Чому від тренувань не ростуть мязи

487

Всім привіт, з вами Олександр Білий і мій спортивно інформаційний блог sportivs. Дуже часто, атлети тренуються в тренажерному залі стикаються з поняттям «плато» або ж застоєм, як в силових вагах, так і при зростанні м’язів. Сьогодні я хотів би поговорити на тему – чому не ростуть м’язи, дати слушні рекомендації як подолати застій.

Основні поняття

При заняттях у залі є певні фактори, які впливають на ріст м’язів. Щоб по ходу статті не виникало питань, давайте розглянемо основні поняття, як відбувається ріст м’язів.

Під час тренувань, як думають багато хто, м’язи не ростуть, навпаки – вони руйнуються. При інтенсивному навантаженні відбувається розрив м’язових волокон, м’яз розтягується за рахунок наливки кров’ю.

В період відпочинку після тренувань, при наявності будівельного матеріалу – правильного харчування пошкоджені м’язові волокна відновлюються, на місці розірваних утворюються нові, в більшій кількості, саме так і відбувається ріст м’язів. Тепер, після того як ми знає принцип росту м’язів, пропонує перейти до самої цікавої частини – найбільш поширеним помилкам, які заважають прогресувати.

Помилковий підхід

1. Неправильно харчування. До цього розділу можна віднести недолік калорій, білків. М’язова маса росте під час відпочинку при наявності будівельного матеріалу, в якості якого виступає білок. Для підтримки жизненноважной енергії необхідні вуглеводи. Так от, в поєднанні необхідно контролювати денну норму Б/Ж/У (білки, жири, вуглеводи).

Вуглеводи виступають в якості основного палива, яке впливає як на результативність тренування, так і на загальну денну енергію. Жири є одним з найбільш важливих компонентів харчування. Білки – будівельний матеріал, який дає підживлення нашим м’язам.

В ідеалі ви повинні розрахувати кількість калорій. Однак потрібно розраховувати не тільки для підтримки життєдіяльності, але і для росту, а тут потрібно збільшити об’єм їжі. Для середнього спортсмена, вагою 80кг потрібно вживати 130гр білка, 2500+ калорій. Але не варто переїдати, так як зайві калорії йдуть виключно в жири.

З-за неправильного харчування і задаються питанням, чому в мене не ростуть м’язи на руках, грудях, а тільки росте живіт. В цьому випадку я рекомендую дотримуватися норми або звернутися до дієтолога, який допоможе розписати добову норму б/ж/у.

2. Неправильні тренування. Часто задаються питанням, ось я інтенсивно тренуюся, але м’язи не ростуть, або зростають повільно. Це пов’язано з однією з найбільш розповсюджених помилок – неправильного тренувального комплексу. Це трохи схоже з архітектурою. Для початку створюється об’ємна модель, припустимо статуя, а потім їй надається потрібна, витончена форма. Так і тут, для початку необхідно набрати масу, а потім вже ганятися за рельєфом і пресом.

Дуже часто новачки качають тільки м’язи рук і преса, забуваючи про м’язах ніг, литкових та інших, з думками, що саме це головний фактор красивого і спортивного тіла. З одного боку вони мають рацію, але роблячи тільки біцепс і прес — неможливо вирости. Весь сенс полягає в базових вправах, які навантажують кілька м’язових волокон. Саме таке навантаження дозволяє нашому організму рости.

3. Перетренерованость. Для того, щоб наші м’язи відновилися, необхідно 48 годин. Якщо ви тренували груди у вівторок, а в середу ще раз качаєте цю групу м’язів, то з дуже великою ймовірністю що це піде в порожню. Тим самим, ви просто не даєте необхідного часу для відновлення м’язових волокон, які розірвалися під час минулого інтенсивного тренування.

Зверніться до тренера за допомогою у розкладі комплексу вправ. Немало важливим фактором є сон. Якщо ви мало спите, то це також може бути причиною медленнорастущих м’язів.

4. Надмірне захоплення кардіо, гонитва за пресом.
Кожна людина, яка тренується в тренажерному залі, неодмінно хоче собі прес з кубиками. Однак не всі розуміють фізіологію людини. Прес видно тільки тоді, коли в тілі є оптимальний відсоток жиру 3-12%, який дозволяє кубиках просочуватися крізь шкіру.

Люди із зайвою вагою наполегливо намагаються накачати прес, роблячи дуже багато повторень, проте вони не усвідомлюють, що під великим шаром жиру преса не буде видно ніколи. Для цього потрібно позбутися зайвого жиру – кардіо+дієта. Але існують ситуації, коли атлети намагаються набрати масу, але вони надмірно займаються на кардіо тренажерах, які спалюють калорії.

5. Використання одного і того ж тренувального спліта довгий час.
Ріст м’язових волокон відбувається під час відпочинку, але це тільки за умови якісної тренування, під час якої м’язові волокна порвалися. Якщо ви використовуєте одну і ту ж програму тривалий час, ваші м’язи не шокируются, в їх пам’яті звично, що за цією вправою йде наступне, що вони вже знають і виконували не один раз. Для цього необхідно періодично міняти тренувальний комплекс.

6. Ви шкодуєте себе. Розрив м’язів відбувається під час інтенсивного тренування або тренування з великими вагами. Силові показники найбільш важливий фактор серед пауэрлифтиров. Вони всі великі, так як піднімають величезні ваги.

Чому зростає сила? Це відбувається за рахунок того, що м’язи звикають до великої ваги, вони знаходяться в тонусі і їм не страшна важка навантаження. Новачок у залі не зможе підняти велику вагу. Потрібно постійно шокувати і напружувати м’язи. Для цього я рекомендую тренуватися пірамідою, яка дозволить збільшити силові показники, а з ними і м’язову масу.

Дорогі читачі блогу sportivs, ми з вами розглянули одну з найбільш зацікавлених спортсменів у залі – чому не ростуть м’язи, я розповів про найпоширеніші помилки, відразу дав відповіді на питання. Також рекомендую подивитися відео, яке стане корисною інформацією.

Олександр Білий