У чому різниця між гейнери та протеїном

386

Вітаю шановних читачів мого блогу. У сьогоднішній статті я хочу обговорити, що вибрати гейнер або купити протеїн. О, часи, о, звичаї! Ще зовсім недавно, в епоху бурхливих 90-х, у молоді відійшли на задній план спортивна фігура, круглі м’язи, прес кубиками, а на першому місці опинилися гроші, комерція, здатність побільше заробити. Який тут спорт?

І ось останнім часом знову набирає обертів хороша фізична форма, рівна постава, атлетична статура. Знову стають популярними тренажерні зали, нарощування м’язів. Разом з тим молодим людям хочеться як можна швидше знайти атлетичну фігуру. Відома приказка Остапа Бендера «Скоро тільки кішки народяться» в даному випадку втрачає свою актуальність, особливо, коли стає відомо, що існують засоби для прискорення нарощування м’язової маси – протеїни та гейнери.

Ось і розшукують молоді люди харчові «будівники мускулатури», а багато хто навіть не замислюються про те, що запросто можуть отримати продукт сумнівної якості, застосування якого невідомо чим може закінчитися. Все-таки, що ж це за продукти, як і кому їх можна застосовувати і як уникнути підробок?

Вибір спортивних добавок

Результат, якого хочуть досягти все – «качки» — зрозуміла: отримати об’ємну красиву мускулатуру. Одночасно, хоча багато хто цього не дуже приділяють увагу, необхідно «спалити» зайві жири. Для реалізації цих цілей організму потрібна підживлення у вигляді складових, які відомі всім – білків і вуглеводів. Білки, як відомо, є «будівельним матеріалом» для м’язів, а вуглеводи виступають постачальниками енергії, якої так потребує організм під час виснажливих тренувань.

Тепер, власне, про добавки. Обидві є сухими сумішами, коктейлями. Різниця полягає в тому, що до складу гейнери здебільшого входять вуглеводи, (в пайовому співвідношенні вуглеводи до білків в таких сумішах складають 4:1) а протеїни практично повністю складаються з білків з дуже маленькою часткою вуглеводів.

Відразу хочу сказати, що і та, і інша суміш виготовляються з високоякісного харчового сировини, і висловлювання з приводу аналогією даних продуктів з різного роду стероїдами, приписування їм мало не наркотичної дії і взагалі шкоди, абсолютно необґрунтовані.

Однак, до кожної з цих добавок необхідний індивідуальний підхід і застосування, і перш, ніж почати приймати той чи інший коктейль, необхідно оцінити свої можливості, здоров’я і діяти строго по інструкції.

Протеїн є чудовими постачальниками білків в організм, дозволяють в короткі терміни набирати м’язову масу, але їх не слід приймати в разі проблем зі здоров’ям, особливо при проблемах з нирками, печінкою, а також при порушеному обміні речовин, так як можуть виникнути труднощі з засвоєнням білка організмом.

Гейнери – це свого роду енергетики для набору маси. Вони дозволяють тренуватися довго і наполегливо, мало відчуваючи втому. Тут лише слід пам’ятати, що «нереалізовані» у фізичному сенсі вуглеводи в організмі здатні відкладатися у вигляді жирів і тим самим псувати мускулатуру.

Гейнери рекомендується вживати людям з худорляву статуру при тренуваннях на масу для збільшення ваги. Як правило, у цієї категорії людей утруднений зростання м’язів, і така суміш дозволить тренуватися тривалий час і швидше набрати м’язову масу. Крім цього, гейнери показано підліткам і людям, активним у всіх відносинах, тобто, займаються спортом і одночасно з активним способом життя.

Протеїни ж, навпаки, показані людям, які схильні до повноти. Такі люди при вживанні гейнери ризикують наростити жир, як нереалізовані калорії, тому протеїнові суміші для них підходять більше.

Також протеїнові коктейлі бувають повільного і швидкого дії. Повільні протеїни мають повільну засвоюваність організмом, але діють довше і дозволяють легше скинути вагу і надати м’язам обсяг. Швидкі коктейлі, відповідно, швидко засвоюються, але і діють короткий час їх дуже важливо приймати, як до так і після тренування. В ідеальному випадку, починати вживати спортсмену слід швидкі суміші і в подальшому переходити на повільні.

Підводимо підсумки вибору

Сказати, що краще не можна так, як це різні за змістом застосування добавки. Одним словом, виходячи з вищесказаного, можна сформулювати наступне. Купити краще починати вживати спортсменам з худим статурою, а потім, коли м’язова маса набуде щодо «об’ємний» вид, можна перейти на протеїни.

Особам з повним статурою можна відразу починати з протеїнових коктейлів. Але, виявляється, можна і поєднувати і ті, і інші добавки, наприклад, гейнер з низьким вмістом білка і протеїн. Дози слід підбирати приблизно однакові, не забуваючи при цьому, що це все-таки не натуральні продукти, харчові добавки, а як відомо, будь-БАД може дуже сильно нашкодити, якщо ним користуватися бездумно.

Також хочеться звернути увагу, що існують добавки з додатковим вмістом молока, яєць, сої. Це слід враховувати людям, схильним до алергії на ті чи інші продукти. Зазвичай алергіки вже знають, на що реагує їх організм, тому, вибрати гейнер, виключаючи ті чи інші складові, труднощів не складе.

На цьому буду завершувати сьогоднішню статтю. До зустрічі на сторінках блогу.

Олександр Білий