Як приймати соєвий протеїн при схудненні і наборі маси

320

Вітаю всіх, хто завітав у наш віртуальний куточок спорту, здорового харчування та культури тіла. Саме останнє сьогодні все більше набирає популярність, ставши модною тенденцією, що не можна не вітати. І все більше початківців бодібілдерів, не тільки професіоналів, вдаються до спортивних харчових добавок, вибір яких, слава Богу, сьогодні більш ніж достатній.

Природно, що купити, в першу чергу, є предметом зацікавленості спортсменів, так як саме він є будівельним матеріалом м’язової маси. Але і він не обмежується одним видом, і сьогодні пропоную поговорити про те, як приймати соєвий протеїн, і чи варто взагалі це робити.

Дійсно, сьогодні спортивне харчування пропонує на вибір сироватковий протеїн, яєчний, казеїновий і соєвий. І саме останній обріс найбільшою кількістю чуток і легенд, що для сторонньої людини може бути відштовхуюче. Тому, думаю, має сенс все ж таки розібратися з його складом, виробництвом, об’єктивно зважити всі плюси і мінуси, спробувати порівняти з популярними добавками, і лише після поговорити про те, як вживати його.

З чого складається рослинний протеїн

Відразу скажу всім скептикам: це 100% натуральна продукція, що повністю виготовлена з – сої. У його склад входить до 35% цінних амінокислот – глютамін і лізин, повний набір вітаміну В, залізо, калій, цинк. При цьому кількість білка досягає 85%, а вміст жирів і вуглеводів зведено до мінімуму, а значить це дієтичний продукт.

Якщо Ви ведете малорухливий спосіб життя, то, щоб схуднути, приймайте 0.85 г продукту на 1 кг своєї ваги. Таким чином Ви отримуєте стільки необхідних своєму організму елементів, що можете сміливо пропускати щодня пару прийомів їжі. Погодьтеся, немаловажний чинник при схудненні. Звичайно, не просто буде не є, і почуття голоду буде не менше, але якщо Ви дійсно задалися такою метою – точно впораєтеся.

Більш активним людям рекомендується приймати 1,4-1,5 г на кілограм своєї ваги.

До речі, враховуючи те, що джерело соєвого протеїну рослинний, то саме його беруть спортсмени-вегетаріанці (є й такі). І, на відміну від сироваткового і казеїнового, вироблених з молока, соєвий не містить лактози. А адже існує чимало людей з її патологічної непереносимістю. Користь соєвого протеїну для них очевидна.

Як отримують

Як же отримують соєвий протеїн? Те, що з сої – зрозуміло. Технологій декілька і, залежно від неї, кінцевий продукт може бути концентратом, изолятом і текстуратом.

Концентрат містить від 35 до 85% протеїну. Тому, вибираючи при покупці, уважно дивіться на утримання повинно бути не менше 70%. В іншому випадку цей продукт сумнівної якості.

Ізолят містить більше – до 95%, і виходить це за рахунок більш ретельно очищення, часом навіть з допомогою іонного обміну. Він швидше засвоюється, але і коштує на порядок дорожче.

Текстурат – це, по суті, матеріал, з якого далі виробляють замінники м’яса птиці, свинини та яловичини.

А правда?

Кілька слів про тих легендах, якими обріс соєвий протеїн. Всі вони негативного характеру, засновані на тому, що вживання спортсменами призводить до зниження вироблення в чоловічому організмі головного чоловічого гормону – тестостерону.

Зізнатися, такий факт мав місце бути років 10 тому, коли якість обробки і виробництва його залишало бажати кращого. Однак і сучасні технології, і розвиток сфери спортивного харчування змінили ситуацію в корені, і це неодноразово підтверджувалося і підтверджується безліччю проведених досліджень.

Починаючи десь з 2005 року жоден з учасників чи не глобальних дослідницьких проектів не спостерігалося зниження гормонального тла. Зате в той же час була виявлена явна користь соєвого протеїну – зниження ймовірності розвитку такого малоприємного серцевого захворювання, як ішемія.

Який краще купити протеїн

Соєвий протеїн – це повільні білки. Звідси питання про те, який протеїн краще соєвий або купити, мені здається, не зовсім правильний. Динаміка їх дії разюче відрізняється, а значить – це добавки, що роблять різний вплив на організм спортсмена.

Більшість професіоналів беруть дві добавки саме в комплексі. Плюси такого варіанту спортивного харчування, як на мене, очевидні. Сироватковий протеїн – це білки швидкі, і в залежності від того, концентрат це, ізолят або гідролізат, засвоюються від декількох годин до 20 хвилин. До його складу входять не менш цінні для організму амінокислоти: валін, ізолейцин, лейцин, ВСАА зрозуміло.

Що в складі соєвого, ми вже знаємо, тому вони чудово, корисно доповнюють один одного, збагачуючи наше тіло повним набором необхідних елементів.

Таким чином можна умовно сказати, що сироватковий протеїн прискорює набір м’язової маси, а пролонговану дію білків соєвого протеїну робить волокна цих м’язів максимально якісними, здоровими, і наділяє силою.

Не зайвим буде зауважити, що в професійно середовищі сьогодні взагалі спостерігається тенденція переходу на виключно соєвий протеїн. В принципі, при абсолютно правильному режимі харчування, підборі вживаних продуктів, цілком досить повільних білків соєвого продукту.

Як правильно приймати

Як же вживати соєвий протеїн? По суті, якихось радикальних відмінностей від того ж сироваткового, немає. Найголовніше, щоб його добова доза не перевищувала 30% від отриманого природним шляхом білка – нормальною їжею.

Для набору маси бодібілдери приймають продукт по 2 г на 1 кг власної ваги, при цьому обов’язково дотримуючись відповідний режим живлення. Трапляється, що зростання м’язової маси сповільнюється, не зважаючи навіть на протеїни, на інтенсивний тренінг. У такому випадку рекомендується додати до спортивних добавок ще й вуглеводи.

Під час сушіння, перед змаганнями, щоб підкреслити рельєфність свого тіла, кількість соєвого протеїну збільшується до 3 р. Природно, що змінюється і харчування.

Приймати його одним прийомом не можна. Розділіть його на три рази – вранці, після тренування і на ніч.

Багато скаржаться на смакові якості соєвого протеїну, точніше їх відсутність. Згоден. Але можете розбавити його в соку, або по своєму смаку зробити коктейль зі згущеним молоком або, наприклад, медом. Загалом, хіба це проблема?

В кінці скажу, що давно минув той час, коли спортивне харчування негативно позначалося на чоловічому організмі, на його чоловічих функціях. Викиньте все це з голови і сміливо приєднуйтесь до людей, інтенсивно займаються культурою свого тіла – плюси цього Ви неодмінно відчуєте. Головне, не купитесь на дешеві підробки, які дійсно можуть негативно вплинути на Ваше здоров’я. Тільки якісний продукт, і тільки в спеціалізованих магазинах. Можу порекомендувати звернутися в перевірені такі, як «Activizm» або «Якщо сили Немає».

Що ж, сподіваюся, мені вдалося прояснити для Вас ситуацію з соєвим протеїном: зруйнувати порочать його чесне ім’я міфи, порекомендувати правильну і комплексний прийом. Займайтеся спортом, своїм здоров’ям. До швидкої зустрічі.

Олександр Білий