Шкоду і побічні дії анаболічних стероїдів

438

Здрастуйте, дорогі читачі. З вами Олександр Білий. Сьогодні ми з Вами торкнемося вельми актуальну тему, якої шкоди стероїдів на організм спортсмена. Думок із цього приводу багато. Настільки вони шкідливі і серйозні у них побічні дії? Може це коштувати життя? Або цілком можна дозволити собі бавитися таблетками і, тим самим, спокійно і легко наростити м’язову масу? Такі питання виникають часто. Тому зараз ми і постараємося розібратися в них.

Що таке анаболіки

Анаболічні стероїди – це препарати, які є синтетичною копією гормону тестостерону. Вони допомагають нарощувати м’язову масу, роблять людину сильніше і витривалішими. Саме з цієї причини вітамінний отримали велике поширення у бодібілдерів.

Слід зазначити, що спочатку стероїди винайшли для лікування. Їх використовували і використовують для більш швидкого зрощування кісток при переломах, для нарощування маси тіла при дистрофії, загальному ослабленні організму і в інших випадках. Ефект нарощування м’язів сподобався не лише лікарям, але і бодибилдерам, які буквально билися зі своїм організмом за кожен грам. Так і увійшли в наше повсякденне життя стероїди.

Якщо Ви хоч раз читали анотації до лікарського засобу, навіть до того ж «Цитрамону», то точно знаєте про графі «побічні дії». Не обійшлися без цих самих дій і стероїди. Звичайно, багато хто говорить, що якщо довго приймати препарат, то він ніяк не вплине на роботу організму. Але ж м’язи при застосуванні анаболічних стероїдів починають рости, так адже? Значить, організм на них відгукується. Отже, надалі, йому доведеться або від них відвикати, або отримувати їх вже не в якості добавки до м’язів, а як ліки. І це вже не жарти.

Як впливають на людину

Щоб Ви точно знали, чого можна очікувати від прийому анаболічних стероїдів, просто ознайомтеся з матеріалом, представленим нижче.

1. Зниження тестостерону. Якщо Ви починаєте приймати штучний тестостерон, Ваша ендокринна система дає сигнал організму про те, що цього гормону занадто багато. Він перестає вироблятися, і Ви самі підсаджуєте себе на вічну голку. Звичайно, вироблення тестостерону можна відновити, але це дуже тривалий і складний процес.

2. Гінекомастія. Це збільшення молочної залози. Груди чоловіка не «хитається», а просто обвисає. Це захворювання теж лікується, але в деяких випадках таблеток не вистачає, необхідно оперативне втручання.

3. Ураження печінки. Якщо у Вас, так би мовити, не те печінка, то про прийом анаболічних стероїдів краще не думати. Вони дуже негативно впливають на даний орган, особливо це стосується препаратів в таблетках. Руйнування відбуваються швидко, а відновити орган повністю неймовірно важко, якщо не сказати неможливо.

4. Депресія і пригніченість. При прийомі стероїдів відбувається звикання. Тобто організм звикає до вступу гормону і перестає його виробляти. Якщо приймати препарат деякий час, а потім різко перестати це робити, Ви помітите, що стали менш активними. Маса перестане набиратися, а може навіть почне зменшуватися, гормонів буде не вистачати, внаслідок чого Вас буде переслідувати пригніченість, що може призвести до депресії та іншим нервовим розладам.

5. Акне (вугри, прищі). При прийомі стероїдів часто з’являються прищики на обличчі і тілі, особливо у чоловіків. Справа в тому, що шкіра починає виділяти більше сальної кислоти, що і призводить до подібних захворювань шкіри.

6. Вірилізація. Ця побічна дія стероїдів поширюється на дівчат, які займаються бодібілдингом і вживають анаболіки. Вірилізація – це поява у жінок вторинних статевих ознак у чоловіків. Наприклад, починають рости волосся на обличчі і тілі, з’являється висип, грубіє голос. В деяких випадках можуть навіть почати розвиватися чоловічі статеві органи. Так що, дорогі жінки, будьте дуже обережні зі стероїдами!

7. Зупинка росту. До 25 років приймати стероїди небезпечно, так як організм росте, формуються всі його системи. Порушення цього процесу може призвести до зупинки росту або імпотенції в ранньому віці.

Крім усього перерахованого вище, купити несуть і інші побічні дії:

  • підвищення рівня холестерину;
  • підвищення артеріального тиску;
  • порушення роботи щитовидної залози;
  • судоми;
  • головні болі;
  • зниження сексуального потягу.


А тепер, прочитавши статтю, подумайте, чи потрібно Вам приймати стероїди? Їх шкода доведена наукою, і якщо немає показань до їх застосування або рекомендацій лікаря, то краще просто почати правильно харчуватися, ходити в зал і ростити м’язи природним шляхом.

Використовуючи стероїди, Ви не гарантуєте собі красиве тіло, а ось проблеми зі здоров’ям виникнуть найближчим часом. Звичайно, все можна згодом вилікувати. Але тут з’являється закономірне питання. А чи варто воно того? Варто попити таблеточки два тижні, щоб потім в 25 років лікувати імпотенцію або відновлювати відвалюється печінку? По-моєму, відповідь очевидна.

Підіб’ємо підсумки

Самі спортсмени і бодібілдери кажуть, що до всього треба підходити з розумом. Для гарного тіла потрібно займатися, як не крути. Не вірите? Тоді подивіться передачі про тих же бодібілдерів. Вони вважають, що кожний грам їжі, вираховують жири, білки і вуглеводи, постійно правлять програми тренувань і їх розклад. Вони дотримуються думки Менделєєва: немає шкідливих речовин, є шкідливі кількості. І поєднують анаболіки з тренуваннями.

Якщо ж Ви новачок, то шкода анаболіків для Вас очевидна. Краще спробуйте себе в залі, а після року-двох тренувань і вирішіть для себе, чого Ви насправді хочете. А поки просто прийміть факт: стероїди – це шкідливо.

Куди краще буде вживати спортивне харчування, яке розроблено на основі сироваткового протеїну і дозволяє накачувати здорові і міцні м’язи. Протеїни, амінокислоти, гейнери все це допоможе вам при заняттях спортом і головне не зашкодить.

На цьому буду закінчувати. Всього Вам доброго! Будьте здорові.

Олександр Білий