Як накачати верхню частину грудей результативно

713

Здрастуйте, дорогі однодумці, які прагнуть, як і я, бути сильними, мати мужній вигляд і бути просто здоровими людьми. Зустрів нещодавно одного свого товариша, а він мені поставив питання: як накачати верх грудей. Я подумав, подумав і вирішив, що це відмінна тема для розмови зі своїми читачами.

Що можу сказати з цього приводу: більшість вправ Ви можете виконувати самостійно, на спортивному майданчику або в домашніх умовах.

З чого пропонуєте почати? З будинку? Або з вулиці? Давайте з будинку. Але дивіться, нам тут дуже знадобляться гантелі. А якщо у Вас є пара пудових чавунних гир, то це взагалі супер. Поїхали?

Вправи на верх грудей в домашніх умовах

Здогадуєтеся, про що, в першу чергу, будемо говорити? Звичайно! Саме про те, як прокачати верх грудей віджиманнями від підлоги. Ви ж прекрасно знаєте, що це взагалі, в принципі, одне з кращих вправ для грудних м’язів, яке можна робити постійно і самостійно. Але нам треба зробити акцент на верхню частину.

Для того, що був наголос саме на це, треба, віджимаючись, ставити руки якомога вище. Тобто не на рівні плечей, як зазвичай це все роблять, а чим ближче до голови, тим краще. І широким хватом.

Ви можете сміливо використовувати додаткове навантаження, використовуючи для цього, наприклад, млинець від штанги.

Ще один варіант виконання віджимань – покласти ноги на височину. Підійде, по суті, будь-який варіант: стілець, диван, та що завгодно. До речі, чим вище, тим краще. І так само широким хватом проводити тренування. Можете навіть зробити впритул до стіни і займатися практично стоячи на голові. Для верхньої частини грудей і для плечей – саме те.

Віджимайтеся на гантелях, а ще краще – на гирях, тільки не тримаючись за їх ручки, а за сам чавунний куля з зовнішньої сторони, та так, щоб долоні були приблизно під кутом 45 градусів. Опускайтеся як можна нижче. Саме для того ми й тримаємося за інвентар, щоб амплітуда прогину була як можна більше – щоб м’язи розтягувалися максимально сильно.

Гантелі взагалі в нашій справі незамінна річ! Робіть ними розведення, бажано сівши, як на похилій лаві головою вгору. Можете, до речі, гантелями робити і жим від грудей.

Також рекомендую на прямих, витягнутих руках робити стоячи підйоми гантелей перед собою.

Ну що, тепер підемо на вулицю? Є спортивний майданчик у дворі?

Вправи на верх грудей на брусах

На майданчику, за великим рахунком, крім брусів, нам нічого більше не треба. Які вправи на брусах Ви знаєте? Правильно, акцентовані на трицепс і на груди. Але нас сьогодні цікавить тільки те, що можна і потрібно робити для прокачування верхніх грудних м’язів.

Скажу відразу: звичні для Вас віджимання тут нам не допоможуть. Тому виходимо на бруси, закидаємо на них і ноги теж – будемо робити горизонтальні віджимання.

Запитайте: що це таке взагалі? Я Вам скажу. Віджимаючись таким чином, опускайтеся так, щоб Ваші кисті рук виявилися під пахвами. Зробіть так хоча б раз 20 – зрозумієте, навіщо це треба.

В принципі, нам залишилося позайматися зі штангою – і все. Якщо є будинки – відмінно. Ні – ходімо в зал.

Тренінг зі штангою

Особисто я Вам рекомендую виконувати чисто базові вправи. Тобто жим штанги на похилій лаві. Кут нахилу має бути не менше 30 градусів. Взагалі, чим вище – тим більше акцент, навантаження саме на верхню частину грудних м’язів.

Можу запропонувати ще нестандартний підхід до штанги – віджимання. Тобто візьміться за гриф ширше і вперед, намагаючись прогнутися як можна глибше.

Про що варто задуматися

Не раз чув від спортсменів, бодібілдерів, що саме верх грудей прокачати найпростіше, так як ця частина м’язів грудної клітки не бере участь в нашому повсякденному житті, тобто коли Ви рухаєтеся, вона не задіяна взагалі, на відміну, наприклад, від низу або центру.

Я б рекомендував Вам прокачувати не тільки груди, але і все тіло, по можливості розподіляючи пропорційно комплекси вправ, навантаження на всі частини тіла. Ні, звичайно, Ви можете загострити увагу на якійсь певній групі м’язів або частини тіла. Але краще це робити все ж тоді, коли Ви бачите, що тут треба підкоригувати, так як не вистачає навантаження і, як наслідок, ефект від вправ не той.

Якщо Вам не вдається набрати м’язову масу, або хочеться ще більші обсяги, Ви сміливо можете вдатися до допомоги спортивного харчування. Зараз насправді існують абсолютно нешкідливі для здоров’я різні харчові добавки, вітамінні комплекси і багато іншого, призначене саме для спортсменів, для бодібілдингу. Якщо є бажання, але Ви не знаєте де купити, боїтеся придбати неякісний продукт. Чи не той, що треба саме Вам, чи не з ким порадитися, то я щиро рекомендую звернутися в інтернет-магазин «Якщо сили Немає». Повірте, Ваша проблема вирішиться.

Займайтеся спортом, бережіть здоров’я, завжди добре розминайтеся, щоб не отримати яке-небудь непотрібне розтягнення або травму. До скорої зустрічі на наступному тренуванні.

Олександр Білий