Скільки потрібно білка людині на добу для набору маси і схуднення

340

Вітаю читачів. Як завжди на зв’язку Олександр Білий. У сьогоднішній статті задамося важливим питанням присвяченим правильному харчуванню. Що скажете, чи намагаєтеся Ви дотримуватися правильного збалансованого харчування? Якщо так, тоді ви не раз чули про те, скільки і чого рекомендовано вживати в їжу, щоб схуднути або набрати масу. Це відноситься і до жирів, і вуглеводів, вітамінів і інших мікроелементів. Але в цій статті приділимо найбільшу увагу протеїнів і з’ясуємо скільки білка потрібно людині на добу.

Для чого потрібен білок

Білок, або як його ще називають протеїн, або колаген. Про його користь і про те, яким важливим компонентом в нашому організмі він є можна говорити дуже довго. Тому я постарався виділити головні аргументи, які ще раз доведуть про те, наскільки протеїни важливі для організму:

 • Протеїни – це будівельний компонент для всього організму;
 • Забезпечують великою кількістю енергії;
 • Дають іншим поживним речовинам розкрити свої корисні властивості;
 • Тваринні білки містять незамінні компоненти;
 • Білки є основою ферментативної діяльності організму;
 • Є постачальниками незамінних амінокислот.

Споживання протеїнів повинно відбуватися щодня, інакше організм не зможе повноцінно функціонувати.

Де знаходиться цінний білок

Даний цінний компонент поділяється на рослинні і тваринного походження, відповідно шукати його потрібно в різних продуктах. Рослинні білки або протеїни необхідні тим, хто прагне схуднути, так як вони не містять жирів. Але не варто сильно захоплюватися соєвими продуктами так, як вони сповільнюють обмін речовин.

Тваринні білки більше призначені для набору м’язової маси.

Набираємо кілограми

Скільки ж необхідно вживати протеїнів щодня? До цього питання необхідний індивідуальний підхід. Почнемо з тих, хто вживає сироваткові протеїни, для набору ваги і росту м’язів. Це люди, які годинами пропадають в спорт залах і дуже уважно стежать за своїм харчуванням. Вся справа в тому, що протеїни це цеглинки, з яких будуються м’язи. Атлети витрачають дуже багато сил і енергії на тренуваннях і їм необхідно брати енергію, і те, з чого нарощувати м’язи. Більш того, колаген служить засобом відновлення після тренувань.

Людям, які серйозно захоплюються спортом, ті, хто хочуть накачатися, необхідно вживати більше білка, ніж звичайній людині: 2-3г на 1 кг ваги.

Але в теж час, щоб в організмі йшов правильний обмін речовин, важливо стежити скільки інших речовин Ви вживаєте. Рекомендовано, щоб у раціоні було 60% вуглеводів, 30% білка і 10% рослинного жиру.

Скидаємо зайву

Дивно, але білок необхідний, як для набору ваги, так і для схуднення. Багато дієти засновані саме на цьому речовині, а все чому? Тому, що він виконує безліч різних функцій, які просто необхідні для людей, що дотримують дієту:

 • Прискорюється процес спалювання жиру і заміщення його м’язами.
 • Почуття насичення триває набагато довше. Все тому, що білок довго засвоюється.
 • З’являється більше вільної енергії.
 • При схудненні, білок зберігає гарний стан шкіри;
 • Вам менше хочеться солодкого, завдяки тому, що підтримує необхідний рівень цукру в крові. Як це важливо, чи не правда?
 • Для схуднення рекомендується включити в свій раціон 1-1,2 г протеїну на 1 кг Вашої ваги кожен день.

  Як правило, захоплюючись дієтами, деякі настільки обмежують себе в їжі, що новий спосіб харчування тільки шкодить організму, тому з розумом підбирайте дієти:

  • Щоб протеїни добре засвоювалися необхідно велику кількість води, в іншому випадку це загрожує зневодненням.
  • Не знижуйте кількість протеїну, це може призвести до зниження імунітету.
  • В дієтах, заснованих на фруктах і овочах, білка дуже мало.
  • Якщо Ви будете забувати про колаген і тренуватися не включаючи його в раціон, це може сильно нашкодити організму.

  Джерело здорового способу життя

  Вище ми вже не раз переконувалися про безмежну користь колагену, але дана речовина необхідно не тільки для досягнення певної мети, але і просто для повноцінного функціонування організму, для підтримки м’язів, загалом, для підтримки вашого здоров’я.

  Норма вживання для дорослого здорового чоловіка і дорослої здорової жінки різниця і становить:

  Для чоловіка рекомендовано: 0, 75 г на 1 кг ваги щоденно.
  Для жінки вважається оптимальним: 0,5 г на 1 кг власної ваги щодня.

  Але крім дози вживання, так само дуже важливо правильно розподіляти необхідну кількість протягом. Не рекомендується за один прийом їжі, з’їдати все 0,5 г наприклад.

  Уявляю орієнтовний розподіл: сніданок-20%, перекус-5%, обід-45%, перекус-5%, вечеря-20%, перекус -5%.

  Це приблизний розподіл, не обов’язково слідувати йому на 100%, головне рівномірно розподіляти кількість протягом дня.

  Потрібно бути акуратніше

  Чи чули Ви коли-небудь що білки сильно шкодять організму? Дійсно, здавна ходять чутки, що високобілкові дієти руйнують і кістки, і згубно впливають на стан печінки, нирок та серця, у підтвердження цього навіть проводили експерименти на щурах. Але повірте, це було давно, і як виявилося неправда. Останнім часом, коли бодібілдинг стає більш розвинений, вчені не могли не перевірити дану теорію.

  Численні експерименти показали, що якщо вживати навіть 2г протеїну на 1 кг своєї ваги в день, це ніяк негативно не вплине на роботу і функціонування внутрішніх органів. Більш того високе вживання протеїнів ніяк не пов’язано з серцевими захворюваннями, навпаки білки перешкоджають появі ішемічних хвороб.

  Для тих, хто дочитав статтю до кінця, від мене подарунок у вигляді Безкоштовного Курсу «Секрети спортивного харчування», з якого ви в деталях дізнаєтеся, як правильно харчуватися, щоб знайти спортивну фігуру і головне стати більш здоровим.

  Таким чином, ми плавно підійшли до кінця. Дивіться нижче відео, де ще більш докладно розібрана дана темв. Пам’ятайте, що головне в харчування — це вміти збалансовано харчуватися, не перегинати палицю з кількістю і з обмеженням чого-небудь, всього повинно бути в міру. Продовжуйте читати sportivs і розповідати друзям. Нехай і вони стають краще разом з Вами.

  Олександр Білий