Спортивне харчування для швидкого набору мязової маси

355

Доброго дня всім любителям здорового способу життя, з вами Олександр Білий. У тренажерному залі існує одна дуже поширена проблема – труднощі при наборі ваги. Як би людина не намагався, вага стоїть на місці. На питання що робити в такому випадку ви знайдете відповідь у цій статті під назвою спортивне харчування для набору м’язової маси.

Правильне харчування для росту м’язів

Напевно ви всі знаєте або чули про крутих гоночних автомобілях. Так ось цьому крутому гоночному автомобілю необхідно таке ж правильне харчування, як і людині. Тільки його харчування полягає в дизельному паливі вищої якості. Ну уявіть, автомобіль, який розганяється за 3 секунди до 100км/год заправляти 92 бензином, смішно, правда? Крутому автомобілю згідно з його габаритами необхідно гарне паливо.

А тепер уявіть бодібілдера вагою 100кг і що він їсть напівфабрикати або дешеву локшину, таке в житті ви навряд чи побачите. Все тому що для нормального функціонування, а тим більше при заняттях в тренажерному залі необхідно живити своє тіло корисними добавками, в нашому випадку це спортивне харчування.

Однак, перед початком вживання спортивного харчування ви повинні перейти на збалансоване харчування. Однією з найпоширеніших помилок новачків є те, що вони тільки що пішли в зал і починають скуповывать масово спортивне харчування, нібито воно допоможе в короткі терміни накачатися.

Дорогі читачі мого блогу, запам’ятайте одну просту істину – спортивне харчування повинно вживатися в якості добавки, а не ЗАМІСТЬ звичайної їжі.

Якщо ви погано їсте, але рясно себе пичкаете себе спорт.пітом то результат буде мінімальний. Ідеальне співвідношення для швидкого набору – збалансоване харчування 5-6 разів на день спортивного харчування.

Тепер я хотів би розповісти про види спортивного харчування.

Різновид спортивного харчування

1. Протеїн. Безумовно, всі знайомі з цим словом. У більшості випадків нав’язане суспільству думку про те, що протеїн шкідливий, від нього починаються проблеми з чоловічою потенцією і т. д. насправді в перекладі з англійської протеїн – білок. Отже, протеїн є білком, тільки в сухому вигляді, в даному випадку порошку.

Протеїну існує кілька видів. Найбільш розповсюджений і ефективний – сироватковий протеїн. Він засвоюється в найкоротші терміни, дозволяючи позитивним ферментам, а також амінокислот, які є в складі сироваткового протеїну запобігати катаболізм, змінюючи його анаболизмом. Після тренування їх м’язових волокон вичерпуються амінокислоти, м’язові волокна розриваються. Прийом сироваткового протеїну дозволить збагатити м’язові волокна, і організм в цілому. Таким чином ви даєте вашому тілу якийсь поштовх для зростання м’язової маси.

Ще один різновид протеїну – казеїновий. Його добре вживати на ніч, перед сном, так як він має тривалий засвоєння. Під час сну м’язові волокна руйнуються якщо їх не збагатити будівельним матеріалом – білком. Казеїновий протеїн ідеальний прийом їжі на ніч.
Існує ще також яєчний, яловичий, картопляний протеїн, однак для набору м’язової маси найкраще підійде купити.

2. Гейнер. Дана добавка поєднує в собі велику кількість вуглеводів, білків і амінокислот. Креатин необхідний для ектоморфів, так як їм складніше всього набирати м’язову масу. Вживаючи гейнер 2 рази в день, при регулярному харчуванні 5-6 разів можна домогтися набору 3-5кг на місяць.

3. Амінокислоти. Протеїн складається з амінокислот. У нашому випадку амінокислоти це альтернативна заміна протеїну. Для набору м’язової маси прописується курс амінокислот, який ви можете запитати у свого тренера або досвідченого культуриста.

4. BCAA амінокислоти поділяються на замінні і незамінні. Вони дуже важливі для повноцінного функціонування організму. Перші – їх можна отримати з їжі. Другі ж, вживаються в організм виключно шляхом спортивного харчування. Найкорисніші незамінні амінокислоти в l – лейцин, валін і ізолейцин. Вони йдуть в комплексі.

5. Креатин. Прийом креатину дозволить затримати воду в організмі і тим самим дозволить трохи краще набору м’язової маси. До всього хочу додати, що креатин є вже в нашому організмі, він збагачує клітини енергією, проте його в організмі не так багато, а додатковий прийом креатину дозволить збільшити кількість енергії, тим самим покращуючи силові показники.

6. Омега-3. Це риб’ячий жир. Багатьох з нас примушували в дитинстві їсти риб’ячий жир. Все це допомагає поліпшити стан шкіри і кісток. Сам риб’ячий жир дозволяє поліпшити обмін речовин.

7. Предтренировочний комплекс. Перед тренуванням часто буває стан млявості, втоми. Це з-за того, що погано поїв або не доспал. Вирішити цю проблему допомагає хороший режим і правильне харчування. Але якщо у вас важлива тренування, а стан мляве, відмінним виходом із ситуації буде прийом предтренника. Він збудливим чином діє на головний мозок, тим самим посилюючи прилив адреналіну. Ви відчуєте бадьорість, ейфорію. На тренуванні у вас буде відмінний пампінг, ваги здаватимуться легкими.

8. Глютамін. Це одна з найбільш корисних замінних амінокислот, яка знаходиться в м’язах. Прийом 5-10гр глютаміна на ніч добре позначиться на наборі м’язової маси.

Для набору сухий маси потрібно наступна схема — правильне харчування, з мінімальною кількістю швидких вуглеводів, режим і хороші тренування. Можете додати курс амінокислот і протеїну.

Швидкий набір м’язової маси хорошої якості практично неможливий без застосування фармакології. Ідеальний результат набір 2-4 кг на місяць, і то якась частина з них буде з жиром і водою.

Дорогі друзі, наша стаття підійшла до кінця, пам’ятайте, що спортивне харчування — це добавка до основного живлення, а не його заміна. Правильно харчуйтеся, тренуйтеся і ви досягнете неймовірних результатів, головне бажання і дисципліна. Рекомендую подивитись цікаве відео. До швидких зустрічей.

Олександр Білий