрацьовується задня частина ноги – біцепс стегна. Для дівчат дана вправа стане відмінним помічником в накачуванні попи. Крім навантаження на сідничні м’язи йде напруга в область спини. Завдяки цьому фактору можна виконувати дану вправу, як в тренувальний день ніг і спини.

Для того щоб домогтися гарних результатів необхідно дотримуватися правильної техніки виконання. В іншому випадку це може призвести до появи маси неприємностей – травм, розтягувань.
Щоб уникнути пошкоджень, давайте розглянемо основні помилки, які часто застосовуються новачками і атлетами, які виконують румунську тягу.

Помилки виконання

1. Однією з найбільш частих помилок є виконання вправи з круглою спиною. В основному, дана помилка присутня коли на снаряді надмірно велику вагу. Тіло не в змозі виконати підйом штанги на правильній техніці, і включається в допомогу спина, яка робить це з-подібним вигином. Завжди стежте за вашою спиною, вона повинна бути рівною.

2. Занадто далеко розташована штанга. Через чур далеке розташування загрожує неправильною технікою, так як снаряд йде занадто далеко від ніг.

3. Згином руки у лікті. Це відбувається, коли вага снаряда занадто великий. Коли атлет всіма силами намагається виконати підйом штанги, трапляється що слабшає хват, і хочеться поправити гриф шляхом згинання рук.

Крім цих трьох помилок, я рекомендую також звертати увагу на:

  • Взуття. Рекомендується одягати кросівки, які будуть щільно прилягати до ноги, щоб ви при виконанні вправи відчувати підлогу.
  • Разнохват. Використовується при занадто великій вазі снаряда.

У вас може виникнути якась проблема, у вигляді ослабленого взяття під час того як ви робите тягу з дуже великою вагою. Щоб не допустити цієї помилки, я рекомендую використовувати лямки.

Дорогі друзі, я раджу не робити подібні вправи людям, у яких є проблеми зі спиною. Це може тільки погіршити ситуацію. Перед початком тренувань, я рекомендую звернутися до лікаря і узгодити з ним всі вправи, які можна виконувати не нашкодивши організму.

Після того, як ми розглянули основні поняття і найбільш поширені помилки, що заважають якісному виконанню, давайте поговоримо про техніку.

Правильна техніка

На даний момент є близько 8 різновидів станової тяги. Більшість просто плутають і не розуміють які групи м’язів задіюються при виконанні даної вправи.

Перед цією, так і перед іншими вправами, я настійно рекомендую вам, дорогі друзі провести ретельну розминку, яка розігріє ваше тіло, призведе м’язи в тонус, тим самим ви зможете убезпечити себе від неприємних травм і розтягувань.

1. Повісьте на снаряд потрібну вагу, підійдіть до нього. Ноги на ширині плечей, ступні паралельні.

2. Візьміться за штангу, хват трохи ширше ширини плечей.

3. Руки трохи зігнуті в ліктях, спина постійно пряма, необхідно звести лопатки. Зігнувши ноги в колінах, в максимальній точці потрібно подати таз вперед для того щоб хребет розташувався вертикально.

4. Спина знаходиться в прогнутом стані, потрібно подати таз назад. Під час того як ви опускаєте штангу ви повинні відчувати сильне розтягнення задньої частини ноги – біцепса стегна. Якщо таке відбувається, то ви виконуєте вправу правильно. Важливо стежити за рівнем спини щоб вона перебувала в рівному положенні, потрібно робити вправу м’язами ніг, а не спиною.

5. Штанга піднімається суворо вертикально. Під час вправи потрібно відчувати як напружуються м’язи задньої частини стегна, якщо не відчуваєте – значить ви робите щось не так.

Новачкам не рекомендується застосовувати занадто велику вагу, так як із-за незнання правильної техніки ви відразу ж зіштовхнетеся з різними проблемами.

Чим можна замінити

Також є альтернативний варіант румунської тяги – з гантелями. Відмінним плюсом є те, що вправу можна виконувати як в залі, так і вдома. Дана різновид відмінно підійде для тих, у кого спостерігаються проблеми з зап’ястям або передпліччя.

Існує ще одна альтернатива, вона є ізольованим вправою – румунська тяга однією рукою. Вам необхідно взятися рукою за опору, в одну руку взяти гантель, під час вправи вона повинна ковзати по нозі. Виконувати вправу я рекомендую повільно, таким чином ви відчуєте найкращу прокачування. Також не забувайте стежити за рівнем спини, пам’ятайте, вона завжди рівна!

Щоб найбільш навантажити біцепс стегна, додатково напружуйте його під час кожного підходу.

На цьому думаю завершувати, ми розглянули основні поняття, помилки і техніку вправи. Я прикріпив відео, на якому ви зможете додатково дізнатися про всі секрети румунської тяги. При правильному виконанні всіх пунктів, я впевнений, ви зможете домогтися прекрасних результатів в найкоротші терміни. Якщо вам сподобалася стаття, ви можете поділитися в соціальних мережах, натиснувши “розповісти друзям”. Дякую за увагу.

Олександр Білий