Вправи на тренування техніки ударів руками

457

Здрастуйте, шановні читачі sportivs.com. Сьогоднішня наша розмова, напевно, буде цікавий, корисний чоловікам і жінкам, так як, окрім спортивної складової, він зачіпає такий важливий аспект, як ефективна самооборона. Накачані м’язи рук, безумовно, виглядають вражаюче. Проте інколи недостатньо вражаюче для уникнення або розв’язання конфліктної, гострої ситуації. Погодьтеся, що з цієї точки зору тренування ударів руками буде тим козирем в рукаві, який допоможе вирішити питання на свою користь.

Зі спортивної точки зору – вправи, спрямовані на розвиток сили удару, як далі самі побачите, є зміцнюючими, тренують витривалість, реакцію і багато іншого. Зацікавив? Упевнений, що так. Тоді переодягайтесь в тренувальний одяг і прошу за мною.

Більшість вправ Ви зможете виконувати самостійно, а якщо у Вас є гантелі і боксерська груша, то впораємося в домашніх умовах. Тому пропоную довго не розсиджуватися переходити відразу до тренування.

Як добитися несподіванки

Почнемо наше заняття з того, щоб зробити Ваш удар максимально несподіваним. Спробуйте з розслабленого положення стоячи, по звуковому сигналу, різко зібратися і вдарити. Як реакція? Кульгає? Тоді ось таким ось чином працюйте над нею, намагаючись звести до мінімуму проміжок від сигналу до завершення удару. Проводите аналогічну тренування, замінивши звуковий сигнал дотиком. Попросіть домочадців допомогти в цьому. Мета та ж – звести проміжок до мінімального. Природно, що так виробляється різкість.

Ще однією чудовою вправою для швидкості є удар по газеті. Попросіть когось потримати або просто прикріпіть до білизняний мотузці прищіпками лист газети і намагайтеся якомога різкіше бити в нього. Якщо в якийсь момент вдалося кулаком прорвати лист – Ви майстер різкості і швидкості.

Раджу Вам займатися подібного роду тренінгами вдвох і більше, так як є вправи, які потребують допомоги партнера. Товариш поруч? Ну тоді згадуйте бокс. Навіть якщо Ви ним не займалися, то обов’язково бачили такі вправи по телевізору або в фільмах.

Якщо настрій серйозний, то обзаведіться боксерськими лапами. Нехай Ваш партнер, надівши їх, весь час змінює положення рук: вище, нижче, далі, ближче. Головне, щоб не превышалось відстань удару. У свою чергу, намагайтеся максимально швидко, різко бити, щоб партнер не встигав відвести лапу.

Також спробуйте наносити удари по корпусу, в той час як партнер несподівано для Вас буде різко відскакувати. Необхідно встигнути зорієнтуватися і вдарити, поки партнер не вискочить з області, в якій Ви можете до неї дотягнутися. Згодні, що це відмінне тренування швидкості?

Як добитися сили удару

Для досягнення нокаутуючого ефекту, крім швидкості, необхідна також тренування сили удару. Тут нам на допомогу прийдуть віджимання. Віджимайтеся на кулаках, на пальцях, з ударами. Вихідне положення – руки на ширині плечей, можна трохи ширше. При опусканні постарайтеся не розставляти лікті, а вести їх уздовж тіла. Віджиматися треба різко, швидко.

Працюючи з грушею, постарайтеся пробити її. Бийте не по ній, а всередину неї. Ще одне гарне вправа – це розгойдати мішок і бити зустрічні удари. Виконуючи будь-які вправи з боксерською грушею, бережіть зап’ясті.

Вправи з гантелями неймовірно корисні як для сильного удару рукою, так і для витривалості всього організму. Почніть з ваги в 1-1,5 кг. Візьміть гантелі, витягніть перед собою руки і починайте швидко робити махи: вгору, вниз, вліво, вправо. Зробіть 3 підходи по 3 хвилини, виділяючи по 30 секунд на кожен напрямок махов. Таке тренування не тільки зміцнює плечі, роблячи їх максимально витривалими, але також підвищує больовий поріг. Яким чином? А Ви зробіть ці 3 по 3 – зрозумієте.

Ще можете провести бій з тінню. Також з гантелями в руках виконуйте різні комбінації по уявному противнику. Чим довше буде тренування, тим, у результаті, сильніше, потужніше будуть удари, тим вище буде швидкість без вантажів, тим витривалішими і ритмічніше будете працювати.

Як загартувати руки

До речі, дуже вірний питання. Дійсно, для нокауту важливі тверді, загартовані зовнішні частини кистей. Тут знову на допомогу прийдуть віджимання. Віджимання на кулаках ми вже робили. Тепер спробуйте виконати це ж вправу на фалангах, на костяшках пальців. Точно кажу, спочатку буде боляче. Тому почніть такі заняття, наприклад, на рушник.

З часом поверхня, на якій Ви отжимаетесь, повинна стати максимально твердої, а больові відчуття повинні повністю зникнути. Подібний тренінг також захистить Вас від непотрібних, зайвих травм кисті, а це, погодьтеся, важливо.

Відчувати за собою силу, здатність вразити супротивника одним різким рухом рукою, безумовно, значно додає впевненості. Однак намагайтеся застосовувати ці навички виключно в спорті, а конфлікти вирішувати максимально можливим в кожній окремій ситуації мирним шляхом. Повірте, менше поважати Вас від цього не стануть.

Зміцнюйте здоров’я, тренуйте тіло, пам’ятайте про розминках, про правильному диханні. Я не прощаюся, бо завтра ми знову зустрінемося на тому ж місці. До зустрічі.

Олександр Білий